Luzly Quotes

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Luzly Quotes

Post by vulp »

nu stiu care-i treaba cu acest topic, poate trebuia sa postez in cel cu facebookul... sau la donalt drump
Spoiler:
Guys with beanies are hot as hell. I wanna dress up like a police officer, arrest you, handcuff you, pat down the sides of your skinny jeans, give you a dick spanking, and take you to my home, tie you to a chair, make you piss your pants, take off your clothes and rip off your beanie. Finally dress you in a jumpsuit and then cum on your face. You dirty little hippie/skate punk, and I am going to grab your privates and make you into an honorable citzen just like Donald Trump wants to. Only problem is you don't live in Spokane probably.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Luzly Quotes

Post by ola small dickie »

Vegetarienii isi cumpara haine de fripturi?

gluma super tare inventata de mine azi la pranz. misto
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Soooo astazi mi-am amintit povestea unui prieten. Erau niste dubiosi in fata blocului lui care vorbeau despre prima lor experienta la care unul dintre ei:

Si atunci am intrat in ea,
parca eram in Kaufland

That's it
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Luzly Quotes

Post by DarthZombie »

Adica i-a furat din rafturi sau ce, nam inteles?
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Luzly Quotes

Post by Magicake »

A stat la coada, probabil.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Luzly Quotes

Post by MC »

Adica era larga...
Nu stiti nimic.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Luzly Quotes

Post by Magicake »

Aaaa, ok, ms.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Luzly Quotes

Post by .chester »

Mirosea a mici si ceafa la gratar?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Luzly Quotes

Post by rdo »

Avea reduceri la diverse sortimente de bere?
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Of course, if you mean which country was ordained by the Holy Heavens and blessed by the Virgin from times immemorial to rule over said territory, with the songs of the archangels to please their ears and the smooth, delightful dances of slim nymphs to please their eyes and rejoice in the milk and honey that springs forth from the proud peaks of the mighty Carpathians, who stand as tall as Atlas and as strong as Samson, whose seven locks of hair flown on his shoulders like the pine forests on the hills, ready to slay a thousand times more invaders then when he slew one thousands Philistines with the jawbone of a donkey … then I’m not going there. Discussions of historical-moral rights will inevitably turn to flame wars.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Luzly Quotes

Post by marvas »

un fel de RC-ST al bazelor de date
daca vrei sa stii, am cu mult peste "cunostinte minime" and fost game administrator, owner, creator etc. pt multe servere de WoW, Metin 2 etc., am lucrat peste 5 ani cu MySQL

eu zic sa te linistesti tu, ca daca nu poti sa ma suni oricand pe discord ca sa imi aratai ce ai lucrat tu in MySQL si iti arat si eu ce am lucrat, fisele cu zeci de mii de utilizatori din bazele de date ale severelor mele private
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Luzly Quotes

Post by ola small dickie »

si eu sunt expert in baze de date. daca nu ma credeti va arat palmarestul de la championship manager 2001 2002
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Luzly Quotes

Post by .chester »

Odata jucam cu Necromancer in Heroes 3 si aveam foarte multi scheleti. :^)
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Luzly Quotes

Post by ola small dickie »

eu culegeam foarte multe resurse in age of empires
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Luzly Quotes

Post by ola small dickie »

Ferrrrrrrrrdinand wrote:Damn episodul 9 (cazul celor doi ucigasi) din death parade ridica mult.

ce e astA? ce ridica? e o expresie noua?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

din ce-am cautat pe google: se ridica mult se refera la oua, se ridica mult adica te-a sensibilizat mult iar acum poti face VO moe girls si sa canti ca o soprana

srs tho credeam ca exista expresia, adica ridica mult valoarea unui anime/serial as a whole
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Luzly Quotes

Post by Waaagh! »

ola small dickie wrote:
Ferrrrrrrrrdinand wrote:Damn episodul 9 (cazul celor doi ucigasi) din death parade ridica mult.

ce e astA? ce ridica? e o expresie noua?
ridica nivelu'
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Prince Philip's gaffes from decades on royal duty

1992: "Oh no, I might catch some ghastly disease." In Australia when asked to stroke a koala.
1994: "Aren't most of you descended from pirates?" To a wealthy islander in the Cayman Islands.
2001: "You're too fat to be an astronaut." To 13-year-old Andrew Adams who told Prince Philip he wanted to go into space.
2013: "[Children] go to school because their parents don't want them in the house." To Malala Yousafzai, who survived an assassination attempt by the Taliban and now campaigns for the right of girls to go to school without fear.

Image


L.E: Am mai gasit un pinguin
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Se stie ca ....este dificil ....uneori imposibil , sa recuperezi un os , din gura unui caine . In aceasta idee ....intreb anumite institutii ....ce au pazit , la vremea respectiva de au lasat sa se armeze ....o bomba cu un mare potential distructiv ?????.. Si aici ma refer in primul rand la politicienii locali romani , reprezentantii autoritatilor centrale ......dar si ai institutiilor de forta locale si centrale . De ex ...SRI-ul se tot lauda ca .... a prevenit ......diverse probleme
...Un comentariu... de pe adevarul...
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Luzly Quotes

Post by Fular »

Am aflat recent, după un articol din Cațavencii, de ultimele năzdrăvănii ale profesoarei Tunegaru și cum vrea să scoată din programa școlară Baltagul și Mara că promovează violența domestică. Mi-am zis totuși să văd care e marele fâs și am dat un seach. Am nimerit pe forumul de la softpedia, era între primele link-uri. M I N Ă D E A U R.
Ce am citit eu in liceu si de ce regret timpul pierdut:
Baltagul de Sadoveanu - un roman taranesc politist de duzina
Luceafarul de Eminescu - bun, dar cu ce ma ajuta pe piata muncii daca ii fac analiza literara?
Ion de Liviu Rebreanu - despre un taran oltean care era disperat si avid dupa pamant , isi bate nevasta ....
Moara cu Noroc de Ioan Slavici- alt rahat de telenovela taraneasca proasta....initial am zis ca-i un fel de Wild-Western pe stil romanesc
Plumb de George Bacovia - WTF is that? Cum poti sa deprimi elevii cu asa ceva? Mi-a picat si la BAC, am luat nota 5, de aia am si intrat cu taxa la Facultatea de Istorie. Blestemata sa fie aceasta poezie! Tocmai cand o studiam in clasa a XII-a, aveam si inima franta din cauza unei colege dupa care ma indragostisem. Iar poezia respectiva efectiv imi punea sare pe rana.
O scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale - elevii nu ar trebui sa citeasca parabole politice la varsta lor
Tot ce era scris de Mircea Eliade mi s-a parut decent.
Enigma Otiliei - alt roman care n-ar ce cauta in programa scolara...nici nu l-am citit........sa nu-i spuneti profei Posted Image
Povestea lui Harap-Alb de Ion Creangă - asta nu-i de clasa a II-a ? Cum sa bagi basum in programa liceeana?
Iona - o plictiseala!
Moromeții - mi-a placut doar volumul 1 si doar pe ala l-am citit, ca volumul 2 e JEG, face propaganda comunista
Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război de Camil Petrescu - asta da, mi-a placut, am vazut si filmul
Padurea Spanzuratilor de Liviu Rebreanu - si asta mi-a placut
Alexandru Lăpușneanul de Costache Negruzzi - bun si asta
Nu stiu ce poezii de Lucian Blaga sau de Nichita Stanescu sau aiurelile lui Ion Barbu, Arghezi, Camil Petrescu, Calinescu- nici nu m-am mai chinuit sa le citesc.
Eu personal nu vad nimic glorios in romanele si nuvelele autorilor romani pentru ca toate au aceeasi tema: romanii saraci, viata de la tara, umilinta etc.
La varsta lor, ar trebui sa-si imbunatateasca cultura generala, creativitatea si imaginatia citind Shakespeare, Mark Twain, Charles Dickens, Immanuel Kant, Arthur Schopenhauer, Stephen King, Tolstoi, Tolkien, Victor Hugo, Jules Vernes, Dumas, Balzac etc.
Nu cacaturi de romane despre tarani LOSERI!
link pentru curioși
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests