Awesome Fails

Discuții off-topic în limita bunului simț
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Awesome Fails

Post by Cata »

Cumpara monitor de gaming 144hz cu ips
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Yeah, nu-i decat vreo 3000 lei unul :lol:
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

Directorul departamentului de marketing al companiei pentru care lucrez (pana pe data de 1 august, slava cerului) este prajit de tot. Omul a fost profesor pe la ASE, a facut scoli prin Franta, insa efectiv crede ca lumea se invarte in jurul lui si ca internetul este cel mai rau lucru. Mai rau, este paranoic pe abosult orice interactiune online, telefoanele ne distrug, oamenii care au inventat retele de socializare sunt niste criminali, noi nu ne dam seama dar sunt informatii despre noi, datele noastre sunt colectate ca sa fim facuti sclavi cu ajutorul telefoanelor, si ca omul natura facut de Dumnezeu e mai bine fara tehnologia care il manipuleaza. De parca pana la tehnologie nu exista manipulare. Nu o spun ca nu ar face chestii de genul tehnologia sau ca e totul lapte si miere, dar omul o duce la nivel de Martorii lui Iehova, propagandist si apocaliptic.
Partea mai rea este ca ocupa pozitia de director de marketing, si cu o asemenea mentalitatea nu are treaba cu realitatea activitatii in care activeaza. Este mindblowing cum managerizeaza campanii de social media, cu care nu are efectiv treaba.

EDIT: Oh, si totul se poate trata naturist prin hidroterapie si whatsoever chestii facute de stramosii nostrii. Care erau dacii, cei mai demni dintre traci.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Awesome Fails

Post by cg1700 »

Ai crede ca daca e director de marketing ar imbratisa faptul ca lumea poate fi manipulata prin tehnologie.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

Bai nu, dar nici in nivel de paranoia. Nu surade nimanui, dar nu faci crize de paranoia. For fuck sake, esti directorul de marketing al unui retailer, esentialul nu e cum sa te protejezi cu coif de aluminiu, ci cum sa folosesti asta in avantajul tau.
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Awesome Fails

Post by rege »

DANiel wrote: 24 Jul 2018, 14:31 Directorul departamentului de marketing [...] fost profesor pe la ASE, a facut scoli prin Franta, [...] crede ca lumea se invarte in jurul lui si ca internetul este cel mai rau lucru [...] la nivel de Martorii lui Iehova, propagandist si apocaliptic. [...] Este mindblowing cum managerizeaza campanii de social media, cu care nu are efectiv treaba. [...] [T]otul se poate trata naturist prin hidroterapie si whatsoever chestii facute de stramosii nostrii. Care erau dacii, cei mai demni dintre traci.
Olschool SIE, din ăla cu import export. Probabil e şi în partidul lui Băsescu (care a fuzionat cu UNPR care făcea campanii electorale cu APA şi STRĂMOŞII nu glumesc). Probabil phoote copii mici în timpul liber, drept răsplată pentru "patriotismul" lui :(

Dacă vrei să ştii ce fel de om e, bagă un ochi aci
https://jurnalul.antena3.ro/stiri/polit ... 37085.html
the secret geometry of chance
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Awesome Fails

Post by marvas »

au blocat accesul la forum la birou. Motherfuckers.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Awesome Fails

Post by ne0lith »

Time for a new job.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

descarcati-va sufletul, nervii si injuraturile pe forum linistiti intre 8 si 16
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

haha mi-a adus manageru laptopu lui personal macbook ca sa-i pun mailul exchange pe el. e prima oara cand am in fatza asa ceva

deci unde tre sa apas? :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Pe butonul de power.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Hai c am reusit
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

gata taticu, azi ma portez online pe site-ul digi la digimobil. luna asta fac 2 ani de la semnarea utlimului abonament vodafone, gata tati pa pa nu mai dau 100 si ceva de lei pe luna ca bou :lol: sa zica mersi ca am stat si pana acum

trec la digi 4 euro. finutz
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Eu personal nu inteleg cum naiba isi permit Orange si Vodafone sa isi pastreze preturile alea jegos de mari cand Digi mai are un pic si-ti baga bani in buzunar ca sa fii in reteaua lor.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Eu sunt pe prepay orange de ceva vreme, cartela e ca un abonament pe care il activezi lunar dar fara commitments, so not a lot headache. In general tot 4 eur bag.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eu cu doua cartele digi cu 50gb pe 4g plus televizor(cu HBO)/internet (si fix care le-am zis sa ni-l scoata -> l-au scos iar acum s-au trezit ca de fapt nu, nu e scos inca) platesc cam 100 de lei la digi

cu reducere :lol:

fiindca a facut maica-mea abonamentul cu un tip din acela care vine la tine (tot la digi eram si inainte). Mai bine luam un abonament mai ieftin la cartela ca nu folosesc eu 10gb de net la 3g sau 50 (lol) la 4g. Nu am la telefonul meu 4g iar maica-mea nici nu are telefon pe care sa poata folosi net

Bine daca incerc sa vorbesc cu ea despre asta "Nu, asa e cel mai bine" "E normal" si inca nu s-a dus sa rezolve situatia cu telefonul fix :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

pai acum vad ca la digi la abonament e net nelimitat 4g. bine ca nu consumam netul nici de la vodafone
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

gata mi-am facut abonament, cel mai smecher de la ei. 22,38 lei pe luna 😂
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

DarthZombie wrote: 3 Aug 2018, 12:48 Eu personal nu inteleg cum naiba isi permit Orange si Vodafone sa isi pastreze preturile alea jegos de mari cand Digi mai are un pic si-ti baga bani in buzunar ca sa fii in reteaua lor.
Pentru ca garanteaza o viteze/semnal constant in cea mai mare acoperire, fara fluctuatii si cu servicii functionabile. Am lucrat atat la Vodafone cat si la Telekom si sunt diferente enorme la vitezele de internet si acoperire in tara. Bataia se duce intre Orange si Vodafone, cu cele mai bune viteze si acoperirea cea mai mare, dupa este Telekom care este foarte discutabil si ultimul este Digi care in opinia mea, mare nu. Oh, si nu exista internet nelimitat in zona de mobil, ci doar limitari de viteza dupa un anume trafic. Fizic, tehnologia actuala nu suporta acest internet nelimitat. Practic ii este alocat un trafic, si dupa scade la o X viteza.

EDIT: Eu incarc cu 6 euro si am ~30Gb pe luna la Vodafone. Best shit ever.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by McWilliams »

Eu nu fac parte din grupul fotomodelelor care beau apa plata cu lamaie, sa am nevoie de internet wireless XG in orice colt de pe glob, pentru a upload-a mancare pe Instagram sau a da share la ultimul post din Liiceanu pe Facebook. Landline is my first and only love. Din punctul asta de vedere, Telekom si RDS nu au concurenta cu alde Orange sau Vodafone. Iar legat de telefonia propriu-zisa... eu inteleg ca inca mai exista creaturi care mai folosesc fraza "suna-ma tu ca nu mai am minute" in mod neironic, dar, altfel, telefonie mobila intr-o zona care nu inseamna creasta Fagarasului este disponibila prin orice operator, in orice combinatii de pret, confort, optiuni s.a. Daca nu ai deja ceva pe placul tau, inseamna ca ai inghitit orice ti-a propus Gigelul ca "cea mai buna oferta" si nu ai gandit pentru tine.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests