Laudati-va

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Hmm...
Desi regula "jocurilor exclusive" e un criteriu important si pentru mine cand ma decid daca cumpar sau nu o consola, in ce priveste Switch nu a prea contat. Asta deoarece pe langa exclusivitatile specifice Nintendo, pe Switch se lanseaza si o gramada de titluri indie multiplatform pe care nu le-as fi jucat niciodata pe PC de exemplu intrucat sunt si asa cu un backlog imens de jocuri triple A pe care vreau sa le joc.
Insa pe Switch aceste titluri indie se preteaza perfect pentru sesiuni scurte de 30 min, max 1 ora inainte de culcare sau cand am ferestre libere peste zi.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

După ce am cumpărat căștile de la Pătrunjelu' mi-am dat seama că I miss gaming with decent headphones. Which Razer Kraken are most definitly not, puse lângă Senh-urile de stradă se făceau de râs destul de tare.

În general am fost de părere că doar nubii își iau gaming headphones, însă tehnologia a mai avansat aparent și după multe ore de research am decis să îmi iau Arctis 7, pe idea că le returnez dacă nu mă satisfac. Steelseries îmi sunt în general antipatici, tot ce am folosit de la ei până acum mi-a displăcut. But damn this worked out nicely, cu software-ul lor sunt mediocre, dar cu un equalizer/engine third party, shit is good.

În sfârșit căști wireless care nu sună ca un butoi. Awesome in gaming și bune la muzică (unde evident că se găsesc modele wired superioare la costuri apropiate). Dar poate cel mai mare plus e cât de fucking comfy sunt.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Laudati-va

Post by McWilliams »

Imi plac castile, dar am capul mare si nimic nu ma satisface la confort pe termen mediu si lung. Inca nu am ajuns la punctul in care trebuie sa ma preocupe reactia celor din jur, insa o sa vina si momentul de "QUIET, YOU'LL WAKE THE BABY!"... Si cand o sa vina, tehnologia ar face bine sa fi avansat sanatos in domeniul asta. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Yeah, indiferent cât de bine ar sta la celelalte capitole, dacă o pereche de căști nu îți stă bine pe cap o să își vină să le faci bucăți. De câteva luni m-am mutat cu prietena și a contribuit și asta la decizia mea, dar ajută și la imersiune. Am o salvare din Risen 2 păstrată special pentru asta, de pe insula aia unde tună și fulgeră. A devenit un fel de benchmark. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Bine ca ti-ai gasit ceva bun :lol: Congrats.

@necesar casti pt zgomot
Mai bine-mi izolez biroul fonic decat sa trec de pe boxe pe casti :lol: Unu la mana, ma dor urechile de la casti dupa cateva ore, doi la mana, imi tre feel-ul de boxe. Momentan astept sa adun cash ca sa fac un upgrade la o pereche mai serioasa gen floorstanding speakers. Hopefully soon.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

Eu personal prefer sunetul de pe casti, dar poate si pentru ca sunt mai paranoic si mi-e ca deranjez pe cineva cu zgomotul daca sunt pe boxe. Din fericire urechile mele nu-s nici mari si nici clapauge, asa ca nu am avut de suferit din cauza unor casti care sa mi le incomodeze. Desigur ma refer la casti extraurale, ca alea inaurale ma fac sa ma simt de parca-mi bag cuie-n urechi si vine cu o doza sanatoasa de probleme la utilizare indelungata, so no thanks!

Ce ma irita insa la multe casti este faptul ca ti se incinge pielea, mai ales vara. Iar cand se intampla asta incep sa ma simt de parca nu-mi mai stau nicaeri in pozitia potrivita :lol:
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

In-ear am de stradă și le folosesc și la PC câteodată, mi se par super confortabile. Totul e să nu iei mizerii. Cu boxele, meh, feel-ul e mai mișto pe căști pentru mine, dar da, dacă ai o cameră doar pentru tine și bani de boxe serioase, merge. Deși sunt destul de mulțumit de Z313-urile mele ieftine (doar că la fel, obligatoriu folosind un egalizator dedicat). Pe de altă parte e clar că e mai confortabil așa, indiferent ce căști folosești, e o chestie în plus care stă pe tine.
Pătrunjelu' wrote:Bine ca ti-ai gasit ceva bun.
Lasă că de la tine tastatura a trecut cu brio de testul pretențiilor mele. M-am obișnuit și cu zgomotul. User serios. :D
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Laudati-va

Post by Cata »

@McW: https://www.hyperxgaming.com/us/headset ... ng-headset

Incearca-le pe astea pe undeva. Sunt al dracu de comode si se si aud super bine.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Cata wrote:@McW: https://www.hyperxgaming.com/us/headset ... ng-headset

Incearca-le pe astea pe undeva. Sunt al dracu de comode si se si aud super bine.
O daaaa!!
Chiar sunt comode. Si se aud impecabil. A scris si Marius Ghinea un review despre ele intr-un nr al N2 si chiar se arata si el impresionat.
Ce le face atat de comode? pai bentita aia elastica si cupele din spuma cu memorie extrem de moi.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Laudati-va

Post by Cata »

Si faptul ca au cupele mari si nu stau pe lobul urechii pentru astia mai elefanti.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Laudati-va

Post by sebas »

Eu am HyperX CloudII și confirm că bentița aia e bestială. Placa de sunet cu care vin e un rahat, dar nah, can't have them all I guess. :D
dump CHA
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Cristan »

Image

8-)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Nice!! :D
Al meu are doar 7 :|
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Welcome to the 10 year club :-D Al meu e cu cateva luni mai batran cred.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Laudati-va

Post by sebas »

La Mulți ani! :D
dump CHA
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Laudati-va

Post by McWilliams »

De unde poti afla vechimea contului steam?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Fa hover cu mouse-ul pe badge-ul Years of Service:
Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Cristan »

Şi ţin minte că la început eram foarte reticent la ideea de "jocuri digitale". Cum adică să n-am eu CD-ul şi să instalez eu jocul?

Şi pe urmă am luat Orange Box. :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Laudati-va

Post by McWilliams »

8 si 1/2. Al doilea joc cumparat a fost Rome: Total War. Cred ca mi-a spart Waaagh! contul.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Laudati-va

Post by sebas »

Image

HL2 era al doilea joc original al meu, după BG2, și trebuia să intru online pentru a-l decripta.

În următorii șase ani urmează doar două alte achiziții, TF2 și Street FIghter IV, pentru ca din 2010 (din coincidență și anul în care m-am angajat) să înceapă tăvălugul. Batman AA a fostul unul din primele, dar nici până astăzi nu l-am jucat.
dump CHA
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 23 guests