Awesome Fails

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Si cu silueta cum faceti?

L.E: Apropo Patrunjelu, legat de pcgarage:
https://www.reddit.com/r/Romania/commen ... entariile/
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Awesome Fails

Post by cg1700 »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 16 Jan 2019, 14:18 Si cu silueta cum faceti?
E ok, oleaca de diabet nu strica.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by TG »

Spartan, lolnu, orice loc de cumpărat mâncare care îți trântește amestecat mâncarea fără să menționeze asta undeva, e de căcat (dar dacă le mai și zici...), cine crede altceva poată să moară înecat cu usturoi. Dar ce-i drept, poate nu ar trebui judecată mâncarea pentru neîncadrarea la categoria ființelor umane a angajaților.

KFC e o mizerie, dar puiul ăla la găleată e mâncabil. În rest, nu. Mi se pare nisip curat.

MC e moarte curată, merge fain de tot cu o țigară, îmi place dar nu aș mânca decât foarte rar, pentru că sunt minute pierdute din viață cu fiecare ocazie.

Oricum, nu îi înțeleg pe cei care se "satură" de MC sau KFC, etc. Do you hate yourself that much? E ca și cum te-ai "sătura" de experiențe near death. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Awesome Fails

Post by MC »

La Spartan si mie imi place mult (evident, raportat la categoria junkfood and shits).
Pentru mine KFC (desi m-am cam saturat de ele, lol TG :lol: ) este peste McDonald.
Mai nou cand am chef sa mananc ceva prin mall ma opresc la Marty si bag niste costite...
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

TG wrote: 16 Jan 2019, 15:19 Spartan, lolnu, orice loc de cumpărat mâncare care îți trântește amestecat mâncarea fără să menționeze asta undeva, e de căcat (dar dacă le mai și zici...), cine crede altceva poată să moară înecat cu usturoi. Dar ce-i drept, poate nu ar trebui judecată mâncarea pentru neîncadrarea la categoria ființelor umane a angajaților.



cum adica? ce inseamna iti tranteste amestecat mancarea?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Awesome Fails

Post by MC »

Cred ca se refera la faptul ca iti pune si cartofii, carnea, sosurile si salata toate la un loc.
Ma rog, pe mine ma enerveaza mai mult sa trebuiasca sa insir pe masa 3-4 farfurioare/castronase din care sa mananc. Prefer toate la un loc.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

mie mi se pare super ok cum ti le pune la spartan pe toate in aceeasi farfurie. doar nu sunt amestecate, sunt pe zone, poti sa iei individidual din ce vrei fara sa le amesteci. nu vad care-i problema. si eu prefer mai mult asa decat sa am 15 castroane separate
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Depinde si de tara la lanturile astea mari. De exemplu unde-s eu puiul de la KFC ti se topeste in gura, este mult mai fraged [probabil tinut la saramura sau marinat] si-l poti acompania cu piure si sos de carne pe post de dip in timp ce in Romania puiul e mai atos, mult mai putin savuros [pe alocuri chiar uscat] si singura garnitura posibila sunt niste cartofi prajiti foarte meh. Desigur e si factorul ca unul costa de 4 ori mai mult decat altul dar eh, that's life :lol:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

De acord, KFC roman e nejustificabil de scump.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

mie si mac si kfc mi se par mult prea scumpe pentru ce cacat de mancare ofera
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by McWilliams »

TG cred ca isi putea face o parere despre cum o sa arate mancarea in farfurie doar din prezentarea din reclama/de pe site/de pe brosura etc. Inteleg ca sunt si oameni care isi doresc o delimitare clara intre componentele unei mese, inainte sa le proceseze la un loc, cu aceeasi gura, in acelasi stomac. Sper sa nu-i intalnesc vreodata in persoana, dar ma bucur sa stiu ca exista.

Spartan este okay. Peste KFC sau Mc, insa doar pentru ca KFC si Mc au alt produs drept "admiral ship". Cine prefera mancare de categoria Spartan, Passage, Dabo Doner etc. nu o sa se uite-n curtea celor de la KFC (care promoveaza "pui" prajit in diverse feluri si forme) sau a celor de la Mc (care promoveaza diverse forme de cauciuc sintetic intre mai multe straturi de chifla). E oarecum incorect sa le judecam la gramada. La fel de bine poti spune ca iti place inghetata Nirvana, in timp ce aia de la Mc ti se pare meh.

Ce imi ridica semne de intrebare la unii dintre noi este partea cu "m-am saturat de...". It's junk-food, it's a guilty pleasure, dar cred ca mananc o data pe saptamana asa ceva. Voi (ca sa nu zic TU, BAI, PATRUNJELU') aveti abonament pentru 3 mese pe zi sau ce cacat? :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Awesome Fails

Post by MC »

Eu mănânc doar de 2 maxim 3 ori pe luna la KFC (cand mai am treaba prin Cluj) si tot pot spune ca m-am cam saturat
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Dar inghetata de la mcd (McFlurry, mai ales aia cu Baci) e cea mai buna inghetata din lume.

Nu mananc des la mcd & co pentru ca nu merg des la mall, dar tot variez fast food-urile cand o fac. Cooldown-ul de saturare e mai lung, adica.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Aideplm :lol: deci incerc sa conectez mysql la netbeans si-mi da Unable to load authentication plugin 'caching_sha2_password'. K stackoverflow got me covered, trebuie doar sa dau o comanda din mysql command line sa ma rezolve. Acum merge? Nu, tot da eroare. Inchid si deschid netbeans, mai dau comanda de trei ori, connect andddd... eroare. Partea amuzanta e ca de fapt a mers, era alta eroare care arata la fel in fereastra aceea pentru ca era un text pe care il puteai vedea doar dand copy-paste

Ei bun acum care e problema? ClassCastException: java.math.BigInteger cannot be cast to java.lang.Long on connect to MySQL. Bun, onto stackoverflow. Aha, imi trebuie un alt conector (MySQL Connector/J) np, uite omul mi-a pus si-un link la site. Super. Sa-mi selectez sistemul de operare? Np np, deci am de ales intre Ubuntu, fedora, devian, salam, suse, redhat sau source code. Si windows? Ah e un buton mare de prosti DACA ESTI PLEB CU WINDOWS CLICK AICI pentru mysql installer.

Si installer-ul vrea sa-mi reinstaleze tot mysql server :lol: Inca n-am trecut toate aplicatiile importante in ubuntu mate, dupa proiectul asta sigur :lol:

L.E: Nevermind m-am prins cum, de fapt puteam selecta eu ce trebuia instalat. Deci gata, am creierul mort in seara asta.
Last edited by Ferrrrrrrrrdinand on 16 Jan 2019, 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Ia un McMici cu mustar si te rezolva.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

ce-mi place cand dimineata ma spal, ma barbieresc, ma dau cu after shave, ma urc pe bicicleta si apoi tre sa merg 5 minute in spatele masinii de gunoi
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Awesome Fails

Post by rdo »

:lol:
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

Dupa o durere de burta de 2 zile, cea mai jegoasa raceala, d-aia cu frisoane si febra musculara.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Awesome Fails

Post by rdo »

DANiel wrote: 17 Jan 2019, 15:46 Dupa o durere de burta de 2 zile, cea mai jegoasa raceala, d-aia cu frisoane si febra musculara.
Se cheama gripa, get yourself vaccinated son
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Cred că am dat cel mai șmecher examen azi. Am avut 15 subiecte de pregătit. Am crezut că dă pe numere maxim 4 subiecte, but nooo. A scos la imprimanta vreo 5-6 exemplare din fiecare subiect și le-a împărțit ampulea. It was p great.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests