Serviciuri si munci

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Serviciuri si munci

Post by .chester »

I-auzi, Fedaykin.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 316
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Serviciuri si munci

Post by Foxman »

Lasa-ma sa ghicesc, Amber? :P
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Serviciuri si munci

Post by .chester »

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Serviciuri si munci

Post by DarthZombie »

Really makes you think...
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Serviciuri si munci

Post by MC »

La ce? La ideea de a fi o persoana careia ii place sa se scalde in dulcea supa a mediocritatii?!
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Serviciuri si munci

Post by DarthZombie »

I think you just got meme'd
User avatar
marius
Zergling
Posts: 161
Joined: 28 Apr 2014, 14:51

Re: Serviciuri si munci

Post by marius »

Cum gasesc joburi? :( Sunt satul de jobul curent. Jobul pe care il am este pe suport IT. Nu pot sa trec la urmatorul nivel. Problema este ca nu am experienta in afara de suport, motiv pentru care nici nu sunt chemat la interviuri, fml. Sa imi gasesc alt job pe suport, nu ms. Ma simt plafonat. Voi cum v-ati gasit jobul??? Site-uri (daca da, care), word of mouth, recomandari? etc.
Wraith » 9 May 2014, 18:48 wrote:Azi urasc faptul ca cineva mi-a luat vechiul user de pe forum doar ca sa faca lurking cu el. Ceea ce intentionam sa fac si eu oricum, dar macar eram THE Marius. /hate
ProtectorateNova wrote:Cand ma jucam eu Gothic 2 tu erai in clasa 5-a.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Serviciuri si munci

Post by ola small dickie »

jobul actual a fost gasit prin intermediul site-urilor de joburi (bestjobs, ejobs, myjob), la fel si interviurile la care am mai fost. cred ca si linkedin e un site pt asa ceva, inca nu il folosesc
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Serviciuri si munci

Post by Cimitri »

Stiu ca dau ressurect la un topic vechi dar vroiam sa stiu daca e cineva pe aici care lucreaza la Vodafone si/sau politie si ma poate ajuta cu un sfat.

Long story short, de cateva zile, pe nevasta-mea o suna un nr de Vodafone din 5 in 5 minute la intervale de cateva ore si cand da sa raspunda se aude ca si cum ar fi o persoana dincolo dar nu vorbeste dupa care inchide. Cand suni inapoi fie respinge direct apelul fie raspunde si inchide imediat. Am incercat si SMS dar nu raspunde

L-am bagat in blacklist-ul telefonului drept urmare acesta nu mai suna dar tot se aprinde ecranul si apare blocked call. Pot sa fac o reclamatie undeva? Ideea e ca e suficient ca nevasta-mea e stresata cu cea mica de 5 luni, chiar n-are nevoie de un stres in plus. Plus ca stresul ei se adauga la al meu, if you know what I mean...

Anybody, halp! Schimbarea numarului is out of the question. Are numarul respectiv de mult timp si ar fi un chin total mai ales in perioada asta.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4674
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Serviciuri si munci

Post by Magicake »

Ai incercat sa vorbesti la Vodafone? Nu cred ca ai nevoie de un angajat acolo sa-ti puna pile.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Serviciuri si munci

Post by Cimitri »

Nu am nevoie de pile. Eram curios daca exista cineva care s-a confruntat cu o situatie asemanatoare ,a gasit o solutie si poate sa imi ofere un sfat. Ideea e ca . cfm legii, nu e hartuire daca nu se adreseaza injurii sau amenintari sau etc etc etc... Daca tace....puiu...Nu exista precedent legal...De aici si confuzia mea.

In alta ordine de idei..cand ai sunat ultima oara la vodafone/relatii clienti si ai si rezolvat ceva? O stii pe Andreea? De AIA nu am sunat eu :)
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4674
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Serviciuri si munci

Post by Magicake »

Du-te la Vodafone la un sediu si spune-le sa blocheze numarul sau sa-ti spuna ce se poate face, nu ai sediu in oras? Acolo probabil ca nu e Andreea.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Serviciuri si munci

Post by Cimitri »

Will do..chill man. Chestia a inceput de sambata si a continuat si azi. Daca si maine va face la fel dau o raita pe la ei.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4674
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Serviciuri si munci

Post by Magicake »

Best plan, nu are rost sa te apuci sa sapi prin lege sau mai stiu eu ce chestii indirecte pana nu intrebi direct la provider ce se poate face :lol:
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Serviciuri si munci

Post by stef »

Eu folosesc in paralel ejobs, bestjobs si Linkedin. Nu a trecut mult timp din viata mea raportat la la scara umana, si deja consitentizez din ce in ce mai mult ca oricat de bun e jobul pe care il ai, tot va exista mereu cate o fata ascunsa si nevazuta si plina de mizerie pe care numai angajatul o stie, in care ceva sau cineva trebuie mereu sa-ti strice ziua sau sa-ti faca viata "de vis" in timpul programului de lucru.
Cel mai frumos ar fi sa ai bani si sa faci doar ce iti place. Dar cum sa ai bani daca nu ai job? Well, back to work. :|
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Serviciuri si munci

Post by DANiel »

Lucrează cineva de aici cu un contract din/pe altă țară? Gen, cum stau treburile astea când vine vorba de impozite/asigurarea medicală/vechime/pensie?

M-au căutat recent niște oameni pe LinkedIn, o firmă Singaporeză cu biroul pentru zona asta de activitate în Iordania. Am avut câteva interviuri, overall chestiile par ok însă din câteva a zis tipă de la HR contractul nu o sa fie pe Romania că practic o să fiu angajat acolo. Maine o sa discut mai multe cu ei, și dacă ne înțelegem la bani se presupune că am merge mai departe, dar nu știu cum funcționează partea de taxe & impozite, că nu aș vrea să rămân descoperit în România și să mă trezesc că ajung la urgențe și nu am asigurare la CNSAS.
Some help?
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests