Laudati-va

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Laudati-va

Post by DANiel »

Am primit si eu cardul acum. Welp, trebuie si oamenii sa isi refaca baza de date dupa GDPR, right?
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Laudati-va

Post by stef »

A folosit cineva cardul pana acum la cumparaturi? Beneficiaza clientul de ceva reduceri, sau e doar de forma si consumator de timp?
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Laudati-va

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am folosit eu cardul de student. Nici o reducere, doar economie de timp. Eventual iti percepe banca niste taxe pentru tranzactie? S-ar putea să existe însă vreo ofertă specială de la o anumită bancă sau la un anumit supermarket (ar fi akin cu a avea un card de penny probabil)

Dacă te referi la cardul pe care ti-l dau ei atunci depinde. La kaufland nu au card deloc din câte știu. La carrefour da dar e doar pentru anumite produse (honestly so rare încât e useless). Penny/profi au dar la ei nu știu cum e.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Am folosit de 2 ori cardul mega de ambele dati mi a scazut 10 la suta din total
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4672
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Nice, ai luat de la mega la pret de kaufland :-D
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

:lol: dar arata mult mai misto mega
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4672
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Adevarul e ca mega arata intr-adevar super pe langa alte supermarketuri.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

La mega e o placere sa intru si sa ma plimb prin el. Au deschis acum cateva luni inca un lidl in zona in care locuiesc. Arata ca o zona de refugiati pt razboi. Haine de cumparat aruncate printre rafturi cu cartofi. Parea un asezamant in care trebuie sa iti iei rapid cele esentiale si sa fugi repede acasa ca se continua pe strazi revolutia. Parea un army camp, ma simteam ca in mash. Zero interes pt design interior. Bleah

La mega chiar ma relaxez cand fac piata. E o placere
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Laudati-va

Post by Azad »

Mi-am facut workout-ul pe zapada impreuna cu niste rusi. Livin' the stereotype 8-)
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Cristan »

Să mă laud și eu cu două achiziții:

Prima ar fi că s-au aliniat niște circumstanțe și mi-am făcut în sfârșit un moft mai scump, pe care-l aveam pe listă de mult timp: un videoproiector.

Image

A doua e o carte pe care am găsit-o sâmbătă la Gaudeamus. Cum ziceam la Gaming Club, mi-a plăcut atmosfera :)

Image Image Image
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Laudati-va

Post by Soarecu »

Am reusit sa fac, singur, un protoGUI pentru proiectul de atestat. Mai am o groaza de lucru la el, but feelsgoodman.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Mi-am luat Note 9 cu 3.500 lei de pe Altex lol. Era cat pe ce sa pun comanda la un Note 8 cu 2.900 lei cand mi-am amintit ca ar fi util sa dau o geana si pe Altex. Bine am facut :D
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Laudati-va

Post by DANiel »

Sincer, daca este versiunea de 6Gb ram, nu cred ca au meritat cei 600 de lei. Nu este un mare improvement intre Note 8 si Note 9. Also, la banii astia luai Pixel 2 XL, unde aveai o camera mult mai buna. Si un soft mai bine optimizat. Si nu aveai softuri agasante. Si aveai si un mod portret functional.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Pentru poze de zi cu zi camera de pe Note 9 cred ca mi-e suficienta. Am DSLR daca ma apuca febra creatiei artistice.
Pe Pixel 2 Xl nu am stylus. Iau multe notite si in general lucrez cu documente pe telefon (nu redactez evident). Ma ajuta acest gen de feature.
De aceea ma uitam la un Note 8 in the first place. Versiunea cu 8 Gb e mult prea scumpa si nu se justifica in opinia mea.
Eu zic ca au meritat cei 600 de lei in plus pentru ca Note 9 vine cu mici imbunatatiri fata de Note 8. In special bateria mult mai buna, procesor mai nou si mai optimizat pe partea de consum, camera ceva mai buna, si in special in low light, stylusul are si functie de telecomanda pt anumite functii, ceea ce ajuta in unele momente, etc.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Laudati-va

Post by DANiel »

Welp, it's your call. Oricum, cat de mult nu suport eu telefoanele de Samsung, daca ar fi sa merg pe samsung tot pe Note as merge. Este cam singurul care cu adevarat ceva in plus.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

nu stiu daca aici sau la awesome fails

m-am dus dupa vreo 5 beri la petrecerea firmei. am baut si acolo si am dansat cu colege. sper sa nu fiu dat afara luni. nu tin minte sa fi facut ceva naspa dar poti sa stii ?!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Dat afară din casă sau de la firmă? :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

:lol: or both!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

CONCEDIUUUU PANA PE 7 IANUARIEEEEE

AAAAHHHHH ACASA DE LA 7 DIMINEATAAA I LOVE IT
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Laudati-va

Post by Waaagh! »

CONNNNNNNNNNCEEEEEEDIIIIIUUUUUUUUUUU

phpBB [video]


Bine, anul asta am trisat putin ca au dat toate maladiile pamantului in mine si m-a luat o raceala in ultima saptamana de am zis ca gata, mai vad ce posteaza jooniorul la BotD numai daca prind semnal in groapa. Si cum n-am putut niciodata sa-mi tin gura pe prostii d-astea, va spun ca sub dogoarea febrelor m-am apucat sa lucrez la ceva secret ( ;) ;) ), ce sper sa fie gata la timp ( ;) ;) ), dar lucrurile vor fi la limita, pentru ca e p fucking mare si sunt prea autist ca sa incadrez lucrurile pe o lungime rezonabila ( ;) ;) ). It's coming, boyz.
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests