Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Pătrunjelu' wrote: 7 Feb 2019, 16:03 Eu mananc orice burger cu cutitul si furculita, e mai elegant asa.
Eeeeew.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mafio »

Pătrunjelu' wrote: 7 Feb 2019, 16:03 Eu mananc orice burger cu cutitul si furculita, e mai elegant asa.
Nu as pune “burger” si “elegant” in aceeasi propozitie.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

sper ca a glumit Patrunjelu

also, mafio se ia de mine acum 5 minute ca inca mai stau pe forumuri in 2019 si ca ce? cine mai e acolo? tu cu TG?

ii zic ca da, si ca avem un topic cu numele lui unde radem la Coltul Vesel

acum Mafio e logat. si chiar posteaza :lol:


vreti sa mai readuc pe cineva pe forum? :lol:
Last edited by ola small dickie on 7 Feb 2019, 16:29, edited 2 times in total.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by juve3332 »

Sunt multe medicamente care se prescriu pe durate indelungate si care au efecte adverse pentru ficat. Sunt alergologi si alergologi, vorba aia. E posibil ca formula medicamentului tau specific sa fie mai putin toxica, dar eu mi-as face si analizele de control la un consum atat de indelungat (2 ani). Nu sunt scumpe (ti le poti face si gratuit cu trimitere) si e util sa ai o imagine de ansamblu din cand in cand.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Lol burgerul e o mancare super, pentru oameni stilati. Cred ca va ganditi la shaorma.
Last edited by Magicake on 7 Feb 2019, 16:30, edited 1 time in total.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mafio »

:D Eram deja logat de 10 minute pana sa arunci bombita aia. Dar puteti sa faceti un thread de genul, imi place atentia.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

daca exista cineva pe forumul asta care mananca burgeri cu furculita si cutitul: KICK BAN IGNORE
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Pătrunjelu' wrote: 7 Feb 2019, 16:03 Cat despre Xyzal, o sa dau pana la urma iar pe la un alergolog sa vad ce si cum.
Da, e cel mai ok să mergi la alergolog decât să iei pastile la întâmplare. Și eu vreau să merg să văd exact ce și cum. Momentan iau 10 zile Aerius dar aparent mi le-a dat doar ca să nu mă mai mănânce petele alea, în alt fel nu pare să le afecteze (din ce scrie pe prospect, dar văd cum se prezintă peste câteva zile). :lol:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

E cam complicat la mine si las o gramada de detalii pe dinafara cand postez aci, ca idee nu stau acasa cu gandu' sa continui sa iau medicamentele astea la infinit, momentan dau ture pe la medici ca sa rezolv probleme ce au aparut prin aceeasi perioada cu "alergia", hopefully va disparea si ea eventual. Ca daca merg la alergolog si doar acolo, nu aflu decat "hmmm nu pare sa fie alergie la ceva" si apoi ori continui sa iau medicament ori suport mancarimile.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Înțeleg asta. Dar e ok să îți facă un test din ăla să afli măcar dacă e alergie sau nu, că poate e altceva. Acum nu știu, nu mă bag în treaba nimănui dar cred că e ok să faci un test din ăsta la fel cum e ok să îți știi grupa de sânge. Apropo de asta, am aflat că foarte mulți cunoscuți de vârsta mea nu își cunosc grupa sanguină. Majoritatea care o știu e pentru că au donat sânge.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Burgerii mari mereu se mananca cu cutitul si furculita, ca ma indoiesc ca aveti maxilare atat de flexibile.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cristan »

Eu folosesc doar cuțitul. Tai burgerul în două și mănânc fiecare jumătate separat, cu mâna. E mai ușor de manevrat și mai ușor de mușcat.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Păi și nu se dezmembrează când îl tai?
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Putini burgeri nu se revarsa prin toata farfuria deindata ce-l tai cu cutitul din cauza sosurilor. O metoda alternativa pe care am vazut-o este scos chifla de sus, mancat cu cutit si furculita si pe urma curatat farfuria de sosuri cu chifla ramasa, dar asta mi se pare si mie prea sofisticata pentru un burger.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cristan »

Depinde cât de înalt e. De obicei țin fiecare jumătate cu un șervețel - ăsta îndeplinește două scopuri: nu mă murdăresc (prea tare) pe mână și nici nu ies ingredientele. Astfel că pot să comprim fiecare jumătate până la o dimensiune mușcabilă.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Nu inteleg, daca nu va murdariti si imprastiati mancare peste tot, de ce mai va luati burger? Nu cred ca il meritati.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Cam are dreptate TG. @aia care mananca burgeri cu furculita si cutit: pentru voi s-a inventat burgerul la farfurie, cu fiecare componenta a burgerului asezata separat, fara sa se atinga una cu alta.

...

TG, nu tu erai cel care se supara cand forte externe iti amestecau sosurile intre ele? :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Mie imi place cand comand burger sa iau painea, sa o arunc, sa aleg legumele si sa le pun intr un castron sa fac o salata, pun ulei otet si carnea o iau si fac snitele

Si sa mananc toatea astea cu polonicu
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

TG wrote: 7 Feb 2019, 18:09 Nu inteleg, daca nu va murdariti si imprastiati mancare peste tot, de ce mai va luati burger? Nu cred ca il meritati.
Poate mi-e foame si vreau sa mananc un burger mai mare decat pricajitii aia de la McDonald's.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

McWilliams wrote: 7 Feb 2019, 18:25 TG, nu tu erai cel care se supara cand forte externe iti amestecau sosurile intre ele? :lol:
De parca nu repeti posturile mele inainte de culcare. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 6 guests