Laudati-va

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Și eu eram reticent, acum nici să mă plătească cineva nu aș mai ține cutii în casă. The fuck was I thinking? :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3050
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Pe PC cumpar aproape exclusiv digital (steam si gog in principal)
Insa pe console (PS1,2,3,4, PsP, PS Vita, Switch) imi place sa colectionez la cutie :D. Nu stiu de ce asociez consola ca platforma de gaming cu jocurile in format fizic (disc sau card). Cred ca e de pe vremea "casetelor" pentru Terminator sau Rambo :))))
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Laudati-va

Post by cg1700 »

Chestia e ca pe console inca se merita sa iei jocul in format fizic fiindca chiar poti folosi discul sau cardul ca sa joci jocul fara sa fie nevoie sa iti descarci ceva de pe internet. Pe PC in schimb jocurile la cutie sunt in majoritatea cazurilor complet inutile fiindca de obicei nu primesti decat un installer sumar sau o cheie si tot trebuie sa iti descarci mare parte a jocului de pe steam/origin/uplay/whatever.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

De ani buni de zile toate jocurile fizice pentru PC cumparate (vechi dar si noi) au fost luate in ideea de a avea un joc pe care il apreciez si in format fizic, ca un obiect de valoare, de colectie, de pus pe un raft, de revenit la el din cand in cand si admirat continutul. De jucat joc varianta lor digitala, nici nu mai am desktop cu cd-rom. De ani buni jocurile fizice cumparate de mine nu sunt folosite pentru a juca jocul in sine. Am unele jocuri la care am cumparate si variantele digitale si fizice.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
adriano13

Re: Laudati-va

Post by adriano13 »

ola small dickie wrote:De ani buni de zile toate jocurile fizice pentru PC cumparate (vechi dar si noi) au fost luate in ideea de a avea un joc pe care il apreciez si in format fizic, ca un obiect de valoare, de colectie, de pus pe un raft, de revenit la el din cand in cand si admirat continutul. De jucat joc varianta lor digitala, nici nu mai am desktop cu cd-rom. De ani buni jocurile fizice cumparate de mine nu sunt folosite pentru a juca jocul in sine. Am unele jocuri la care am cumparate si variantele digitale si fizice.
Total de acord cu tine in aceasta privinta, poate suna comic, dar imi place mai mult formatul fizic decat digital, chiar daca cel digital are o multime de avantaje (si impreuna cu discurile de la Level depasesc lejer 200 de bucati).
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Eu nu am colecționat niciodată nimic, și la fel se întâmplă și în cazul jocurilor. Mă interesează să le am pentru că vreau să dau bani producătorilor, într-un fel sau altul, dar în rest nu mă încălzește cu nimic. Tocmai de aia mă amuz la reticența mea din trecut când vine vorba de digital, acum sunt convertit complet însă.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Laudati-va

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am internet pe telefon acum

first time yayyyyy

A trecut o săptămână de când am primit cartela până au înregistrat-o :D
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Laudati-va

Post by Soarecu »

I'MMMMMMMM BACK. Dupa 3 saptamani in Spania, la practica la web design. Prima data in strainatate si damn, ce diferenta. Desi am fost umblati pe acolo de nici acum nu mi-am revenit, chiar a fost super. Site-ul la care am lucrat o sa-l pun si aici cand il primesc de la colegul care il are pe laptop.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

si? ai babardit vreo baba spanioloaica?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Laudati-va

Post by rdo »

L-ai babardit pe Messi?
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Laudati-va

Post by Soarecu »

ola small dickie wrote:si? ai babardit vreo baba spanioloaica?
Nu, dar i-am dat add pe facebook
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

La cat e somajul in randul tineretului spaniol, te trezesti ca tabareste pe tine pentru portofelul tau de bogatan roman.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Laudati-va

Post by Soarecu »

DarthZombie wrote:La cat e somajul in randul tineretului spaniol, te trezesti ca tabareste pe tine pentru portofelul tau de bogatan roman.
Am observat ca in afara de mancare toate sunt mai ieftine decat aici. Si cum aia e bucatareasa... :lol:
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

Baga Soarecu' la empanade pana devine Sobolanu' budum-tsss
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Laudati-va

Post by Soarecu »

Marco Giuliani m-a (re)adaugat pe facebook. Pot muri fericit.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

de ce te-a readaugat? va certaserati?

daca vrei pot sa te adaug si eu. 5 lei si o bere cand ne intalnim prima oara
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Laudati-va

Post by Soarecu »

ola small dickie wrote: 21 Mar 2018, 17:19 de ce te-a readaugat?
Asta ma intreb si eu :lol:
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Laudati-va

Post by rdo »

Soarecu wrote: 21 Mar 2018, 17:53
ola small dickie wrote: 21 Mar 2018, 17:19 de ce te-a readaugat?
Asta ma intreb si eu :lol:
Oi fi spus tu ceva, oi fi-njurat
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

I-o fi spus ca pune ketchup in spaghete.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

astazi de la 1 pm Politia Romana Constanta sarbatoreste ziua politiei intr-un restaurant folosind boxele mele harman kardon. pentru al doilea an consecutiv. se pare ca le-au apreciat prima oara. sper ca si astazi politistele constantence sa se simta bine si sa danseze pe boxele mele. mi le-a cerut iar un prieten din politie. mi se pare fascinant ca politia romana constanta nu are niste boxe capabile de o petrecere intr-un restaurant. sau ca nu s-a gasit niciun angajat care sa aduca de acasa. m-au gasit pe mine. orice pentru Politia Romana!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests