Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

unul din cele mai stresante momente din viata e atunci cand esti intr-o baie si din greseala declansezi aparatul p*l*i de uscat mainile si incepe huruiala aia

mama urasc aparatele alea, mi se par unul din cele mai cretine inventii omenesti, sunt complet inutile, dar stau in baie acolo la panda, de abia asteapta sa te atingi putin de ele ca sa inceapa o huruiala care ma scoate din minti
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Dyson sunt bune.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

furatul miresei la nunti

furatul miresei (sau al mirelui) la nunti este unul din cele mai penibile si cretine momente la care poti sa iei parte in viata. e o actiune din aia care intra in categoria celor pe care le fac oamenii absolut robotic, fara sa se opreasca o secunda sa se gandeasca ce fac

la nunti de fapt nu se fura mireasa, se fura bunul simt in momentele alea
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

just nunți things
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DANiel »

Mie au inceput sa imi placa nuntile. Mare mea problema este mancarea, care in majoritatea cazurilor e multa si bomba pentru ficat.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

mie imi plac nuntile, imi place mancarea si bautura, imi place sa rad de oameni si de manifestarile lor dar peste unele momente chiar din abisul penibului chiar nu pot sa trec (gen furatu miresei). imi vine sa ma uit in alta parte sau sa ies temporar din restaurant
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Sa nu iesi! Altfel s-ar putea sa te trezesti inclus automat in gloata care "negociaza" returnarea miresei. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Cata lipsa de respect pentru traditiile mostenite de la stramosii nostri romani, tsk tsk.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Bannerul curent din semnatura juniorului mi-a amintit despre cat de dezamagit am fost de IWD:EE cand am descoperit ca nu ma mai lasa sa-mi fac un Elven Evoker in grup. Party Poopers.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

Well, facebookul îmi cere buletinul. Ori mi-a dat un pulete report, ori mi-a venit mie rîndul să fiu sodomizat de boții lor. Anyhow cum să-l conving că mă cheamă Avesalom Pistilnicul?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Ce ciudat. Si mie tot azi mi s a intamplat asta. M am gandit ca mi a dat un binevoitor de pe forum report dupa ce am dezvaluit la topicul de politica ce i am postat lui cartarescu :lol: ca mesajul de la facebook catre mine incepe cu someone reported bla bla

Sunt cam debusolat ca mi a venit si mie randul. Au mai trecut prin asta si alti prieteni si au ajuns sa defileze cu numele real pe facebook

Ma gandesc ce sa fac
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Era permanenta suspendarea asta? Oricum recomandarea mea este sa nu le dai buletinul, este una din cele mai tampite idei inoculate de "social media".
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

Normal că nu le trimit niciun buletin. Au poze cu mine, le ajunge. Ălea-s moca. Dacă vor să dea o labă cu CNP-ul meu în față, să depună mai mult efort. În cel mai rău caz, o să-l rog pe Marius să-mi scrie două scrisori pe Avesalom Pistilnicul, fac o comandă pe net și folosesc numele ăsta acolo și le trimit poze cu ălea :)

Also, pe moment am rezolvat. Schimbat numele, aștept următorul report/bot invasion. N-au ei boți cîte nume îmi trec mie prin cap pe secundă.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Sau the ultimate facebook intervention in viata ta: ma duc la politie si imi schimb numele in buletin in acad jean valjean
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marvas »

am renuntat la facebook prin martie si serios ca nu ii duc lipsa. E drept ca m-am mutat pe twitter. Pe twitter nu e nimeni, numai Trump si articole despre Brexit. Haideti pe twitter.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

You want Ola to burst a vessel or what? :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by joonior_bmf »

As festering cesspools go, as zice ca twitter e mai cancerigen decat facebook. Dar stau pe el pentru gaming news. And identity politics cringe/lulz.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

Azi e a patra oară cînd mă apuc de Tomb Raider. Ăla nou. Și sunt pe cale să mă las de el. Iar. Să zicem că m-am obișnuit cu cutscene-uri din 5 în 5 minute. Sorb o gură de cafea, trag dintr-o papiroasă, life is life. Și filmele-s faine. Dar nu suport QTE-urile. Băi, dacă tot îmi blocați controlul și-mi puneți un film, mă lăsați în plm să mă uit la el? It is not fucking Dragon's Lair. Presupunînd că sunt turbați care le apreciază, de ce mama dracului nu le faceți opționale? Cînd voi deveni stăpînu' Universului, fiecare pulete care-a semnat pentru QTE-uri va primi de la mine un omuleț cu cea mai enervantă voce din Cosmos. Și orice-ar face, cînd se descheie la șliț, cînd duce îmbucătura spre gură, cînd dă să deschidă o ușă, cînd se cacă, omulețul acela îl va urmări și va urla APASĂ X, APASĂ B, EEEEEFEFEFEFEFEFEFEF SPAȚIU! STÎNGADREAPTASTNGADREAPTA SPAAAAAAAȚIU!!!! AM ZIS SPAȚIU!!!!!! Și dacă nici asta nu le ajunge, o să îi oblig să joace Ikaruga zece ore pe zi și la fiecare viață pierdută o să le trăznesc un par peste genunchi. Mecliști nenorociți.

Fuck QTEs.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marvas »

hahaha. De 3 ori m-am apucat de el, de 3 ori m-am lasat de el.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Mie cel mai mult imi place cum plange in hohote la QTE/cutscene-ul in care il impusca pe malacul care incerca s-o sugrume iar imediat ce se termina cinematic-ul ai o Lara Croft inarmata cu un pistol si zero remuscari daca o faci sa masacreze toti inamicii din nivel.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests