Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DANiel »

AI grija nebunule, cafea de esspresor Saeco. Sunt burghez, nu e chiar asa.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Nebunilor...
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Eu nu beau cafea. Ca n-a avut cine sa ma invete sa EXTEND THE FUCKIN' PINKY! :sad:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Știu că am citit o carte de bune maniere și tipa de acolo avea o MARE SUPĂRARE cu persoanele care ridică degetul mic când beau dintr-un pahar (cred ca a folosit expresia "degețel dizgrațios" la un moment dat). Erau undeva peste persoanele care nu știu să mânânce pește la restaurant totuși.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Probabil ca sunt dubiosi din-aia care isi lasa unghia la degetel sa ajunga la dimensiunea unei chei.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 2 Nov 2018, 18:08 Știu că am citit o carte de bune maniere și tipa de acolo avea o MARE SUPĂRARE cu persoanele care ridică degetul mic când beau dintr-un pahar (cred ca a folosit expresia "degețel dizgrațios" la un moment dat). Erau undeva peste persoanele care nu știu să mânânce pește la restaurant totuși.
Hehhe tipa aia si degetelu dizgratios. Da stiu, e tarziu
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Urăsc ce spațiu închis este Telena și e atât de cald din cauza asta încât transpir de fiecare dată când trec pe acolo. Îmi plac prețurile lor la unele obiecte dar totuși nu ai nici măcar loc să treci printre oameni. Am sentimentul să nu mai trec niciodată pe acolo după ce ies din magazin. Până și aerul e închis.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Un RAM stick de la noul upgrade e defect si tre sa-l trimit inapoi. Intre timp pot sa fac o combinatie cu RAM-ul vechi si sa ma descurc cu 12GB dar e dezamagitor sa stiu ca tre sa ma incurc acum cu garantie si curieri.

Really unlucky streak ultima luna ffs nothing goes well.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by MC »

Esti 100% sigur ca e defect?
Nu de alta dar si eu cand am montat cei 16 Gb (din 4 stick-uri) am avut o groaza de bataie de cap pana sa ii "vada pe toti".
Mi i-a vazut doar dupa ce i-am pus intr-o anumita ordine desi erau identici. Habar n-am ce am facut, dar dupa dumnezei si sfinti si pumni in pereti (vorba cantecului) a mers.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Da, cu unul din stick-uri (ori el singur indiferent de slot ori in combinatie) intra in restart loop inainte de POST.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

oamenii care fac cadouri animale fara sa intrebe

nasha a adus lu ficamea un peste betta intr-un bol si un plic de mancare hodoronc tronc acum 2 luni cand a facut 2 ani

l-am pus intr-un castron transparent si mai mare si il am de atunci dar n-am acvariu si nici chef sa cumpar si sa intretin un peste. cunoscutii pe care i-am intrebat nu il vor ca cica e nu stiu ce tip de peste agresiv. azi am ajuns sa dau 2 mailuri la acvariul constanta si la deflinariul constanta (unde au si o mica zoo si cu un pond cu pesti) daca vor sa il donez :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Zi mersi ca nu i-a adus o tamburina sau alt instrument.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cristan »

Betta se țin cel mai bine în spații mici, spre deosebire de alți pești, deci n-ai nevoie neapărat de acvariu ca să-l păstrezi. Dar da, nu e genul de cadou pe care poți să-l faci fără să întrebi.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

din ce am frunzarit pe net la expertii pestilor am citit ca trebuie totusi un acvariu de nu stiu cati litri si filtru chiar daca e un betta. si ca bolul nu este o solutie buna pt niciun peste. ma gandeam sa-l duc si la un petshop (nu stiu daca il primesc) dar un prieten mi-a zis ca si la petshopuri sunt tinuti in conditii proaste deci probabil nu i-as face viata mai buna

fuck this shit, daca nu primesc raspunsuri de la acvariu si delfinariu ma gandeam sa ma duc cu el in buzunar la delfinaru unde au zoo si un pond cu pesti si cand nu e nimeni atent sa-l arunc si pe pestele meu acolo in baltoaca :lol: ar fi misto sa aiba camere de filmat, sa mai apar si pe la stiri.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cristan »

Lasă-l cu tot cu bol undeva. L-o lua cineva. Măcar să-l dea de mâncare la delfini, dacă nu să aibă grijă de el. :D
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

poate il arunc in piscina deflinilor in timpul spectacolului si mor delfinii. am distrus constanta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Ca veni vorba de distrus constanta, ce s-a intamplat prin zona cu tomis mall? Acum cativa ani era destul de ok cel putin din ce-mi amintesc, anul asta am dat o tura pe acolo si am gasit doar mase de tigani dornici sa afle cat e ceasul sau daca le pot imprumuta 1 leu, manele la maxim din masini parcate, rahat de oameni pe trotuar, cele mai distruse alei posibile etc.

Si au sters ceva trecere de pietoni de langa mall + garduri, parca sa te faca sa treci prin aleile infecte de langa.

Da hood in mijlocul orasului, gen :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

tomis mall si zona adiacenta s-au dus dracu de cand a aparut city mall in alta parte a orasului si cam tot interesul s-a mutat acolo, tomis mall ramanand uitat si nefrecventat

dar in general constanta e un oras care arata ca dracu
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DANiel »

Senzorul de amprenta de la telefon. Nu imi iese. Efectiv nu se pupa mereu amprenta, indiferent de telefon. Mai mereu se nimereste sa am putin umeda sau ceva de genul si imi da fail.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Mie pe un modest Nokia 6.1 imi merge cred ca 9/10 ori, dar cu mainile ude intr-adevar nu mai merge aproape defel.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests