Awesome Fails

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Awesome Fails

Post by MC »

rdo wrote: 17 Jan 2019, 16:00
DANiel wrote: 17 Jan 2019, 15:46 Dupa o durere de burta de 2 zile, cea mai jegoasa raceala, d-aia cu frisoane si febra musculara.
Se cheama gripa, get yourself vaccinated son
Daca e gripa degeaba se vaccineaza acum. Dureaza 2-3 saptamani pana vaccinul isi face efectul complet.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Nu mai zic ca forumul asta numai de autisti avea nevoie, mai bine fara vaccin.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Awesome Fails

Post by Fular »

Te-ai uitat pe topicul cu imagini amuzante?
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Awesome Fails

Post by rdo »

MC wrote: 17 Jan 2019, 19:28 Daca e gripa degeaba se vaccineaza acum. Dureaza 2-3 saptamani pana vaccinul isi face efectul complet.
I kno, ii dadeam un sfat pt data viitoare :)
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Image
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

ma ia manageru azi sa merg cu el la noua cladire, viitorul sediu care acum e inca in amenjari cica sa masuram nu stiu ce plm de distante intre pereti, scari bla bla ca sa vada ca-s conform unor planuri

intram noi, scoate el telemetru si incepe sa masoare cu el prin cladire, mie imi da foile cu planurile pe fiecare etaj si un creion si incepe sa-mi dicteze cifre in timp ce masoara. eu scriu toate cifrele alea cu creionu pe foi neavand absolut nicio idee despre ce inseamna si ce scriu

tot asa facem vreo 4 etaje. ajungem inapoi la birou si cica baga-le si tu pe astea intr-un excel si trimite-mi-le

que? :lol: eu habar n-am ce am scris acolo pe foile alea

acum "lucrez" la excel. o sa le scriu exact cum le-am scris pe foaie ca habar n-am ce reprezinta

miros un incoming huge fail cand o sa ma duc la el in birou dupa ce termin :lol:

eu acum:

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by McWilliams »

Daca ai planurile fiecarui etaj, poti sa intuiesti - cu un grad ridicat de succes - ce lungime/latime/inaltime vine unde.

An educated guess from an educated man.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

N am intuit absolut nimic, bine nici n am incercat.

A fost ok pana la urma, i am insirat cifrele alea random intr un excel si mi a zis doar sa le mai adun si asta a fost tot.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Lectie de viata. Un ups din rack te avertizeaza de vreo 2 3 luni ca e pe moarte. Nu faci nimic, da l dreq. Dupa 2 3 luni se nimereste sa joace milan lunea la 4. Ceri voie la manager sa pleci mai devreme, la 3 30, sa vezi meciul acasa, ai beri pregatite pt meci in frigider, incepe meciu, dupa 15 min primesti un telefon ca a cazut severul de mail, fugi la serviciu inapoi, fix atunci a murit de tot upsul.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Proful meu de biomecanică a vrut să dăm parțial. L-am dat joi, iar noi mâine avem examenul. Cine lua parțialul lui (care era a doua parte din materie, prima fiind făcută cu altă profă la care am dat parțial și aveam deja notele) nu mai mergea la examen. E 7 ceasul și el nu ne-a trimis notele și nici nu răspunde la telefon. Mâine de la 8 avem examen. FML.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Awesome Fails

Post by Azad »

Noi am aflat notele la partialele de biochimie abia dupa ce am dat examenul, ca era profesoara plecata in vacanta. Iti convenea sau nu, trebuia sa faci iar partialul ala in examen. :lol: Bafta maine, daca nu le aflati. Eu am examen de chirurgie la 9. God help us.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Well, no matter what happens, nu mai merg să îl dau iar. Știu că am făcut de cel puțin 6-7 așa că.. no, nu era numai pentru mine, era vorba de cei care au făcut minimul posibil. E și multă materie și avea lucrările corectate de săptămâna trecută, dar în fine. Succes la examen mâine! :mrgreen:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Awesome Fails

Post by Azad »

Thank you! :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Iau o carte de pe books express, ajunge cu GLS in judetul Suceava, satul Preutesti (!!!!!!) in conditiile in care eu am zis s-o duca in Blaj, pe strada Xulescu Eftimie.

Nu pot livra pentru ca adresa nu exista, evident. Trimit mesaj la books sa le zica la GLS sa mearga la adresa din Cluj deoarece ma intorsesem din concediu deja.

Dupa 2 zile ma suna GLS sa ma intrebe unde e strada Xulescu Eftimie in ALBA IULIA (resedinta de judet Alba, la juma de ora de Blaj). What the heck, cum au ajuns acolo. Then again, tot ei au ajuns in Moldova initial. Le zic personal ca trebuie s-o duca in Cluj, si zice bine, o sa ma contacteze din Cluj.

A doua zi dimineata la 8 jumate ma suna GLS sa ma intrebe unde e strada Xulescu Eftimie in Cluj. My brain is full of fuck.

Le-am mai dat o data adresa corecta si intr-un final au venit cu cartea.

Nici nu pot sa-mi explic ce s-a intamplat. Ma gandeam ca n-o fi avand vreunul din ei Blaj in baza de date, dar aparent au catunul Preutesti so... :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by McWilliams »

In locul lor, ti-as factura si TVA-ul rezultat din sejurul turistic intreprins de cartea ta. S-a plimbat mai mult decat tine anul asta. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Pai n-a fost vina mea, eu eram la adresa corecta in ziua livrarii, dar pentru ca au trimis-o intr-o locatie random ce nu aparea nicaieri pe adresa de livrare, nu aveam cum s-o ridic :lol: Cat despre drumul cartii in Alba Iulia, locatie ce nu a aparut in nici o discutie cu magazinul sau curierii, nu pot zice decat ca, din nou, n-a fost vina mea. O situatie complet stratosferica, fara explicatie.

Oricum rambursul a fost cu vreo 2-3 lei mai mult decat era pe factura. Aparent tot le-am suportat ceva taxe.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

nu, eu ma gandeam sa-mi montez o boxa pe bicicleta sa ascult in drum spre serviciu :lol: pt ca mi se pare periculos sa ascult in casti pe bicla. dar dupa ce am venit cu aceasta idee si am fost facut cocalar de sotie si de prieteni am abandonat-o temporar
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

ola small dickie wrote: 23 Jan 2019, 11:23 am fost facut cocalar de sotie si de prieteni
Top 10 anime betrayals
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

never forget
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 17 guests