Pariuri

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pariuri

Post by ola small dickie »

e posibil
ola small dickie wrote:Image
winner! procentaj 100% pana acum :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pariuri

Post by ola small dickie »

Image

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Pariuri

Post by McWilliams »

Strange, mah, banii pentru copil ca un parinte responsabil ce esti!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pariuri

Post by ola small dickie »

pai fac mai mult de atat. ii inmultesc. sper
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Pariuri

Post by Waaagh! »

Nimic nu e mai nobil decat sa-ti pui talentul si priceperea in slujba familiei.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pariuri

Post by ola small dickie »

:lol:

a iesit doar unu din cele 2. am progresat cu 16 lei. am ajuns la 89.41 lei. mergem inainte!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Pariuri

Post by stef »

^ Ce caterinca morbida. Anyway, din ce vad din ultimele postari, nu mai poate omu sa traga un pârț la pariuri ca sar imediat babele moraliste cu constiinta curata ca nu e bine sa bagi doua parale la pariuri. De parca as paria din banii lor... :roll:
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Pariuri

Post by McWilliams »

Da, ginerica, exact asta facem. Vino tu inapoi in cativa ani, pardon... tinand cont de varsta ta inaintate, hai sa zicem zeci de ani, cand o sa ti se potriveasca niste versuri din Parazitii, adaptate la cazul tau: parintilor mei le joc pensia, copiilor le joc alocatia; vreti sa va ia tata ceva, sugeti din tata cu portia.

Nu este cazul lui ola: e om serios, de felul lui - in realitate, dar ocazional si pe forum. Insa sunt altii care pun botul serios la caterinca.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Pariuri

Post by .chester »

Mi se pare ca si stef se invarte undeva la 30 de ani, ceea ce confera postarilor sale o noua dimensiune halucinanta. :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Pariuri

Post by stef »

Dar stimate redactorule chester, nu trebuia sa-mi dai atata importanta. Oricum, daca tot ai remarcat, acum pot sa dorm linistit.
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Pariuri

Post by stef »

McWilliams wrote:Da, ginerica, exact asta facem. Vino tu inapoi in cativa ani, pardon... tinand cont de varsta ta inaintate, hai sa zicem zeci de ani, cand o sa ti se potriveasca niste versuri din Parazitii, adaptate la cazul tau: parintilor mei le joc pensia, copiilor le joc alocatia; vreti sa va ia tata ceva, sugeti din tata cu portia.

Nu este cazul lui ola: e om serios, de felul lui - in realitate, dar ocazional si pe forum. Insa sunt altii care pun botul serios la caterinca.
Daca bagatul unui 10 lei la pariuri devine temelie de prabusire financiara in timp sub efectul bulgarului de zapada, gen de la 10 lei sa ajunga sa bage 100, de la 100 la 1000 si tot asa, atunci poti sa spui ca e o problema. Altfel, ce atata filosofie pentru un tabiet care si asa la majoritatea se intimpla destul de rar. Eu as zice ca banii dragilor nostri compatrioti se duc mai mult in tigari, alcool si eventual curve, decat in pariuri sau loto.
Iar cine nu este in stare sa se abtina de la astfel de "investitii babane", atunci sa suporte consecintele falimentului lunar. Ce-i nasol e ca in unele cazuri, au de suferit si ceilalti membri ai familiei: sotie, copii, etc.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Pariuri

Post by McWilliams »

You don't get it, do you, Bob? Atractia jocurilor de noroc consta tocmai in ce ai descris tu mai sus - pui 10 lei, cu posibilitatea de a castiga 100 de lei. 10 lei sunt un nimic, o bere buna, hai doua la draft, jumatate de pachet de tigari, un sandwich de la MegaImage (I'm guessing). Deci nu pierzi nimic, nu? Cu atat mai mult cu cat poti sa ii castigi inapoi inzecit. Ba uneori, chiar insutit! Si, vorba aia de o bengane un dobitoc la teveu', "norocul nu este o coincidenta".

Iar meciuri pe care sa pariezi gasesti mereu. Nu e doar o zi din saptamana. Poti sa pariezi la foc automat, de la fotbal la cricket, de la lupte cu cocosi la cine iese presedinte in US. Decat zece lei! Nu iese acum, las' ca iese data viitoare - peste o ora, peste o zi, peste o saptamana, conteaza mai putin cand anume, atat timp cat SIGUR iese. And you're gonna make it big! De fapt, iti recomand ca, de fiecare data cand iti vine sa postezi un mesaj pe forum, sa bagi un zece lei la pariuri. Poti sa-mi multumesti mai tarziu, nu-i bai.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Pariuri

Post by stef »

NU vorbeam de cazul celor care isi traiesc viata in functie de pariuri, ci de consumatorii pasivi. Inca ceva: eu nu joc la pariuri si nu sunt amator nici de alte activitati similare, dar observ ca tu insinuezi deja ca as face asta.
Trebuie sa faci o diferenta intre a discuta despre pariuri si a le practica. Eu doar analizam mentalitatea sub care diversi indivizi critica pe alti indivizi despre diverse preferinte personale. Poate ca acum m-am facut inteles.
If not, you also can ignore my supposed shity posts. End of story.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Pariuri

Post by McWilliams »

Postand pe forumul Nivelul 2, ai pierdut un potential castig de 100 de lei.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Pariuri

Post by vulp »

stef wrote:eu nu joc la pariuri si nu sunt amator nici de alte activitati similare
uite, ma, inca un bugetar :lol:
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pariuri

Post by ola small dickie »

Rodica (Superbet)

11 oct., 09:18 EEST
Dragă ola small dickie,

Dorim să te informăm că termenul legal de 30 zile pentru finalizarea procesului de verificare a identității ( KYC ) pentru contul [ ola small dickie ] de pe platforma Superbet a expirat.

În consecință, contul dumneavoastră de jucător a fost inchis conform obligațiilor prevăzute la Art. 129 din H.G. nr. 111/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de punere în aplicare a O.U.G nr. 77/2009 privind organizarea şi exploatarea jocurilor de noroc.

Conform acelorași prevederi legale, sumele de bani reali aflate în contul dumneavoastră au fost reținute și urmează să fie virate la bugetul de stat.

În cazul în care ai nevoie de asistență suplimentară, ne poți contacta prin email la adresa: suport@superbet.ro

Cu stimă,
Superbet

:lol: misto, am contribuit la bugetul de stat cu vreo 40 de lei, mersi Rodica
Last edited by ola small dickie on 13 Oct 2016, 11:46, edited 1 time in total.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Pariuri

Post by Mărar »

Joci, nu joci, la pariuri tot pierzi :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Pariuri

Post by McWilliams »

There goes the college fund. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pariuri

Post by TG »

Dar de ce nu l-ai verificat? Eu nu aveam nimic pe el așa că am ignorat cele 5-6 mailuri primite... :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pariuri

Post by ola small dickie »

primisem acum cateva zile un mail de la ei in care imi solicitau sa dau informatiile alea dar mi-a fost lene atunci si dupa am uitat

oricum cica:

Buna ziua,

Daca doriti redeschiderea contului trebuie sa faceti o solicitare in care sa specificati acest lucru, user-ul contului ce doriti sa fie deschis si sa atasati o poza color a actului de identitate.

Cu stima,
Superbet

probabil fara cei 40 de lei dar vom reveni in forta :)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests