Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Si al meu merge ok, cand am mana uda ma avertizeaza ca-i uda. Daca apar probleme des, recalibreaza senzorul. Eu l-am recalibrat pe al meu de vreo 3 ori dar dupa nu am mai avut probleme.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Se cearta vecinele in spatele blocului, una de pe geam, cealalta de jos si se acuza de cum fac galagie in continuu, facand astfel chiar si mai multa galagie decat de obicei.
I don't really hate it, I just find it really ironic. :mrgreen:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by cg1700 »

Arunca-le o galeata cu apa in cap.
Image
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Sunt prea departe din pacate.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Nu ma racesc des, dar si cand o fac nu mai sunt bun de nimic cateva zile.
robertabalan
Space Invader
Posts: 4
Joined: 12 Nov 2018, 17:02

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by robertabalan »

Hello! Stiu ca e offtopic, dar sunt in mare cautare pentru un apartament. Stie cineva de unde pot face rost de unul? Am cautat pe https://flatfy.ro/apartamente-de-vanzare-bucuresti si inca-s in cautare, dar n-am gasit nimic.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Cine-ar fi crezut ca urmatoarea generatie de boti va veni din Romania.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

si a intrebat la topicul de sporturi daca jucam volei. uau, such advanced tech
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cimitri »

If "sporturi" write "joaca cineva volei"

echo off

:D
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Pătrunjelu' wrote: 5 Nov 2018, 11:54 Un RAM stick de la noul upgrade e defect si tre sa-l trimit inapoi. Intre timp pot sa fac o combinatie cu RAM-ul vechi si sa ma descurc cu 12GB dar e dezamagitor sa stiu ca tre sa ma incurc acum cu garantie si curieri.

Really unlucky streak ultima luna ffs nothing goes well.
Nici macar asta nu merge bine.

https://www.mygarage.ro/reclamatii-clie ... fecta.html

Habar n-am cum as putea rezolva asta. Ce cacat. Ma indoiesc ca sa apelez la OPC sau cum s-o numi ar functiona in cazul asta, no clue. Any ideas?

Sunt client de aproape 10 ani si ma trezesc cu tiganii de genul pentru 200 lei.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Dacă nu vor să-ți dea bani înapoi deloc eu cred că ar trebui să le faci o plângere la ANPC. Din ce văd prin google ei se ocupă și de situații de genul:
https://blog.pcgarage.ro/magazin-pc-gar ... a-la-anpc/
dar postarea asta e veche (2007)
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Le-am zis azi ca nu accept decat bani inapoi si ca produsul nu a avut nici un fel de pachet sigilat de la producator (e bulk), doar 2 placi intr-o cutie de carton oarecare ambalate de magazin deci inclusiv oamenii de la PC Garage ar fi putut sa provoace problema (daca nu e din fabrica).

Daca nu merge, bag ANPC-ul. Plm, nu le dau jegosilor astora bani deampulea, mai au si tupeu sa-mi "sugereze" sa cumpar inca o data acelasi produs lmao.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Urasc foarte tare gdpr-ul. MU*E GDPR! tre sa competez la serviciu un ditamai chestionaru de intrebari retardate it-related pt gdpr. mare tampenie cu gdpr-ul asta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Mai avem un pic si vom completa un oracol la fiecare vizitare a unui site gratie implementarii maiestoase a reglementarilor lui peste :lol: Mie deja imi facea o foarte mare placere sa tot dau click pe prompt-ul care ma avertizeaza de existanta cookies-urilor, yay!
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Am pus o plangere la ANPC dupa ce am primit frumusetea asta:
Produsul dupa cum ii spune si numele si descrierea se livreaza bulk. Avem rugamintea ca in momentul in care faceti acuzatii sa veniti si cu probe, altfel acestea sunt total nule. Produsele au fost ambalate in folie protectoare atunci cand au fost expediate catre dumneavoastra. Asa cum ati fost deja informat, produsul prezinta un SMD lipsa iar returul se poate procesa doar in conditiile expuse anterior.
la mesajul meu:
Cum l-am primit asa l-am trimis, daca tu crezi ca m-am apucat sa dezlipesc componente de pe placa (??), esti intr-o totala eroare. Ati trantit doua placi intr-o cutie de carton, fara ceva sigiliu de la producator. Problema pe care o arati ar fi putut fi cauzata chiar de angajatii vostri la impachetare, daca nu din fabrica. Singura rezolutie pe care o accept e sa-mi primesc banii inapoi, pentru ca n-am primit nimic in schimbul lor.
Cica daca fac "acuzatii" sa aduc probe. Bos, vrei sa-i dau firmei tale ceva benefit of the doubt, 'ten plm. Nu era acuzatie, era o expunere a unei posibile cauze :lol: Nici n-am observat un asemenea defect la primire, puteau sa-l provoace inclusiv dupa ce l-au primit la retur.

Nu cred ca mai e vreo solutie in afara de ANPC, so whatever happens, it's done.

Btw, reply la chestia cu ANPC am primit:
Va aducem la cunostinta faptul ca in lipsa unui raspuns din partea dumneavoastra cu privire la optiunile oferite, la expirarea termenului de retur produsul va fi returnat catre dumneavoastra urmand sa suportati costurile de transport. Multumim pentru intelegere.
:lol:
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

Pătrunjelu' wrote: 14 Nov 2018, 23:44 Daca nu merge, bag ANPC-ul. Plm, nu le dau jegosilor astora bani deampulea, mai au si tupeu sa-mi "sugereze" sa cumpar inca o data acelasi produs lmao.
Nope. Ei ți-au sugerat "aducerea produsului la conformitate". :evil: Eu aș fi acceptat asta, dar aș fi cerut să fiu de față cînd produsul e "adus la conformitate". Ar merita să dau 260 de lei doar să-l văd pe ăla căruia i-a dospit fraza asta (aducerea produsului la conformitate) în creier cum se chinuie să schimbe SMD-ul ăla bușit.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Probabil că mă joc de-a devil's advocate aici, dar din păcate shit can happen. Nu cred că are nevoie PcG să te facă de bani, în esență, situația asta de căcat se poate întâmpla oriunde și ține de oamenii (de căcat, de altfel) care au lucrat acolo când ai făcut comanda.

Sper să rezolvi, proabil cel mai bine era să faci o poză înainte să trimiți, ca să elimini posibilitatea de a-l fi stricat după ce a ajuns la retur. Dar așa cum tu îi trimiți undeva cu benefit of a doubt, și ei o fac la rândul lor, că doar nu e chestie personală aici. Nici tu nu poți demonstra că nu l-ai stricat și ceri retur (cum de altfel fac foarte mulți). Just saying, sper să rezolvi favorabil.

Ar trebui să conteze că ești client de mult și nu ai avut faze de genul, ceea ce probabil se va întâmpla dacă problema ajunge să treacă de pufuleții ăștia de la suport.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Nu mi-a venit idee sa fac poza pentru ca nu ma asteptam la asa ceva. Nu am vazut si nici nu m-am apucat sa analizez cum arata circuitul de pe placa — nici nu stiam ca poate exista o asemenea defectiune, TIL :lol:

Si cu poza, eliminam doar o posibilitate, daca intr-adevar avea problema si cand a ajuns la mine, ori cu poza ori fara, nu demonstrez nimic — pot sa zica ca eu am provocat problema si apoi am facut poza. Situatia asta era fucked oricum ai lua-o, mai ales ca-i produs bulk.

Bine macar ca s-a intamplat pe un produs de 200 lei, nu de 5000+ cum patesc altii din ce mai vad pe forumul lor.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by juve3332 »

Nu ca sunt in postura de a da lectii, dar nu ar fi fost mai decent si poate mai in avantajul tau sa nu i te adresezi la per tu?! Doi la mana, "rezolutie" folosit acolo suna groaznic. "Rezolvare".
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Rezolutie e ok acolo cred :ugeek: Cat despre prima parte, whoops, e posibil sa nu fi fost prea diplomatic la toata treaba, true. Sunt incepator.

Tre sa te pui si in papucii mei, din momentul in care am vazut ce poze imi pun acolo mi-am dat seama care va fi concluzia. Practic am aruncat 240 de lei pe geam, 0 sanse sa ii recuperez. Scopul a fost sa-mi aduc PC-ul in punctul in care e din nou capabil de lucru cu cea mai mica investitie posibila, dar am dublat investitia fara nici o vina.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 10 guests