Laudati-va

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Laudati-va

Post by sebas »

jocuri1087 wrote: 30 Aug 2018, 23:50 1 lună de când m-am lăsat de fumat! :evil:
Brava, buna treaba faci!
dump CHA
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Laudati-va

Post by DANiel »

Am fost ieri cu canoea pe Herastrau si mi-a placut. Marea mea temere era sa nu pic in apa, ca stiu doar stilul topor, si ma duc direct la fundul lacului. Ofc, aveam vesta de salvare dar nici o baie in apa din Herastrau nu imi suradea, ca mirosea putina, inevitabil, balta. La un moment ne-a pus sa merge in picioare de pe canoe pe canoe, ceva gen sarit de pe barca pe alta, si am fost mai ceva decat Mikhail Baryshnikov cu echilibru si chestii. Partea faina a fost seara cand a devenit mai racoare si se simtea caldura de la apa. Also, a fost canoe de 2 deci a fost nevoie si de ceva sincron. Cred ca o sa mai fac asta, recomand.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Laudati-va

Post by ciolan »

Ieșit ieri puțin prin oraș să-mi cumpăr un stativ pentru bass. Am oprit înainte la o cafea, că era dimineață, mi s-a făcut lene și m-am dus în Cărturești (că era mai aproape) să văd dacă au gem de zmeură. I ended up with this.

Image

AM AUZIT DIFERENȚA!!! Peste douăzeci de ani o să îmi cumpăr și CD-ul.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Laudati-va

Post by Triggerix »

ciolan wrote: 31 Aug 2018, 20:57 m-am dus în Cărturești (că era mai aproape) să văd dacă au gem de zmeură
De ce cumperi gem.. din Cărturești????
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Laudati-va

Post by Fular »

Îl fac din cărți. Întinzi cunoștințele pe pâine.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Is it a spread or smear?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Laudati-va

Post by ciolan »

Triggerix wrote: 31 Aug 2018, 21:23
ciolan wrote: 31 Aug 2018, 20:57 m-am dus în Cărturești (că era mai aproape) să văd dacă au gem de zmeură
De ce cumperi gem.. din Cărturești????
Nu cumpăr, doar mă rodea curiozitatea și exagerasem puțin cu cafeaua. Știam că poți găsi pînă și gem în Cărturești și eram curios dacă au de zmeură. N-aveau.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Laudati-va

Post by Stokkolm »

Whoa, nice find!
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Laudati-va

Post by rege »

https://carturesti.ro/product/search/zmeura

Eu văd măcar 9 varietăţi... te-au fraierit :(
the secret geometry of chance
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Laudati-va

Post by ciolan »

N-aveau pe stoc. Well, Tiamat is better :)
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Am primit un cadou noul volum corto maltese in romana comandat de pe libris. Surpriza dracu, semn de carte inauntru cu muia comunistului vasile ernu si citat din el. What the fucking fuck ca sa ma exprim imperialistic. Asta nu va ramane asa, mega rant si injuraturi incoming pe pagina de facebook libris. Ce cretini
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Rukifer »

I got a PS4, I got a PS4!

L-am primit cadou cu The Last of Us Remastered (principalul motiv pentru care am vrut PS4), Destiny, Fallout 4, Wolfenstein 2 (metal case, so pretty <3) şi încă vreo două chestii. Şi n-am avut nevoie decât de vreo 3 telefoane în UK şi unul în România să aflu ce curier trebuia să-l livreze, că nu s-a obosit nimeni să specifice pe site.

All in all, happy Ruki is happy. Am cerut concediu o săptămână în octombrie. Fingers crossed.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Congrats, enjoy dar nu ai in lista Dark Souls si Bloodborne deci nu e congrats, enjoy complet.
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Rukifer »

Pătrunjelu' wrote: 14 Sep 2018, 20:24 Congrats, enjoy dar nu ai in lista Dark Souls si Bloodborne deci nu e congrats, enjoy complet.
Săr'mâna!

Am Dark Souls pe Steam, pentru ziua în care o să fiu destul de curajoasă să-mi toc nervii mai mult decât o fac deja. Probabil o să-mi iau şi Bloodborne în cazul în care, miraculos, chiar o să mă prindă DS.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Laudati-va

Post by Soarecu »

In final mi-am schimbat A3-ul din 2016 pe un Nokia 6 2018. Desi nu l-am folosit nici o zi, nu cred ca puteam face o alegere mai buna in banii lui. Facut doar din aluminiu, Android One, Snapdrago 630 + 3GB RAM (puteau fi 4 dar pentru ce il folosesc eu mi-e arhisuficient), camera ok, ecran de 5.5" destul de mare incat sa nu fie prea mare :D
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

as we speak se voteaza la locul de munca daca se trecem la TICHETUL DE MASA ELECTRONIC. am votat da. se pare ca ne indreptam spre un da pana acum.

imi aduc aminte ca parca a fost o discutie colosala mai demult aici pe forum despre trichete electronice, imi aduc aminte ca mcwilliams era un personaj principal al acelei discutii, dar nu mai stiu pe unde a avut loc
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Laudati-va

Post by TG »

Lol, da. Ar trebui un hall of fame pe undeva, tichete de masă, cum a căzut Imperiul Roman, avem de unde alege.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

introducerea tichetelor de masa electronice si a homosexualilor au dus la caderea imperiului roman
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Laudati-va

Post by sebas »

Copilu doarme în marsupiu. Nevasta e la muncă. Eu joc Unavowed și aștept cu nerăbdare lansarea Kingmaker. :lol:
dump CHA
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Laudati-va

Post by Triggerix »

Fiecare cu treaba lui :lol:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests