Luzly Quotes

Discuții off-topic în limita bunului simț
Post Reply
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Pe r/Romania, ask anything thread:
ELI5 treaba cu „vândutul țării”.

O văd peste tot, dar nu o înțeleg...nu e ok să existe investitori străini sau cum?
Esti sarac de mananci pietris si vine unu bogat din afara si cumpara in jurul tau cam tot ce-ai vrea tu sa ai bani sa cumperi, iti ofera un salariu meh ca sa lucrezi la el in timp ce el se plimba prin oras in costumul lui italian, in masina lui scumpa si o fute pe tipa la care dai tu laba pe facebook atunci cand face live la petreceri cu manele.

Fu-tu-i in gura de politicieni, ne-au vandut tara.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Luzly Quotes

Post by Magicake »

Cam prea specific sa nu fie acolo o poveste personala :lol:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

throwaway cu gandaci aici

ba nu mai suport, deci am un stres cu gandacii asta. cum vad un punct negru tresar ca o fi gandac. in fiecare zi gasesc cate unul ca se plimba nonsalant ba pe noptiera, ba pe aragaz, ba pe tavan. nu stiu de unde vin! probabil de la subsolul proaspat "deratizat" sau de la ghena imputita din apropiere. da pula mea, nu mai stiu csf

am dat cu insecticid peste tot, ba PESTE TOT, pe la toate intrarile. deci am dat si in JURUL intrarilor, sa fie ca un force field in caz ca vin pe pereti sau cu capu in jos

si nimic. deci azi m-am trezit, mi-am luat o cutie cu chestii de pe noptiera (laba de dimineata, ce plm, e throwaway) si HOPA TZOP BUNA ZIUA JUPANE unul se plimba pe patura, probabil iesit din cutiuta in care se hodinise. nu inteleg. pe unde veniti bai doamne iarta-ma!?!? macar nu sunt d-aia negri si rapizi care ma astept sa poarte cutite, sunt doar maronii si parosi, ca niste Lassie in miniatura care scurma in gunoi

urmeaza sa golesc restul canistrei de spray prin toate colturile (d-ala bun, CICA, K300 galben, pentru imparati). ba deci o sa dau prin dulapuri, pe langa pat... dau pe langa PRIZE ca poate vin prin cablurile alea, cine stie. desi eu banuiesc ca vin prin niste tevi descoperite de la bucatarie, care vin la randul lor de la subsol, ca mereu sunt unii morti in dulapiorul ala de sub ghiveta. da nu stiu ce sa fac acolo, doar sa dau cu spuma d-aia care se dilata si sa acopere tot.

si tot cred ca isi gasesc CACATII ASTIA drum prin garsoniera mea. nu exista apartament etans. descopera astia gaura potrivita cum o descopera un gigolo pt obeze. ftvn gura de coclitzi cu 10 picioare.

scz de mesaju lung, da m-am saturat. noroc ca stau in chirie, poate ma mut dracului pana nu ma omoara astia in somn si clocesc niste oua in urechia mea
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Luzly Quotes

Post by McWilliams »

Ah, ce idee profund capitalista a avut ala care s-a gandit sa faca o ghena si un jgheab de gunoi prin bloc.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Luzly Quotes

Post by stef »

In Bucuresti blocurile cu 4 etaje nu au ghena si tot misuna gandacii prin ele. Am fost la cineva care sta in bloc cu 4 etaje si am vazut gandaci in apartament.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Luzly Quotes

Post by McWilliams »

Gandacii misuna pentru ca exista mizerie. Ar urma sa zic ca n-are legatura cu faptul ca blocul este in Bucuresti, dar mi-am dat seama ca prima propozitie m-ar fi contrazis.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Luzly Quotes

Post by Magicake »

Gandacii misuna pentru ca nu ai insecte care sa-i manance, evident. Baga niste paianjeni si niste miriapode, poate ne faci si un documentar despre respectivele specii :lol:
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Luzly Quotes

Post by rege »

Bă, nu cred că o călugăriţă europeană (Mantis religiosa) ar putea răpune un gândac (ord. Blattodea). Sigur, există videouri pe youtube, dar comparativ cu 99.9% din insecte cu care călugăriţa n-are nici cea mai mică problemă, gândacul necesită multă străduinţă. Şi n-are multă carne pe el. Din acest motiv nici păsările nu-l prea vânează, pe lângă faptul că în general păsările "de oraş" nu prea vânează chestii care mişună pe sol. O soluţie interesantă este pisica (Felis catus), mai ales juvenilă, pentru care gândacii sunt o pradă oportună ~ observaţie coroborată şi de faptul că recent am văzut în Bucureşti foarte foarte multe pisici stradale (şi un lup, dar nu cred că are legătură).
the secret geometry of chance
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Luzly Quotes

Post by Cristan »

Asta vă trebuie (aveţi cam 1 minut de văzut de la 4:21):

phpBB [video]
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Uther: Glad I could make it, Arthas.

Arthas: I watch my tone with you, old man. I may be the prince, but you're still my superior as a paladin.

Uther: As if you could forget. Yes Arthas, there's something about the plague I should know. ...Oh no, it's already begun. These people may look fine now, but it's only a matter of time before they turn into the Undead!

Arthas: What?!

Uther: This entire city must be purged.

Arthas: How can I even consider that? There's got to be some other way.

Uther: Damn it, Arthas! As my future king, order me to purge this city!

Arthas: I am not your king yet, old man. Nor should you obey that command even if I were.

Uther: Then you must consider this an act of treason.

Arthas: Treason?! Have I lost my mind, Uther?

Uther: Have you? Prince Arthas, by right of succession and the sovereignty of your crown, you must hereby relieve me of my command, and suspend my paladins from service.

Jaina: Uther! He can't just--

Uther: It's done! Those of you who have the will to save this land, follow him. The rest of you... get out of his sight.

Arthas: I've just crossed a terrible threshold, Uther.

Jaina: ...Arthas?

Arthas: I'm sorry, Jaina. You can't watch me do this.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

This one time i made a night elf female, took her behind a tree, took her close off made her dance then I fapped to it!
That's how I play WoW.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Luzly Quotes

Post by McWilliams »

Isi pierde din amuzament daca este conceputa/scrisa de un agramat.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

BEN SHAPIRO DRIVES AN EXPLOSIVE TRUCK LOAD OF FACTS INTO A CROWD OF UNSUSPECTING SOCIAL JUSTICE WARRIORS AND DETONATES THEM WITH NUCLEAR TRUTHS
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Luzly Quotes

Post by Stokkolm »

:lol:
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Luzly Quotes

Post by DarthZombie »

Okay, this is epic
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Luzly Quotes

Post by Stokkolm »

Articol de pe The Onion

"Report Suggests Stalin Was Just One Great Purge Away From Creating Communist Utopia"
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Luzly Quotes

Post by DarthZombie »

Avand in vedere ca azi cineva mi-a spus ca "pe vremea comunismului totul era mult mai bine", "PSD e partid social-democrat deci e de dreapta la fel ca toate partidele din Romania si Europa" si "Ucraina e condusa de un partid nazist" sa nu te mire daca au muscat cativa zeci de mii de oameni galusca :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Luzly Quotes

Post by McWilliams »

Eu dau vina pe Trotki in privinta asta - daca nu murea ca bulangiul, injunghiat cu un piolet, poate ca il mai tinea pe Stalin in priza pentru inca o epurare-doua. De frica, de nervi, de paranoia.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Luzly Quotes

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Luzly Quotes

Post by Mahdi »

Lol. Cine-i Ben Shapiro?
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests