Awesome Fails

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Awesome Fails

Post by ciolan »

ola small dickie wrote: 16 Feb 2019, 01:16 Am fost in seara asta la concert robin and the backstabbers in clubul doors constanta

Ma deranjeaza la concertele indoor luminile si zgomotul, volumul muzicii plm. Nu pot sa ma bucur deloc de concert, nu i prima oara cand simt asta. La alea in aer liber nu simt disconfortul asta intens. cred ca e vreo conditie, vreo boala ceva. Tre sa caut pe net.
Soluția e simplă, ma fren. Dopuri pentru urechi. Earplugs :) Ori din ălea de la farmacie, ori ceva mai profi, de aici (googled it, n-am purtat așa ceva încă)

https://www.dopurideurechi.ro/produs/do ... partyplug/

Altfel, poate au sonorizarea proastă, nu stai tu unde trebuie, poate ești prea bătrîn pentru concerte. Sau nu-ți plac robinezii.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

Stau la munca si ascult muzica populara. Nu imi place orice, ci doar asta mai buna. Nu pot sa imi dau seama ce s-a intamplat, ca pana cum ceva timp nu eram, dar parca s-a declansat ceva in mine (s-o fi activat taranul din mine). Si unde mai pui, ca daca dau o petrecere ceva, avem melodiile noastre de suflet, mai o rockareala, mai una alta, dar pana nu se face o batuta parca degeaba. Cred ca o sa imi las si mustata :(

phpBB [video]
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

ciolan wrote: 19 Feb 2019, 14:20
ola small dickie wrote: 16 Feb 2019, 01:16 Am fost in seara asta la concert robin and the backstabbers in clubul doors constanta

Ma deranjeaza la concertele indoor luminile si zgomotul, volumul muzicii plm. Nu pot sa ma bucur deloc de concert, nu i prima oara cand simt asta. La alea in aer liber nu simt disconfortul asta intens. cred ca e vreo conditie, vreo boala ceva. Tre sa caut pe net.
Soluția e simplă, ma fren. Dopuri pentru urechi. Earplugs :) Ori din ălea de la farmacie, ori ceva mai profi, de aici (googled it, n-am purtat așa ceva încă)

https://www.dopurideurechi.ro/produs/do ... partyplug/

Altfel, poate au sonorizarea proastă, nu stai tu unde trebuie, poate ești prea bătrîn pentru concerte. Sau nu-ți plac robinezii.
Hmmm nu stiam de partyplugs astea. Ma gandeam si eu ca poate ca-s prea batran pt concerte sau ca nu-mi plac robinezii dar mi-am adus aminte ca si acum 6 ani la un concert, tot indoors, Arctic Monkeys la Milano, stat in randul 2, am experimentat trairi asemanatoare. Weird. Voi mai cerceta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Did you try butt plugs, ola? I heard those werk well too with.. whatever you wanna do with them. :lol:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

:lol: Ba inca nu ma ia diareea la concerte indoor dar o sa am in vedere si butt plugs, nu se stie niciodata
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Awesome Fails

Post by ciolan »

ola small dickie wrote: 19 Feb 2019, 16:26
ciolan wrote: 19 Feb 2019, 14:20
ola small dickie wrote: 16 Feb 2019, 01:16 Am fost in seara asta la concert robin and the backstabbers in clubul doors constanta

Ma deranjeaza la concertele indoor luminile si zgomotul, volumul muzicii plm. Nu pot sa ma bucur deloc de concert, nu i prima oara cand simt asta. La alea in aer liber nu simt disconfortul asta intens. cred ca e vreo conditie, vreo boala ceva. Tre sa caut pe net.
Soluția e simplă, ma fren. Dopuri pentru urechi. Earplugs :) Ori din ălea de la farmacie, ori ceva mai profi, de aici (googled it, n-am purtat așa ceva încă)

https://www.dopurideurechi.ro/produs/do ... partyplug/

Altfel, poate au sonorizarea proastă, nu stai tu unde trebuie, poate ești prea bătrîn pentru concerte. Sau nu-ți plac robinezii.
Hmmm nu stiam de partyplugs astea. Ma gandeam si eu ca poate ca-s prea batran pt concerte sau ca nu-mi plac robinezii dar mi-am adus aminte ca si acum 6 ani la un concert, tot indoors, Arctic Monkeys la Milano, stat in randul 2, am experimentat trairi asemanatoare. Weird. Voi mai cerceta
Poate și acum șase ani erai bătrîn. Zic și eu...
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

E posibil. Am fost precoce in a deveni un tataitza
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

S-a postat orarul. 12 ore legate vineri la facultate, heck yeah!
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Is that... even legal?
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Staaaaai, it gets even better. Am curs în corpul C și apoi IMEDIAT DUPĂ am laborator în J. E fizic imposibil să ajungi dintr-un loc în altul chiar și cu mașina.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Cel mai bine va plangeti la responsabilul cu orarul. Eu cel mai rau am o zi de la 10 - 20 cu fereastra de la 14-16 which isn't even that bad iar miercurea liber pentru practica.

La curs nu se merge 8-)
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by McWilliams »

Primul an la ASE l-am prins cand corpul Caderea Bastiliei era inca in renovare. Ca atare, cel putin un semestru am avut cursuri si seminarii ingramadite in 3 zile si jumatate (adica o luni, o joi, o vineri si jumatate de sambata), iar restul... Bine ca a fost doar anul intai, ca altfel terminam ASE-ul cum se zice ca termina altii Politehnica. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Ei, McWilliams, la poli primii 7 ani sunt grei, până treci în anul 3. După devine simplu de tot, așa am auzit.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Aaaaahhhh CIUTANIMEA
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Awesome Fails

Post by rdo »

:lol:
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Încercam să găsesc un film horror la care să mă uit și cumva am ajuns în partea aia a internetului cu copii foarte ieftine și evidente ale unor filme celebre.
Spoiler:
Texas Chainsaw Massacre certainly didn't age well.
Image
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Awesome Fails

Post by cg1700 »

That is not a meat cleaver.
Image
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Shhhh, don't let them know, let them enjoy it.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Awesome Fails

Post by Fular »

EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

E a doua săptămână la rând în care nu facem anatomie. L-am sunat pe profesor că să aflăm că lui i s-a zis că el nu mai predă cursuri la facultatea noastră din semestrul ăsta, deși îl avem trecut în orar. :lol:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests