Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by rege »

DarthZombie wrote: 1 Jul 2018, 16:54 Eu nu ma refer la sosete care-ti ajung la glezne [ca alea le port si eu, c'mon!], ma refer la alea no-show.
Ferrrrrrrrrdinand wrote: 1 Jul 2018, 18:09 Problema cu cele no show este că nu-ți acoperă călcâiul de tot și apoi te roade adidasul. Eu cel puțin așa am rămas cu o roșeală permanentă pe osiciourul acela de la călcâi care duce în sus
Bă da' totuşi, lăsaţi-o mai moale cu ereziile astea de "orice pantof merge cu orice şosetă". Dacă pantoful vine direct peste gleznă şi nici nu e pernat, evident că nu porţi din alea.
the secret geometry of chance
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by stef »

wrote:
wrote: o săptămână?!?!
:lol:

eu le schimb zilnic
Degeaba, daca nu te speli si pe picioare, degeaba. Eu am avut odata nefercita ocazie sa fiu fortat de imprejurari sa stau cateva momente in aceeasi camera cu cineva care stiam ca nu-si schimba sosetele timp de mai multe zile la rand si nici nu se spala pe picioare: meeen, that is the hell smell.
Image
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cimitri »

stef wrote: 1 Jul 2018, 21:04
wrote:
wrote: o săptămână?!?!
:lol:

eu le schimb zilnic
....... Eu am avut odata nefercita ocazie sa fiu fortat de imprejurari sa stau cateva momente in aceeasi camera cu cineva care stiam ca nu-si schimba sosetele timp de mai multe zile la rand si nici nu se spala pe picioare: meeen, that is the hell smell.
Ce panseluta! Barbatii adevarati nu se spalau cu lunile pe front.

THAT is the smell of napalm in the morning :D
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marvas »

asta imi aminteste de oamenii care se descalta in avion. PENTRU CA ASA E RECOMANDAT, ASA E MAI SANATOS
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Parca asa a facut si Bruce Willis in Die Hard.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Imi pare rau ca astia ce se descalta in avion nu sunt tot aia care si aplauda la aterizare, ca-mi devine tot mai greu sa tin sirul grupurilor pe care le desconsider.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Poate aplauda cu talpile, si nu vezi.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Zombie, aia se descalta ca sa nu ti se infunde nasul si/sau urechile de la presiune. Ar trebui sa le multumesti! Sau macar sa le pupi talpile. :P
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

Bicicleta mea a intrat în perioada ei de rebeliune. Azi și-a pus un pierce în cauciucul de pe roata din spate. I l-am dat jos, că eu nu accept asemenea manifestări cît timp stă sub acoperișul meu. Ea a fîsîit la mine cu ură și-acum nu mai vrea să iasă din casă pînă nu-i schimb camera :(

Cum plm să faci pană de la un cercel? Măcar de-ar fi fost un cui sănătos, eventual ruginit. Sau un ciob din ăla fain. Nuuuu, i-a trebuit cercel.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

:lol:

eu ieri am observat ca alei mele ii cazusera bucati din pedale :lol: simteam eu ceva ciudat la picior cand pedalam. nu stiu cum dracu :lol: va trebuie sa o bag in service pt noi pedale. misto
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Azi, a doua zi de condus: la o intersectie instructorul zice sa las ambreiajul si sa accelerez. Las de ambreiaj, nici macar nu il mai ating cu piciorul, accelerez si moare motorul. Incepe el sa suduie. Incep si eu, in gand, ca e bou si nu a lasat si el de ambreiaj, dar imi zice sa accelerez.
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by rege »

Au făcut ceva cu imgur. Bine, se mai poate ieşi din beta, dat tot îi înjur. Mergea prea bine? Era prea lightweight? Se încărca sub 200 milisecunde? Ia de aici nişte web 3.0 popor
the secret geometry of chance
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Da, nu știu ce i-a posedat. Plus spyware, posturi moderate deampulea, aplicație de mobil praf. Și-au cam dat cu stângul în dreptul. Era locul meu preferat de trollat moralfags. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

o noua manifestare umana la culmile jenantului vad ca se practica in prezent in acest sezon estival

dansul pinguinului cu oameni pe plaja

doamne fereste
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Ieri mi-am ajutat un amic sa isi mute jde carti in nou sau apartament. La una dintre ture ajungem in dreptul blocului, amicul se apuca sa tasteze codul de la interfon iar eu m-am pozitionat ca sa deschid usa, amandoi plini de transpiratie de la cat aveam de carat. Cand ma apuc sa imping usa aud un "Merci!" din spate de la un domn de ~45 de ani. Acel domn apoi trece glont pe langa mine si amicul meu si nu face nici macar un gest ca ar vrea sa se ofere sa ne tina usa, ca nu de alta dar noi caram saci si ghiozdane pline cu carti si eram fleasca de transpiratie. Apoi bulangiul domnul respectiv se urca repede in lift fara sa ne intrebe daca avem si noi nevoie sa urcam. El nu cara absolut nimic.

Macar ne-a multumit ca i-am deschis usa de la intrare, lol.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

poate va cunostea
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Ne-am lamurit si cum e cu occidentul.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Nah, e prima oara in 5 ani cand am patit ceva de genul asta. In rest oamenii se grabesc sa-ti ofere ajutor pentru orice fleac. Si nu vreau sa dau un verdict, dar cred ca un factor care a contribuit la situatie a fost faptul ca vecinul e sarb si amicul meu e albanez :lol:
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by rege »

Se grăbea, ce ai
the secret geometry of chance
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DANiel »

Daca erai in Romania, iti zicea sa te dai si din calea lui. Si tu puteai sa ii zici ca e bulangiu ca tii alea acolo si el s-a bagat ca taranu. Ah, ce-mi place Romania.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests