Laudati-va

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Laudati-va

Post by tnt »

Da, cum zicea unul pe un grup "when you start to see these things in the UK, autumn is coming".

Nu ca si cum am fi avut prea multa vara in UK oricum. Cred ca a fost intr-o marti si o sambata :lol:
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Laudati-va

Post by Waaagh! »

Ca tot a deschis tnt subiectul. Ba nebunilor, era sa ramaneti fara căpetenie azi.

Grupul sanitar de la locul de munca e un vestigiu comunist. Un coridor ingust si foarte inalt (are vreo 4-5 metri inaltime). Imediat pe stinga e o nisa in care se afla o ghivetă, apoi e o camaruta (in general insalubra) care-i buda, iar in capat de tot inca o nisa unde-i dispozitivul pentru facut pișu. Ma duc eu relaxat de dimineata spre dispozitivul cu pricina si dau coltul direct in oroarea ororilor. Odrasla Arachnei a muncit in zilele de sarbatoare si week-end sigilind nisa in pinza, din tavan pana'n podea. N-am vazut in viata mea asemenea nebunie, poate prin filme gen Mumia. Plutea lighioana la vreo 2 metri inaltime, ii luceau coltii in soare.

Sar si dau sa ies cand mai intra unul. Ii spun ca nu-i recomand etajul asta, sa incerce la urmatorul. Se uita la mine de parca-s nebun, ii da inainte. Sare si el si-o ia inapoi. Am ras.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Stiam ca le are cu scrisul, dar e extraordinar cum Waaagh! din cateva tuse a reusit sa construiasca un tablou fascinant in imaginatia mea :D
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Doar ce mi a venit in minte o super replica de agatat milfuri: mai intai as vrea sa ti vad buletinul sa fiu sigur ca esti majora

8-) cu placere
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Laudati-va

Post by rdo »

ola small dickie wrote: 20 Aug 2019, 18:28 Doar ce mi a venit in minte o super replica de agatat milfuri: mai intai as vrea sa ti vad buletinul sa fiu sigur ca esti majora

8-) cu placere
Buletinu copiilor 8-)
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Laudati-va

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Boom, kiss!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 20 Aug 2019, 19:23 Boom, kiss!
:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Pătrunjelu' wrote: 1 Aug 2019, 12:40 Speaking of, mai foloseste cineva de aici Revolut? E misto de tot.
Here's another thing: ma suna banca sa-mi zica ca, cardul meu de la ing a fost printre cele luate din ceva baza de date sparta acum un an or sth. Mi l-au bocat direct. Trebuie sa ma iau sa ma duc la ING-ul de care apartin (in orasul in care stau nu exista ING btw, deci ma duc total altundeva) si sa iau altul.

"Noroc" ca s-a rezolvat pe loc, au bagat un card visa blank in ceva masinarie care a printat pe el datele mele.

Cu revolut generam in cateva secunde un card nou si back to buying.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Laudati-va

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Astăzi m-am întâlnit cu un păianjen cu picioare lungi care cobora liniștit ”Ziua bună, jupâne!” pe hainele mele.

Image

This is getting out of hand, au început să iasă din baie. :lol:
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Da-ti foc la casa.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Laudati-va

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am și câine. :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

cred ca ai gresit specia. trebuia sa-ti iei un furnicar
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Daca-ti omori paienjenii o sa fii invadat de insecte btw. Ai un ecosistem in casa cu bazdaganii de-astea mici care se mananca reciproc, cred ca miriapodele mananca paienjeni.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

poti sa introduci si bursuci pt echihilibrul ecosistemului din apartament
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

:lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Da, baga asta in casa si probleme ecosistemice vor fi rezolvate permanent :lol:
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Laudati-va

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

O să trec în ofensivă cu aspiratorul mai pe seară. S-a terminat pacea.

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Sa continuam super discutia despre tichete de masa, parca pe acest topic avea loc. Aseara am incercat la o terasa sa platesc berile cu cardul de tichete de masa, n a mers :lol: nu i ca la mega. It was Worth a shot

In alta ordine de idei, tot despre tichete, o sa plec la munte platind cazarea cu tichetele de vacanta primite de maicamea. I rule the streets 8-)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Laudati-va

Post by marvas »

acum vreo 10 minute eram la magazinul de jos si am incercat sa platesc pentru prima oara cu cardul de tichete de masa. O bucata de ghimbir si 2 iaurturi. N-a mers.

Cand am iesit din magazin mi-am dat seama ce am gresit: am incercat sa platesc touchless, dar la prima tranzactie ar trebui introdus cardul in aparat si folosit PIN-ul. Bine ca nu am facut asa, ca nu stiu PIN-ul si poate credea vanzatoarea ca am furat cardul de pe undeva.

Ah, si saptamana trecuta am aflat o chestie care m-a mirat, ca banii de tichete expira la final de an.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

You are not worthy of card cu tichete de masa. te ai dus complet nepregatit, cata indolenta, cat dezinteres. revino ti ca deocamdata nu pare ca meriti aceasta minune moderna
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 12 guests