Awesome Fails

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Cum v am mai zis sunt in toiul mutarii companiei intr un sediu nou. Azi m am rupt iar cu asta de la 8 la 7 seara. Pe la 6 seara in timp ce inca ma futeam in cur la munca ma suna un unchi baut: EEEEEEEE CE MAI FACI NEPOATEEEE?

Si cum il ascultam la telefon cum palavrageste echipa de IT remote tot imi dadea mesaje daca am resetat access pointu. In timp ce tineam telefonu intre cap si umar si il ascultam si mai dadeam si eu cate o replica de complezenta, tineam acces pointu intre picioare, tineam cu o mana un creion pe un buton apasat pe acces point, cu cealalta mana bagam cablu de retea si asteptam sa vad un led rosu cand se aprinde. A rupt.a fost o experienta transcedentala

Acum am ajuns acasa sa beau niste bere. Continuam maine dimineata de la 9. Doamne ajuta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

In România 2020 încă mai riști să iei wiskey contrafăcut în magazine. Și chiar Jack Daniels. Efectiv un alcool ieftin cu zahăr și gust de colorant alimentar.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

cred ca conteaza si de unde il cumperi
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Awesome Fails

Post by Cimitri »

DANiel wrote: 16 May 2020, 22:54 In România 2020 încă mai riști să iei wiskey contrafăcut în magazine. Și chiar Jack Daniels. Efectiv un alcool ieftin cu zahăr și gust de colorant alimentar.
Eu nu mai risc cu whisky din magazin de mult timp. Comand numai de pe finestore.ro si nu am avut probleme. Plus ca poti lua chestii bune care nu se gasesc prin magazine la preturi decente.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

Sincer și eu cred că o să fac tot la fel. Cum zicea și Ola, contează mult și de un îl iei. In lanțurile mai nu prea găsești asta, dar dacă ești prost ca mine și te grăbești să îl iei de la un magazin mic, îți iei clapă.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Fuck, ce țeapă mi-am dat singur mai devreme. Am fost la lidl să iau dorado că am văzut că-i la 30 kilogramul reducere. Când colo am văzut acasă că de fapt am plătit 40 de lei pe doi pești care nici nu fac un kilogram împreună. Mă uit în aplicație: oferta începe de joi :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by McWilliams »

Real men eat cow & chicken.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by DANiel »

In 2018 de ziua mea, a mea iubită mi-a cumpărat un controller de PS4 albastru de la eMag. Toate bune și frumoase, dar la nici 3 luni cred, pentru că îl foloseam doar pe cel negru primit la consolă, când am zis să îl mai încerc și pe celălalt am observat că îmi trăgea analogul drept în sus. Deci ori ce făceam, tragea sus, practic defect. Nu l-am mai folosit, așa că la început de pandemie dacă tot am stat în casă am zis să îl trimit in garanție. Pe lângă faptul că eMag mi-a dat banii înapoi dar acum același produs era mai scump cu 40 de lei decât acum aproape 2 ani, am observat că la nici 2 luni de la folosirea ăstuia albastru (aceași culoare) am din nou problema pe care o aveam la ăla defect. Fun fact este că bătrânul ăsta cu care a venit consola, care face 3 ani, nu are nici cea mai mică problemă. Acum o să fac îl trimit in service, și iar o să primesc banii înapoi, și o să îmi iau altul, iar. Acum o să cumpăr altă culoare măcar.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

De cateva zile cand am mai avut expectoratii din alea cu mucus tipic fumatorilor cateva din ele au continut putin sange. Cam asta a fost. O viata buna va doresc
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Ai verificat pe google sa afli ce ai?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Da, :lol: dar sunt prea multe posibile cauze
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Awesome Fails

Post by Cimitri »

Mucosolvan FTW.
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by stef »

Am iesit pana la magazin si cand dau sa ma intorc acasa a inceput sa ploua cu rafale si nu aveam umbrela. Am ajuns acasa cu tricoul de l-am stors in cada, iar din papuci am scurs apa. Si m-am mai simtit si rau vreo 20 minute pe stomacu gol cu tuse spontana + durere de cap. Un mod ideal de a petrece pauza de masa in care n-am apucat sa mananc nimic.
Acu mi-am mai revenit ca am luat masa si beau un ceai fierbinte sa-mi treaca tusea.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by TG »

Era bine dacă aveai o geacă de fâș.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Si vata in urechi
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Aseară căutam tutoriale cum să leg derby de intellij și documentația oficială spunea cum poți să te duci la view/databases. Ai acolo tot frumos, downloadeaza chiar ei pentru tine driverele. Nice, awesome, great!

După mi-am dat seama că nu e un feature pentru community edition, tfw poor :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Lol era o ciutanca in cartier cu tricou cu stone roses. Vorbea cu un baiat. Am urlat la ea din mers mama super trupa stone roses primu album genial al doilea meh, s a uitat la mine, s a uitat la tricou, n a zis nimic, probabil era tricou lu tasu, sau am speriat o
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Awesome Fails

Post by marvas »

hey, ola

leave the kids alone
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

wtf is a ciutanca? :lol:
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by Mahdi »

o șaveică în devenire
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests