Laudati-va

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Mahdi »

Doar a avut privilegiul să se scalde puțin în aura dânsului, presupun.

@Zombie - Gargamel e destul de ușor de ginit. Cu ce ministru al Justiției din 2017 seamănă personajul de mai jos?

Image

Adelu' e pentru sofisticați. Cred că porecla a fost popularizată în jurnalul lui Tetelu', pe vremea când încă toceam coatele pe băncile liceului. Se referă la dublul pușcăriat premier al României cunoscut sub numele de El Însuși (aka Bombonel aka Coisan).
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Singurul forum de gaming unde nu cunoștințele avansate de AD & D sunt cea mai dubioasă caracteristică a userilor.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Mahdi »

Există fani anime și pe alte forumuri de gaming.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Asta ar fi fost o replică bună. Too bad you just discredited yourself. :mrgreen:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

Da, cum poti avea pretentia sa fii respectat daca-ti place anime?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Laudati-va

Post by McWilliams »

La fel cum poti avea pretentia ca RPG-ul tau sa aiba auto level-up.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

Ce-s alea "RPG-uri"? Jocuri gen Diablo?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Mahdi »

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Laudati-va

Post by Waaagh! »

Era sa uit. Acum vreo 3-4 ani m-am intalnit intr-un aeroport cu un membru al insidioasei Triplete BVB.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Waaagh! wrote:Era sa uit. Acum vreo 3-4 ani m-am intalnit intr-un aeroport cu un membru al insidioasei Triplete BVB.
Gotze - Reus - Aubameyang?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Laudati-va

Post by Waaagh! »

Nu. Era De Niro al Romaniei.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Laudati-va

Post by Waaagh! »

Spoiler for Richard Inima-de-Waaagh!:
Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Laudati-va

Post by Apollyon »

A aparut Warhammer 2 si tu tot Medieval joci? I am disappoint
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Laudati-va

Post by Waaagh! »

:lol:

Adevarul e ca nu-si depaseste predecesorul decat la performante tehnice (motiv pentru care in ultima vreme m-am trezit ca-l prefer in locul mod-ului EB pentru vanilla), iar Evul Mediu e vopsit in culori cam tipatoare fata de tonurile mai sterse care se intrezareau in Barbarian Invasion, dar tot mi se pare in cu totul alta liga fata de castronasele pentru copii pe care le-a tot lansat CA in ultimii ani.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

Am incercat recent sa iau Medieval 2 cu Stainless Steel la o tura si... pur si simplu nu se lipeste de mine. Tin minte ca am butonat zeci de ore la el acum jde ani dar intre timp m-a rasfatat Crusader Kings 2 care pe parte strategica mi se pare net superior lui M2. Recunosc ca mi-e oleaca dor de batalii, dar adevarul e ca in mare parte din timp in M2 te lupti cu cate o mana de trupe pe care AI-ul le tot foloseste ca sa-ti hartuiasca resursele, iar AI-ul la asedii a fost mereu un castron. Rar ai parte de lupte d-alea masive cu jde unit stacks de fiecare parte si in care faci manevre peste manevre tactice.

Asadar in mare parte a timpului o petreci pe harta strategica unde ai parte de un gameplay stangaci si chiar de-a dreptul plictisitor, spre deosebire de Crusader Kings 2 unde mereu ai ceva de facut, de bagat in seama si planuri de facut indiferent ca esti un conte cu un castel amarat sau un imparat cu o mega-placinta de administrat.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Laudati-va

Post by McWilliams »

CK2 Zombie is the best kind of multiple-DLCs-that-far-exceed-the-base-price-sell-out Zombie. Pe cale de consecinta logica, din cauza ta am acum lootboxes in Solitaire-ul meu.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

C'mon, it's not like it's hard to use dlc without... ya know... warez 'n shit
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Da, they were good guys, puteau să restricționeze asta, dar te lasă să pui ce vrei tu.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Laudati-va

Post by Cata »

Cu toate DLC-urillor Paradox chiar imbunatatesc jocul enorm. La pret de 2-3 DLC-uri pe an ar fi putut sa scoata un joc nou la ce diferente sunt intre expansion-uri.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Laudati-va

Post by DarthZombie »

TG wrote:Da, they were good guys, puteau să restricționeze asta, dar te lasă să pui ce vrei tu.
Dar they were bad guys pentru modul in care le-au implementat pe unele din ele. Ai feature-uri incluse in add-on-uri care erau disponibile doar AI-ului si jucatorilor cumparatori, dand un dezavantaj incorect celor care nu cumparau content-ul, sau chiar removed features care inainte de add-on erau disponibile in ambele cazuri lucruri care afecteaza negativ experienta celor care nu cumpara noile DLC-uri. Ignor cascada de dlc-uri cosmetice, dar dlc-urile importante sunt cam hit and miss ca implementare pentru cei care nu le cumpara imho.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests