Tampenii shareuite pe Facebook

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Mahdi »

Da, îl cam rod ficățeii după vizita lui Iohannis în SUA.
REMEMBER CITADEL
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by DarthZombie »

Trebuie sa recunosc insa ca țârcovnic pițigăiat n-am mai auzit ca insulta, asa ca eforturile lui Basescu primesc un 3/10 din partea mea.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ola small dickie »

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Mahdi »

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by DarthZombie »

N-am facut screenshot, dar am vazut un un test numit "vezi ce crede Andra despre tine". Cool stuff.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by McWilliams »

Crede ca trebuie sa scrii Partikip cu ruj pe cat mai multe parbrize de Mercedes, daca speri sa primesti unul.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by marvas »

baietii de mai sus cu imaginile, le-am furat.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by sebas »

dump CHA
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by DarthZombie »

Pune un spoiler nsfw, wtf sebas!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ola small dickie »

Va recomand pagina de facebook Bombardieru Din Constanta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ola small dickie »

Calin Cadis asta i visul lui satan sa i ia locul lui Dumnezeu...inspre vremuri grele ne indreptam....cipul cu siguranta e un experiment...care va fi conectat cu retelele de joasa fregventa care ne mananca organizmul! se lucreaza la cip din anii 30 iar acel instrument va robotiza lumea...nu e sf e realitate...ingerul digital e pe cale sa conduca pamantul....acel cip va controla sistemul fiecarui om si ganduri si va tine omul in paranoia si liberul arbitru ce l avem in noi se va stinge. asta se urmareste de cand e lumea ...negativul care lucreaza non stop prinde teren si inghide suflete si suflete. prima data au fost testate pe animale...sanky pe cale de disparitie....defapt ei dezvolta acea nano tehnologie care e in cip... acel cip introdus in corp va bruia creierul ...glanda pineala iar omul nu va mai fi om...va fi marioneta!
Cornelia Bontas De ce acceptam ? Unde sunt mintile luminate ?!
Gheorghe Si Florica Silaghi Nu trebuia să intrăm în UE !
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by .chester »

Da
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by Stokkolm »

DarthZombie wrote:N-am facut screenshot, dar am vazut un un test numit "vezi ce crede Andra despre tine". Cool stuff.
It's real :shock:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by McWilliams »

Asteptam sa aflam ce crezi ca crede Andra despre tine, Stokkolm.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by ola small dickie »

Medicina lui Dumnezeu! Plantele seamana cu organele pe care le pot vindeca! Estii ceea ce mananci! Ma duc sa caut legume in forma de pula

castraveti probabil
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by McWilliams »

Incearca nuci de cocos. Ca degeaba ai palosul gros si falos, daca momitele nu produc ambrozie.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by McWilliams »

Anul asta, institutia educationala care m-a cazat intelectual vreme de 4 ani (cu regretele de rigoare de ambele parti, presupun) va face 150 de ani de existenta. Ca atare, de vreun an de zile (daca nu mai bine), mai multi onorati si onorabili absolventi se dau peste cap sa ajute la organizarea unui eveniment demn de aceasta aniversare. Ca la multe evenimente de genul, se bate moneda pe cum ne-a plamadit liceul/colegiul pentru viata de adult si se pune batista pe tambal pe prostiile facute in liceu/colegiu (atat de elevi, cat si de profesori). No family's without its share of drama.

In schimb, la ce nu m-as fi asteptat si m-a luat total prin surprindere, a fost o... scrisoare deschisa a unui elev (actualmente elev, clasa a 12-a) catre "toate instituţiile abilitate ale statului, printre care Prefectura Galaţi, Primăria Galaţi, MEN, Corpul de Control al MEN, Poliţia Română, Comisia pentru Educaţie de la Camera Deputaţilor şi Inspectoratul Şcolar Judeţean Galaţi.", prin care respectivul liceu/colegiu era acuzat de "lipsire de liberate în formă continuată". Mica paranteza: exista (si asta de muuuuuuuuuuuult timp) un articol in Regulamentul de Ordine Interioara al liceului/colegiului ca usile stau inchise - se intra la anumite ore, se iese la anumite ore; intre, nu... decat daca sari gardul :lol: Care scrisoare a ajuns si pe social media, pentru ca evident! Si acum, pe grupul de facebook unde unii isi consuma timpul ca sa faca ceva frumos, este un mic razboi de generatii si/sau de filozofie de viata. Care, cu scuzele de rigoare fata de dvs., stimati colegi de forum, ne pune la respect cand vine vorba de pasiune, ardoare, argumentare, shitposting, hating, social equality, political correctness, luat pe aratura si injuraturi ca la usa cortului.


E adevarata vorba aia ca nu esti niciodata prea batran ca sa inveti ceva nou. Sau sa imbunatatesti ceva existent. In acest context, trebuie sa recunosc ca liceul - sub o forma sau alta - continua sa ma ajute sa ma dezvolt social la atatia ani dupa ce i-am parasit holurile.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by DarthZombie »

Mie imi place ca la orice critica, oricat de firava in logica la adresa liceului trezeste din somnul cel de moarte pe toti lupii batrani care invariabil trateaza problema ca pe una de blasfemie. Sunt o droaie de oameni care cand salasuiesc prin liceele romanesti si critica sistemul [intemeiat sau nu] dar care dupa ce-l termina o dau in sindromul "ani de licei" si totul devine de necriticat, pentru ca liceul romanesc este de fapt o institutie absolut nemaipomenita care ne-a format intr-un fel de se inchina toti cand ne vad. :lol: Cele mai utile ore petrecute pe bancile liceului au fost cand in tura de dimineata dormeam in prima ora si ceva din fiecare zi pentru ca n-am fost niciodata un om matinal, imho.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by sebas »

Anii de liceu au fost foarte distractivi, dar asta numai pentru că mi-a fost scrâbă de școală și marea majoritate a profesorilor.

La modul general vorbind cred că un puști inteligent și creativ este îndobitocit sub sistemul nostru de învățământ, cu singura posibilă scăpare fiind un colectiv strălucit de profesori. Și am certitudinea că nu s-a schimbat nimic de pe vremea mea, pentru că soră-mea tocmai a terminat liceul și am nepoate care au intrat curând prin băncile școlii.

Este suficient cred dacă spun că nepoată-mea mai mare e în clasa a IIa și a avut ca temă acasă suplimentară (adică pe lângă cea uzuală) citirea și rezumarea Aventurilor lui Pinochio într-o săptămână. Tortură emoțională dictatată de o învățătoare cretină. Probabil același neam de proastă precum cea care îmi dădea cu rigla peste mâni pentru că scriam "urât".
dump CHA
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Tampenii shareuite pe Facebook

Post by DarthZombie »

Unul din motivele pentru care am un scris oribil este faptul ca in clasa I primeam ca teme sa fac cate 3-4 pagini pentru fiecare simbol/litera. Ceea ce la inceput era relativ ok, dupa ce puteam sa reproduc bastonasele si conurile asa cum trebuie restul de 3 pagini jumate erau de-a dreptul o corvoada pe care le-am detestat cu desavarsire. Inca urasc sa scriu G de mana pentru ca l-am facut atat de stramb pentru o tema incat invatatoarea m-a pus sa refac TOATA tema aia pe langa alte nu stiu cate pagini pentru urmatoarea litera pe care o invatam. Mi s-a spus de-a lungul anilor de zeci de ori ca scrisul meu imi va nenoroci viata, ca imi va face si-mi va drege, asa ca faptul ca traim intr-o lume in care 99% din timp poti evita scrisul de mana este o binecuvantare.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 16 guests