R.I.P.

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
Post Reply
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

R.I.P.

Post by juve3332 »

Alain Resnais. Mythique.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: R.I.P.

Post by reV »

Richard Skepp, AKA DJ Morfar
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Mahdi »

Gabriel Garcia Marquez. S-a mai dus un patriarh.
REMEMBER CITADEL
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: R.I.P.

Post by sekaba »

Vroiam sa zic asta pe forumul vechi dar nu am apucat: nu vad scopul acestui topic. Adica stiu ca nu trebuie neaparat sa aibe un scop, dar are un efect, iar efectul este trist in mai mult decat un singur fel.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: R.I.P.

Post by ne0lith »

sekaba » Fri Apr 18, 2014 2:37 pm wrote:Vroiam sa zic asta pe forumul vechi dar nu am apucat: nu vad scopul acestui topic.
RIP vechiul forum.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: R.I.P.

Post by ola small dickie »

sekaba » Fri Apr 18, 2014 2:37 pm wrote:iar efectul este trist in mai mult decat un singur fel.
RIP fericire
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Mahdi »

sekaba » Fri Apr 18, 2014 2:37 pm wrote:Vroiam sa zic asta pe forumul vechi dar nu am apucat: nu vad scopul acestui topic.
Nu e ca şi cum prezenţa acestui topic ţi-ar îngreuna accesul la bogăţia de alte topicuri de pe forum. Just let it be.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

Vroiam sa zic asta pe forumul vechi dar nu am apucat: nu vad scopul acestui sekaba. Adica stiu ca nu trebuie neaparat sa aibe un scop, dar are un efect, iar efectul este trist in mai mult decat un singur fel.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: R.I.P.

Post by sekaba »

Radeti voi radeti, dar topicul asta este ca pupatul moastelor.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

Deci informarea utilizatorilor forumului cu privire la faptul ca a incetat din viata o personalitate dintr-un domeniu anume este echivalenta cu frecatul ritualic al sacoselor de ciolanele unor duzi pentru a obtine bunastare. Logic duh!
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: R.I.P.

Post by sekaba »

Este, in conditiile in care topicul este un fel de "ia sa vedem cine a mai murit azi, poate il stiam". De ce ai vrea sa fii informat intr-un topic pe un forum de moartea lui cutarescu? Daca e cineva de care iti pasa sau de a carui moarte iti pasa, sunt sanse foarte mari sa afli din alte parti. Si de ce nevoia de a afla ca unu a carui carti/filme/muzica/vitejii le-ai apreciat a murit? Ce-o sa faci, o sa aprinzi doua lumanari, una la morti, pentru sufletul decedatului, si alta la vii, pentru tot ce a lasat in urma lui? Lol, nu, o sa dai scroll/click la fel ca in cazul oricari bucati de informatie inutila primita pe internet. Sau esti din aia care incep sa dea doi bani pe cineva doar postmortem, sau care se dau peste cap sa stie toata lumea ce fani ai decedatului sunt ei si ce afectati de moartea lui sunt, ca atunci cand te trezeai din senin cu un vecin de la bloc ca-ti zice "Baa, a murit Papa baa :(".
Nu activez pe multe forumuri, dar mi se pare super ciudat existenta unui astfel de topic. As fi inteles daca era un topic cu "cine din gaming a mai murit", dar sunt inca tineri producatorii, mai au ani in ei.
Ma gandesc ca e un fel de fetis, de a stii cine a murit incat sa poti folosi asta intr-o conversatie. Mai sus am citit ca a murit Richard Skepp. E clar ca a trebuit sa-l caut pe google. Deci unul care posta filme pe youtube cum joaca el jocuri horror (un gen foarte popular, evident) moare si eu aflu de pe un topic de tinut evidenta deceselor. Nu de pe topicul unde se vorbeste de streameri d-astia sau de filmuletele lui in mod special, pentru ca nimanui pe forumul asta nu-i pasa suficient de mult incat sa-i dedice topicuri, dar avem nevoie sa aflam ca a murit dintr-un topic special. Desigur ca nu e vorba de pasiuni morbide si indeletniciri penibile. Nu nu. Pe site-uri gen http://whodiedtoday.com/ nu intri zilnic sa te documentezi, nu? Ar fi ciudat. Dar un topic de nisa pe un forum de nisa e super ok si normal si deloc irational si morbid ca pupatul moastelor, nu?
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

tldr
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: R.I.P.

Post by Stokkolm »

R.I.P. The R.I.P. Thread.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: R.I.P.

Post by DarthZombie »

Deci doar daca esti super interesat de cineva, vestea mortii lui ar putea sa-ti prezinte vreo forma de interes. Cool story bruv.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: R.I.P.

Post by sekaba »

Daca asta ai inteles tu atunci da, asa e.

Vezi ca a murit ala de care nu ii pasa nimanui daca nu facea Denzel film cu el.
http://whodiedtoday.com/2014/04/21/rubi ... rter-dies/

Astept sa vi se intareasca sfarcurile.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

Ha! Dupa ce ca-i mort, mai e si negru. Doua intr-una ftw. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: R.I.P.

Post by sekaba »

Cred ca ma sucesc si incep sa postez zilnic stiri cu morti, poate asa ma prinde si pe mine. Microbul, nu moartea. Microbul cu fetisu, nu microbu care iti aduce boala si moarte. Deci ati inteles voi.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

Tu ori ai baut prea multa apa sarata, ori esti prikolici.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: R.I.P.

Post by sekaba »

Doar viitorul ne va raspunde la astfel de dileme.

Poate nu mai tin eu bine minte, dar nu pe forumul asta (ma rog, pe ala vechi, deci tot asta) era un concurs in care alegeai un personaj public care va deceda in timp de un an sau ceva de genu, si era cu poll si cu castigatori si invinsi (nu stiu daca si ce premii erau)? Cam ca draft-urile, dar mai palpitant. Ala da topic cu morti! Chiar nu mai tin minte daca era aici pe forum, nu sunt decat 2-3 alternative ca prin alte parti nu activam.
Last edited by sekaba on 23 Apr 2014, 18:04, edited 1 time in total.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Mahdi »

Mulţumesc. Se poate închide.
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests