Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

Triggerix wrote: 18 Oct 2018, 13:26 Ah, mi-am amintit brusc care e scopul acestui thread.
Azi urasc cursurile, cladirile facultatii (da, pe toate), baile, profesorii (da, pe toti). As mai adauga ceva pe aici, dar nu vreau sa depun efort pentru asa ceva. Astept plangeri in pm. :mrgreen:

Remember kids, use threads reponsibly.
Ai rămas la Transilvania în BV ? La ce? Pentru politehnica din BV am o grămadă de sfaturi utile :)
McWill wrote:Am impresia ca tu faci facultatea la ceva mai rau decat Spiru Haret. Pentru ca, fata de ceilalti participanti la discutie, tu pari sa ai TOATE problemele din lume cu scoala: ala nu-si tine orele, ala nu vorbeste tare, ala nu pune cursurile la dispozitie (online sau in format fizic) etc.
Dacă e la Poli în Brașov, e foarte posibil să ai toate problemele din lume cu școala :)
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Cerinta mea era exact ce am scris si ce tu nu ai reusit sa citesti. Ceea ce, spre deosebire de tine, ma surprinde. Chiar te credeam stapan pe citire. Revenind. "Cerinta" mea este sa vad chestii care chiar nasc URA.

HATRED, not mildly annoying. Tu urasti pe juventus - aia e ura. Te apreciez pentru sinceritate. Cineva "uraste" ca altcineva vorbeste incet. Kristos, parca am intinerit 10 ani si dau peste "postare chester/anne pe topicul Laudati-va: m-am cacat!". Macar acolo era ceva personalitate in rahat. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

nu-i pasa nimanui de cerinta ta. pe topciul asta, daca l-ai fi urmarit de 150 de pagini incoace, se posteaza chestii care ne enerveaza la un moment dat, mai rar chestii de genul meu cu juventus

am eu una de ieri si de azi: urasc sa mi se zica bancuri. cand un om ma informeaza tete-a-tete ca urmeaza sa-mi zica un banc imi creste tensiunea, vad negru in fata ochilor, imi vine sa ma teleportez pe alt meleag

ieri un coleg coboara la subsol si pt ca era ocupat la baie vine pe capul meu. ce faci? vrei sa-ti zic cel mai scurt banc? intr-o secunda mi-a venit sa raspund: NU IN PULA MEA DE GRAS STRESANT MARS DE AICI SI DU-TE CU BANCURILE TALE IN ALTA PARTE. dar fireste ca nu pot sa zici asta si am zis da. si bonus: mi-a zis 2 bancuri pana i s-a eliberat buda

azi vine femeia de serviciu la mine sa-mi ceara o tigara. ii dau o tigara. primesc iar bonus: hai sa-ti zic un banc tare

SA VA IA DRACU CU BANCURILE VOASTRE DE CERCOPITECI CRETINI
Last edited by ola small dickie on 18 Oct 2018, 14:14, edited 2 times in total.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Nu am zis ca trebuie sa ii dea cineva curs. Sau ca cineva face off-topic. Doar ca ma amuza teribil sa vad atata pasiune pusa in a uri faptul ca X vorbeste incet, Y nu-si tine orele de sport sau Z nu da cursuri online. Prin comparatie, ura ta pentru Juventus ar trebui sa capete proportii demn de Dr. Evil.

LE Daca erau bancuri nesarate, cum ar fi cu AC Milan si ultimul trofeu castigat, cred si eu.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

nu tine de calitatea bancurilor
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Am inteles. Incidently, wanna hear a joke?

Este despre cum Telekom mi-a varat (mie si altora, ca nu sunt caz unic) pe gat un cost extra de 1 euro, ca sa pot avea acces la "experienta sportiva completa". De care beneficiam deja. Insa pentru ca pana atunci era inclus in abonament si nu plateam in plus, clar faceam ceva aiurea. Despre care habar n-aveam, ca la canalele de sport ajung sa ma uit prin week-end. Noroc ca aveau un countdown timer pe ecran in dreapta, de zici ca urma Anul Nou.

Costul este nesemnificativ, tinand cont de imaginea per ansamblu, insa ideea in sine de "in 3 zile, fie ne dai un ban in plus, fie iti taiem accesul" pare ceva desprins din birturile cu datorii la caiet, nu venind de la o companie care se vrea a fi serioasa.
Last edited by McWilliams on 18 Oct 2018, 14:40, edited 1 time in total.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by cg1700 »

Asa iti trebuie daca esti abonat la Telekom.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

As fi abonat la oricine, daca as putea sa platesc punctual pentru fiecare canal de care am nevoie si UE la restul de Nshpe zeci si sute de programe. Insa daca nu pot... Dar hei, cine are 20 de canale TV de muzica, eh?! EH?! Cine are Taraf TV HD?! EH?! AUD?!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by cg1700 »

Sper ca iti place euro-ul in plus pe care trebuie sa-l dai.
Image
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

ciolan wrote: 18 Oct 2018, 14:08
Ai rămas la Transilvania în BV ? La ce? Pentru politehnica din BV am o grămadă de sfaturi utile :)
Inginerie medicala. Please do tell. I accept all the advice I can get. :mrgreen:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Cred ca nu mai imi plac jocurile video, iar astazi urasc ca pot accepta aceasta afirmatie fara sa stau prea mult pe ganduri.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ne0lith »

E ok, asta e forum de politica oricum.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Urmeaza "Cred ca nu mai imi plac femeile, iar astazi urasc ca pot accepta aceasta afirmatie fara sa stau prea mult pe ganduri"
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

I admire your gumption, ola, but try not to project.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DANiel »

McWilliams wrote: 19 Oct 2018, 21:05 Cred ca nu mai imi plac jocurile video, iar astazi urasc ca pot accepta aceasta afirmatie fara sa stau prea mult pe ganduri.
Cred ca stiu ce zici. I mean, parca imi plac, dar nu imi gasesc timp, sau ceva de genul.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

De abia astept sa ies la pensie peste 30 de ani sa am timp sa ma joc jocuri la calculator

Hai ca imediat trece
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DANiel »

De dimineata a fost racoare, pe meteo apareau maxim 15 grade astazi. Se simt fucking 20+ de grade si transpir in kur cu geaca de iarna.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

unul din lucrurile care ma bucura cel mai mult in viata e sa vad oameni care transpira, care se simt incomod pt ca s-au imbracat prea gros

daca pt 15 grade iti iei giaca de iarna, sufera daniele!

eu am venit doar in camasa azi la serviciu. pe bicicleta. respect mie!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Merg azi sa iau niste motorina pentru aprins focul si ii zic tipului "baga-ti de 10 lei", ii dau si banii. 2 minute mai incolo ma intreaba daca n-am un leu si ii raspund ca nu, aruncand un ochi si pe cata motorina a bagat de imi cere inca 1 leu: 10 lei si 70 bani. Cum nu obisnuesc sa umblu cu portofelul la mine in sat i-am zis frumos ca ii aduc banii in 5 minute. Si incepe sa ma injure si sa imi spuna ca de ce nu am fost atent si alea. "Mai vezi tu 1 leu de amu' in veac" ma gandeam. Culmea ca, de cate ori am fost pana acum (tot la acelasi invidivid) n-a fost problema.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4674
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Unde sa-si bage?
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 21 guests