Awesome Fails

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

gimi hendrix sa moara gibilanschi
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Proful de electronică înainte de examen: joncțiunea p-n și dioda sunt subiecte separate.
Proful de electronică în examen: joncțiunea p-n.
Proful de electronică după examen: trebuia să le scrieți pe amândouă.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am avut noroc la materiile de genul acesta că de obicei profesorii trec lumea în ultima sesiune de restanțe din an. Altfel nu știu ce făceam la fizică, electronică analogică și încă mai trebuie să trec la electronică digitală :D
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Awesome Fails

Post by cg1700 »

Hah, la mine in grupa la fizica au trecut doar 5 la primul examen printre care si eu. N-am idee cum exact am trecut fiindca nu am inteles nimic din materia aia dar ne-a lasat cu cartile pe masa si cumva am reusit sa gasesc suficiente chestii relevante cat sa iau si eu un 6.
Image
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Am scăpat de un semestru de fizică anul trecut, mai am unul semestrul viitor. So far I've survived.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

Doar ce mi-am luat de la farmacie o crema Eau Thermale Avene Cold Cream pentru maini, 35,5 lei. In fiecare iarna mainile mele devin uscate, rosii si ma dor. Deja au inceput si acum. Si am zis sa actionez. Sa vad daca-i buna crema asta.

"Winter is hard on your hands. Smooth, supple, and soft in September, hands can turn red, chapped, and rough by February.

The main culprit? Lack of moisture.

During winter, the humidity in the outside air plunges. Inside, things are even drier, thanks to indoor heating. If you're washing your hands frequently to avoid catching a cold or the flu, you could sap whatever natural oils are left in your skin.

That can leave your hands so dehydrated that they crack, peel, and bleed."

https://www.webmd.com/beauty/features/p ... er-hands#1

Voi aveti aceasta problema?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Awesome Fails

Post by juve3332 »

Mananca macar o jumatate de ardei gras ori kapia rosu pe zi. Uit vitmina in care e foarte bogat si care m-a scapat de maini uscate si crapate.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Ar putea să te ajute și să porți mănuși.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Awesome Fails

Post by ola small dickie »

port manusi dar nu ma ajuta, cel putin nu o face atat de grava daca port manusi dar tot se prezinta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Awesome Fails

Post by joonior_bmf »

Am si eu problema asta. Folosesc crema hidratanta inainte de culcare. Si port manusi cand dorm. Cele de bumbac de la farmacie merg bine.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Awesome Fails

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Same am și eu pielea crăpată și roșie pe mâini când începe frigul. Folosesc orice cremă de mâini seara până se vindecă. După nu mai apar până la următorul ciclu iarnă-vară. Cred că se obișnuiește pielea cu frigul.
Anul acesta nu a mai fost așa rău. Nu m-am dat decât o dată cu cremă dar nu au mai ajuns să se înroșească urât tare și să mă mânânce.
Last edited by Ferrrrrrrrrdinand on 7 Dec 2018, 11:45, edited 1 time in total.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Awesome Fails

Post by cg1700 »

Eu nu am avut niciodata probleme de genul asta si nici nu port deloc manusi. Probabil sunt prea gras si uleios ca sa mi se intample mie.
Image
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Greasy cg1700
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Awesome Fails

Post by DarthZombie »

Ola sa fie fericit, eu cunosc pe cineva caruia iarna ii crapau mainile pana-i dadea sangele iar vara i se faceau bube care supurau de nu mai stia de el. Batut pasul pe la jde dermatologi, nimeni nu l-a ajutat sa scape de ce avea. Acuma cu anii i s-a mai domolit de la sine problema, dar de scapat nu cred ca o va face vreodata.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2414
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Awesome Fails

Post by Mărar »

De crapat imi crapa si mie iarna, de imi da sangele, cateodata si vara daca aerul e uscat/bate vantul/alte conditii bizare, daca nu folosesc zilnic crema de maini.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Awesome Fails

Post by marvas »

all them city boys
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Awesome Fails

Post by Triggerix »

Am văzut-o acum pe domnița aia care a postat poze pe Facebook cu păr pe picioare și la subțioară. Nu știu ce e mai penibil: faptul că a simțit nevoia să posteze chestia aia pe Facebook sau oamenii care sunt super enraged din cauza asta și o înjură. P great entertainment though.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Awesome Fails

Post by stef »

Pentru maini uscate si piele crapata: untura sau grasimea de porc, frecati usor cu untura de porc, asa cum folositi sapunul cand va spalati pe maini. Alifiile din comert nu sunt asa de bune, grasimea de porc este cea mai naturala si benefica pentru mainile si pielea crapata. Dar nu folositi mult, ci doar asa cat sa creati o pelicula subtire.
Dezavantaje: faceti asta seara inainte de somn, nu iesiti afara pe frig/ger, ca va ingheata mainile de frig.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Awesome Fails

Post by Magicake »

Am nevoie de ceva cu HDMI <-> micro HDMI ca sa leg laptop-ul la monitor, si am adus cu mine un cablu hdmi normal si niste adaptoare/extensii "HDMI <-> micro HDMI". Incerc sa bag unul din capete in laptop, nu intra. Incerc si pe-al doilea, tot la fel. Wtf dude, incerc iar ca sa fiu sigur pe fiecare, something's REALLY weird at this point.

Turns out ca foloseam mereu cablu HDMI <-> micro HDMI dar am uitat, si adaptoarele pe care le aveam erau USB <-> micro USB. Cine le mai tine evidenta in punctul asta. Clar, fix cablul bun nu l-am luat cu mine asa ca sunt stuck pe 13" :lol:
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests