Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

nu le-am înjurat niciun partid. doar am scris că, dacă s-ar descoperi secretul vieții veșnice, Ilici ar fi singurul nemuritor care-ar muri la o zi după ce ar primi un infinit de ani de pușcărie :( era un scenariu fictiv, nu e hate speech care îndeamnă la nemurire!

pe de altă parte, e posibil să mă fi ginit ... !ALGORITMUL! caz în care îi urez să ajungă din nou în gps-ul lui tăriceanu.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

You are getting fucked by Mark's "better tools", ciolan. In schimb, pe contul de facebook "XXXX XXXXXX XXXXXXXX, the official one", McWill are postari zilnice despre PSD, uneori si in imagini.

Singura paguba din toate astea este ca mi-a fost refuzat un viitor glorios in aparatul bugetar. Adica undeva la 50% din locurile de munca din tara asta. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

De obicei absurdul mă amuză teribil și-mi dă poftă de viață, dar de data asta m-a deprimat rău toată povestea asta. Chiar e sinistru ce se întîmplă. Fiindcă, și citez din căcatul lor de anunț care mă întîmpină cînd mă loghez, trebuie să-mi folosesc numele real pentru ca prietenii meii să știe cu cine se conectează, m-au scos din lista prietenilor mei (cu mai mult de jumătate din cei pe care-i am pe facebook am băut cel puțin o bere, deci știau cu cine se conectează) și, mai mult, le-a tăiat accesul la tot ce-am postat vreodată. Și asta din cauza unui nenorocit de cod. Sau pen că m-a raportat cineva. I shit you not, data viitoare cînd cineva o să-mi explice sfătos că 1984 e despre fascism sau despre regimuri totalitare, și nu despre vînzătorii de vecini, iudele noastre cele de toate zilele din tot spectrul de regimuri, care, fie că-ți vor binele, fie că nu, sfîrșesc prin a-ți băga un pumn pe gît, o să-i fut una cu cartea în cap. Și o să mă asigur că am un hardcover la mine doar pentru treaba asta. La fel ca produsu' verde, Big Brother e oameni. Ăia de lîngă tine.

To add insult to injury ...
Image

Aparent pot să-mi reneg pula, că nu cu ea dau click pe reclame, da nu-mi pot renega numele. Pot exista ca un facocer transsexual bălțat cu coamă de cristal, da tre să prezint actele la control de cîte ori unui bot/căcatcuochi i se pare că numele meu nu e pe linia impusă de partid. Diversitatea și libertatea de expresie se opresc aici. Și cît de mîndri erau căcații că au introdus chestia aia cu gender custom. Și, în același timp, banau mii de travestiți și transsexuali că nu-și folosesc numele real. Șimă oftic mai mult pentru că aveam niște texte pe care, ca bivolul, nu le-am băgat întîi într-un word. Și niște oameni foarte simpatici care scriau foarte fain și-mi făceau ziua mai bună. Also, nu faptul că pot să-mi aleg ce gen vreau mi se pare o insultă ... da plm, am explicat mai sus.


P.S: McWill, nu mă deranjează să le dau numele real, că plm, am poze cu mine pe cont deci cine vrea să dea de mine, poate să dea. Și Da Avesalom era fain. Suna bine, it was a good inside joke pentru vreun sfert dintre prietenii mei. Plus e o chestie de principiu. Dacă algoritmul lui cristos era scris bine, sau dacă o ființă umană se uita mai mult de 2 minute pe contul meu, vedeau că sunt un posibil consumator și mă lăsau dracului în pace.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Stiu - sau, na, mai corect ar fi "pot banui" - ca nu numele real ar fi fost cuiul lui Pepelea, ci ideea in sine ca daca cineva, foarte multi de-alde cineva, dau report, contrul trece printr-un proces pe pilot automat, cu limbaj pentru cei care au suferit o lobotomie.

Da, inteleg ca unii le fura identitatea altora pe internet. Da, inteleg ca pot fi "asaltat" de mesaje sau de reclame sau de persoane pe care, altfel, as vrea sa nu dedic timp pentru a le ocoli. Dar pentru numele lui Dumnezeu, lasa oamenii sa-si foloseasca creierul pentru sine, Facebook code! Pentru ca oricat de "safe" ti-ai construi codul, prima si cea mai mare vulnerabilitate este utilizatorul - daca ala nu este in stare sa judece, nu exista nimic ce poti face (code-wise) pentru a-l proteja 100%; iar daca ala este in stare sa judece, restrictiile codului nu fac decat sa-l frustreze enorm.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cimitri »

Maestre Avesalom / Yoda , Stimate Pistilnice Iscariot

De ce nu-ti faci tu pagina de company/blog/creator/Musician/Band/Club/ etc.... pe care sa o denumesti cum vrei tu daca tot oamenii te-au luat la ochean? Pe bune de n-as crea pagina noii religii infiintate azi 22.08 denumita Iscariotismul in care se spune ca se va pogora asupra noastra un duh sfant, pletos si dornic de povete (din alea cu satane) despre Wizardry aplicate in lumea reala si asa impaci si capra si dragon puppy-ul de dupa colt.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

pt ca nu e facebook
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cimitri »

Ba exact la pagina de facebook ma refeream. Dar de company/business.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Aaa scuze, da, n am fost atent. Hmmm o idee interesanta la care nu m am gandit ca o varianta. Bine, nu stiu ce implica crearea ei sau daca cu ea te poti manifesta ca cu o pagina de persoana. Oricumz de luat in calcul
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Șoferii și controlorii RATBV, deși tatăl meu vitreg face parte din ei. Dar unii sunt atât de needucați și au un tupeu atât de jegos încât sunt în stare să te plesnească pentru că îi întrebi ceva. Mi-e scârbă de marea majoritate. Sunt niște frustrați plictisiți de viață care se iau de oricine când au ocazia. Știu că probabil nu va face nici o diferență, dar tot am depus plângere. Amuzant e că atunci când m-am întors la el a plecat. Și-s o fată de 19 ani. Mi-e scârbă de oamenii ăștia. Hope they all choke.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Dar ce ti a facut de ai depus plangere?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

ola small dickie wrote: 26 Aug 2018, 10:34 Dar ce ti a facut de ai depus plangere?
Agresiune verbală.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

M-au săltat și pe mine o dată. Cînd eram tînăr și aveam memoria mai bună. Mi-au dat amendă, n-aveam bani la mine, ne întîlnim mîine la unu în plă cu satelitu să ne dai banii, n-au venit la întîlnire, am umblat o săptămînă să-mi plătesc amenda. Cînd m-am prezentat a treia oară îl Livadă implorîndu-i să-mi ia banii, s-au îndurat de mine. Banii nu mi i-au luat, dar mi-au pus în față un catalog cu toți minionii RATBV-ului să-i identific pe cei doi care m-au prins fără bilet. Nu m-am grăbit, mi-am întipărit fețele lor în memorie și, trei sferturi de oră mai tîrziu, i-am arătat pe năucii ăia doi. Pe care i-am așteptat o oră să le dau banii. A urmat o vacanță de vis. I knew them all fuckers.

Mai erau doi, Igor și Țiganu, parcă. Man, those were some hard mofos. Cînd se uitau ăia doi la tine, uitai că ai bilet și simțeai nevoia să te căiești, să le plătești amendă și, eventual, să mături străzi vreo lună înainte să fii reintegrat în societate. N-aveau nevoie să te agreseze verbal. Se uitau în ochii tăi și-ți vedeau direct în suflet, iar tu te simțeai mic și infractor. Dacă-i vedeai pe ăia doi că se urcă în autobuz, îți venea să compostezi tot ce-aveai asupra ta, scutirile pe care le duceai la școală, lista de cumpărături pe care ți-a dat-o maică-ta, colecția de surprize, pînă și buletinul, să nu carecumva să se uite ăia la el și să vadă un număr corespunzător de găuri. Erau vremuri dure și era nevoie de oameni duri pe ratbv ... Duri, dar corecți.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Da, problema a fost alta. Eu am urcat în 23b de la Stadion și nu mergea tonomatul ăla și casieria era închisă. Șoferu nu a vrut să mă ajute cu absolut nimic, nici n-am apucat să spun bună ziua că mi-a zis ”nu„. Bun, am încercat să îmi iau bilet prin aplicația aia a lor nouă, care nu mergea. Nu-mi scana porcăria aia de cod. Am mers așa. Când am coborât din autobuz, stimatul șofer a simțit nevoia să coboare și el, să strige ceva după mine (n-am auzit ce) și când a văzut că mă întorc și am strigat ”poftim?” a urcat la loc și a plecat. Mie nu mi se pare normal. Dacă șoferii au dreptul să verifice biletele și abonamentele, nu putea să mă ajute și cu aplicația aia dacă eu nu mă descurcam? Era nevoie să fie așa dobitoc? :))))
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ciolan »

Răbdarea, compasiunea și bunul simț nu se numără printre virtuțile majorității individelor și indivizilor care îndeplinesc un serviciu public. Iar șoferii de autobuz, nu doar ăștia din Brașov, sunt o rasă aparte.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

ciolan wrote: 26 Aug 2018, 14:24 Iar șoferii de autobuz, nu doar ăștia din Brașov, sunt o rasă aparte.
Și taximetriștii.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Un prieten a participat la faimoasa "Revolta din 43". 43 fiind un autobuz RATC din orasul Constanta. Acum cativa ani l-au prins controlorii pe el fara bilet in 43 dar si pe destui altii. I-au dus pe toti la cap de linie, la gara Constanta. Si au ramas toti in autobuz. Aia vreo 3 controlori si astia vreo 7-8 prinsi. Si controlorii tot cu gargara lor, nu-i lasau pe astia sa coboare pana nu acte pana nu amenda spagi etc. Si cica la un moment dat, toti prizonierii au simtit ceva, un sentiment la unison (gen ce plm ne tin astia 3 agarici pe noi toti aici), s-au uitat cica fiecare in ochii celuilat si au stiut, sentimentul REVOLTEI. ACUM E MOMENTUL! Si cica dintr-o data, fara sa zica nimic unul altuia, doar din priviri, au inceput toti sa ridice mainile si sa urle si treaca prin cei 3 controlori si au scapat. Remarcabila rasa umana cand e inghesuita, incoltita.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Lumina. I just wanna nap, man.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DANiel »

Brunchurile si persoanele care ies la brunch si toata pitiponceala aia si toate figurile si aerele. I don't get it. Undeva acolo in creierul meu ceva se blocheaza la chestiile de genurile asta. Si snobismul, in general.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Stokkolm »

Nici dupa o cautare pe google n-am idee ce inseamna.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Brunch e o chestie care chiar se întâmplă în România? Someone watched Sex and the City too much lol.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests