Seriale

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Seriale

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Seriale

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Seriale

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Seriale

Post by Mahdi »

M-am uitat la câteva episoade din Altered Carbon, la recomandarea unui prieten care a citit și cărțile. E destul de ok, bun de pus câte un episod înainte de culcare.
REMEMBER CITADEL
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Seriale

Post by zme-ul »

phpBB [video]
人は地獄を作った
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Seriale

Post by Mahdi »

Lel.

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Seriale

Post by Apollyon »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Seriale

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Seriale

Post by Cristan »

Apropo de Westworld. This is so cool:
We thought about this long and hard, and came to a difficult (and potentially highly controversial) decision. If you guys agree, we're going to post a video that lays out the plot (and twists and turns) of season 2. Everything. The whole sordid thing. Up front. That way the members of the community here who want the season spoiled for them can watch ahead, and then protect the rest of the community, and help to distinguish between what's 'theory' and what's spoiler.
(reddit link)

Dacă nu v-aţi uitat încă e ok, e safe, nu sunt spoilere aşa cum v-aţi aştepta:
phpBB [video]
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Seriale

Post by ne0lith »

Holy shit, Silicon Valley is funny as fuck. Primele episoade nu au fost prea convingatorare, insa o data ce a luat avant, mi-a provocat numeroase crize de ras incontrolabil. N-am mai vazut umor awkward asa de bine realizat de multa vreme.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Seriale

Post by TG »

Really? Am încercat și eu și mi s-a părut o mizerie, dar dacă zici că devine mai ok poate îi mai dau o șansă. Mai ales că știu ce pretenții total nejustificate și irealiste ai de la seriale. :lol: Să fie asta al patrulea sitcom la care mă pot uita fără să îmi vomit intestinele?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Seriale

Post by ne0lith »

Care sunt restul de la care n-ai vomitat? Nici eu nu sunt fan al sitcomurilor, dar asta mi se pare atipic, practic m-a nimerit foarte bine umorul o data ce am trecut de inceputul mediocru. Dar, ma rog, daca ti s-a parut o mizerie completa din prima, nu o sa isi schimbe stilul mai incolo, doar ca are mai multe glume bune si mai putine de cacat pe parcurs.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Seriale

Post by TG »

Seinfeld, Friends și Entourage. Mă rog, Entourage poate că se consideră serial serios dar eu mă uitam la el ca la un sitcom. În rest nu am putut să mă uit la nimic (mai mult de câteva episoade). Unele mi s-au părut mai ok ca altele. Nu aș da foc unui fan The Office dar când aud că sunt oameni care s-au uitat la BBT mă ia cu frisoane.

Și mai sunt câteva din alea clasice care îmi plăceau când mai prindeam un episod la TV, dar nu m-aș putea uita la ele organizat.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Seriale

Post by ola small dickie »

Seinfeld mi se pare dumnezeu dar Friends nu suport. Eu vomit la Friends. Zici ca-i telenovela sud americana asezonata cu glumite bashite. Toti sunt frumosi, toti sunt amuzanti, toti sunt super tari. Bleah.

the big bang theory nu ma prea excita nici pe mine. misto mi se pare the middle.

Organizat doar la Seinfeld si Married with Children m-as uita (si m-am uitat). Poate si The Middle.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Seriale

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

What about Always Sunny?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Seriale

Post by TG »

ola small dickie wrote: 19 Apr 2018, 16:22 Seinfeld mi se pare dumnezeu dar Friends nu suport. Eu vomit la Friends. Zici ca-i telenovela sud americana asezonata cu glumite bashite. Toti sunt frumosi, toti sunt amuzanti, toti sunt super tari. Bleah.
Cam asta e cea mai comună părere a fanilor Seinfeld, nu știu cum naiba mie îmi plac amândouă.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Seriale

Post by Stokkolm »

Philomena Cunk din Charlie Brooker's Wipe are acum propriul serial

phpBB [video]


Pare un fel de Ali G show, presimt ca o sa-mi placa :)
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Seriale

Post by DarthZombie »

TG wrote: 19 Apr 2018, 16:47
ola small dickie wrote: 19 Apr 2018, 16:22 Seinfeld mi se pare dumnezeu dar Friends nu suport. Eu vomit la Friends. Zici ca-i telenovela sud americana asezonata cu glumite bashite. Toti sunt frumosi, toti sunt amuzanti, toti sunt super tari. Bleah.
Cam asta e cea mai comună părere a fanilor Seinfeld, nu știu cum naiba mie îmi plac amândouă.
Si mie imi plac ambele. Cei care stramba din nas la una si o admira pe cealalta sunt prea fixati pe un anumit tip de comedie, iar in cazul asta atat Seinfeld cat si Friends isi acopera foarte bine partea lor de felie.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Seriale

Post by ola small dickie »

Aseara ma uitam la tv si an nimerit pe comedy channel episodul cu nunta lui ross la londra cu o tipa. Rachel indurerata fuge si ea in londra si ajunge prin zona exact in momentul cand ross se pupa cu viitoarea mireasa. si se uita lacrimand la limpaiala. ooo so touching. apoi la nunta ross pronunta rachel in loc de numele miresei in fata preotului, rachel in tribune profund impresionata lacrimand. ooo so touching. apoi mireasa se supara si la aeroport ross asteapta mireasa sa plece in luna de miere dar apare rachel. oooo so touching si incep ei sa discute si decid sa plece pana la urma ei 2 in vacanta de miere ca mireasa nu mai vine. si fireste ca in acest moment apare si mireasa si observa socata smechereala celor 2

what a fucking load of soap opera bullshit

mie mi se pare jignitoare pentru Seinfeld comparatia cu Friends
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Seriale

Post by DarthZombie »

Am vazut The Terror si mi s-a parut foarte, foarte fain. Incepe ca un dark version of Master and Commander [film pe care-l recomand, btw] dar incet-incet se transforma intr-un thriller foarte tensionat. Are si o componenta de horror, dar avand in vedere ca serialul evita cliseele cu jump-scares si pe final confruntarea devine mai pe fata, n-as zice ca-i foarte horror. Scrierea mi se pare excelenta, noroc cu subtitrarile ca altfel n-as fi inteles o buna parte din dialog avand in vedere ca include o droaie de regionalisme si arhaisme englezesti :lol:. Cei ce lesina la violenta si sange pot sa zica "pas", ca are din plin din ambele [si are sens sa aiba]. Si distributia e foarte faina, chiar daca m-am simtit bait and switched cand unii din actorii mei preferati a disparut repede din peisaj. Actorul care-l interpreteaza pe main villain mi se pare cam enervant, dar sa fiu sincer nu-mi dau seama daca cred asta pentru ca omul isi face treaba foarte bine sau foarte prost :lol:

Recomand.
Post Reply

Return to “Seriale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests