Pozele noastre

Discuții off-topic în limita bunului simț
adriano13

Re: Pozele noastre

Post by adriano13 »

ola small dickie » Sun Jun 28, 2015 9:35 am wrote:eu eram la mine in bucatarie. am uitat sa mentionez si nici nu ati intrebat. :cry:
adriano13 » Sun Jun 28, 2015 12:26 am wrote:Pe scurt, vacanta si in acelasi timp vizita la socrii :P
Sotia ta e filipineza?
Da domnu'
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pozele noastre

Post by ola small dickie »

misto. felicitari!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
adriano13

Re: Pozele noastre

Post by adriano13 »

Mersi
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Pozele noastre

Post by RaptoR »

pics with wife for research purposes pls...
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Pozele noastre

Post by DANiel »

Din curiozitate, ție chiar îți place berea Nenea Iancu?
adriano13

Re: Pozele noastre

Post by adriano13 »

RaptoR » Sun Jun 28, 2015 3:17 pm wrote:pics with wife for research purposes pls...
Hai ca pun una, sa nu zici ca nu vreau :P

Image
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Pozele noastre

Post by Mafio »

E frumușică. Felicitări! Cum v-ați cunoscut?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pozele noastre

Post by ola small dickie »

DANiel » Sun Jun 28, 2015 3:43 pm wrote:Din curiozitate, ție chiar îți place berea Nenea Iancu?
da. nu mai tin minte daca am baut nenea iancu inainte de aia din poza. dar aia din poza mi-a placut. in sensul in care beau constant beri mai proaste. as putea clar sa beau zilnic nenea iancu. nu se incadreaza in berile care nu-mi plac. desi nu e greu ca o bere sa se incadreze aici. sunt un consumator larg de bere de orice marca, nu fac fitze, consum orice bere, rece sa fie. cu mici exceptii: cele foarte foarte penale, de ultima ultima speta (unde bucegi, neumarkt mi se par ok) si bere nefiltrata. nefiltratetele sau wheat beer cum parca le mai zice nu-mi plac de nicio culoare. si nici alea negre nu prea imi plac. deci in ceea ce priveste berea nu sunt un cunoscator fin, sunt un consumator nepretentios la scara industriala. placerea imi este creata fara sa fiu un cunoscator, relatia personala cu berea exista si este veche, intima si o pretuiesc, fiind totusi un, inca o data, necunoscator. nu pot sa vorbesc despre diferitele tipuri de bere, despre procesul de fabricatie, desprea anumite calitati si aspecte. pot sa zic doar ca-mi place berea pe care o stie toata lumea pe la noi ca bere, pale lager parca se cheama. imi place sa fie rece, sa aiba acid, spuma, sa-mi intepe simturile si sa fie "amaruie". nu dulce si sa simt ca beau suc de fructe ca la wheat beer.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Pozele noastre

Post by marvas »

duminica am iesit cu barca la plimbare pe lac.
Spoiler for when you see it:
Image
checkthenamedamnit
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Pozele noastre

Post by brutalistu »

Salut. Vezi că ți-am adăugat niște tag-uri pentru că îți place să trăiești în trecut, cu tinypic si geocities. Data viitoare pune și tu pe https://imgur.com/ sau http://slimgur.com/
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pozele noastre

Post by ola small dickie »

:lol: eu i-am vandut iahtu ala lu marvas. vad ca nu l-ai vopsit. mi-am luat unu mai misto.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Pozele noastre

Post by marvas »

ola small dickie » Wed Jul 08, 2015 11:27 am wrote::lol: eu i-am vandut iahtu ala lu marvas. vad ca nu l-ai vopsit. mi-am luat unu mai misto.
daca o sa ai o fetita nu o sa gasesti un nume mai potrivit decat Dickie Bella Luisa.
brutalistu » Wed Jul 08, 2015 10:43 am wrote:Salut. Vezi că ți-am adăugat niște tag-uri pentru că îți place să trăiești în trecut, cu tinypic si geocities. Data viitoare pune și tu pe https://imgur.com/ sau http://slimgur.com/
Apreciez sfatul, dar sunt fan tinypic.
Poate mai tii minte ca pe vechiul forum au fost multe situatii in care pozele de pe tinypic apareau total aiurea dupa cativa ani. Nu stiu ce algoritm folosesc ei pentru denumirea pozelor (link-urilor), dar dupa ceva timp pozele sunt inlocuite cu altele noi. Mi s-a parut amuzant si de-atunci am decis sa apelez mereu la serviciile lor.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Pozele noastre

Post by Jaunty »

Bleah... probabil ar trebui să activez post attachments. Le-am testat mai demult și nu mi-a plăcut cum erau afișate. O să le mai dau o șansă după ce fac update la phpbb. Dammit, marvas, changing history is bad, mkay? Și tinypic nici nu merge pe https. Shame!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Pozele noastre

Post by marvas »

Jaunty » Wed Jul 08, 2015 3:31 pm wrote: Și tinypic nici nu merge pe https.
Image
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1810
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Pozele noastre

Post by Jaunty »

:) Bine, dar uite ce-i faci forumului:
Image
Image
De ce urăști forumul, marvas?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pozele noastre

Post by ola small dickie »

Image

Fac parte din Sea Wolves. Poza de ieri. Ma stiti. Ala din mijloc cu pantaloni albi si tricou negru. Sa mergi cu bicla prin delta dunarii ziua in iulie. N-a fost cald din ala naspa dar acum nu mai pot sa port triocuri cu o maneca mai scurta decat cea de ieri.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Pozele noastre

Post by laur3ntziu00 »

De ce? Te-ai ales cu un bronz de tractorist? :))
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Pozele noastre

Post by Waaagh! »

Nasol e cand te prinde numai pe jumatate din fata.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pozele noastre

Post by ola small dickie »

laur3ntziu00 » Sun Jul 12, 2015 10:24 am wrote:De ce? Te-ai ales cu un bronz de tractorist? :))
youd better believe it
Waaagh! » Sun Jul 12, 2015 10:51 am wrote:Nasol e cand te prinde numai pe jumatate din fata.
:lol: aici sunt norocos, am toata fata rosie
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Pozele noastre

Post by Mafio »

Bravo băi Dickie, i-ai oferit lui Moldovean Claudiu un nou apelativ pe tavă. Așteaptă-te să alterneze între ''văcar'' și ''tractorist''.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests