Game of Thrones

User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Game of Thrones

Post by Fular »

Image
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game of Thrones

Post by Stokkolm »

That was good :)
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Hai ba Dexter, am glumit cand am spus ca ai cel mai penibil ultim episod, haha!
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by Mahdi »

Nu m-am uitat la mai sus numitul Dexter, dar se putea și mai rău. A fost chiar ok în comparație cu celelalte lows din sezon.
REMEMBER CITADEL
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Game of Thrones

Post by rdo »

Bine ca s-a terminat, in sezonul asta au reusit sa macelareasca tot serialu
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game of Thrones

Post by Stokkolm »

Treaba voastra, a fost un episod excelent pentru mine. Ceea ce chiar nu ma asteptam dupa saptamanile trecute. A oferit o concluzie satisfacatoare pentru personajele inca aflate in viata. Si ma bucur ca intr-un final seria nu a fost despre Jon Snow sau Daenerys, n-a fost niciodata un basm pentru copii despre Fat Frumos si Ileana Cosanzeana, ci nereu s-a vrut sa fie o deconstructie a cliseelor fantasy.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Nu mi se pare ca s-a deconstruit nimic cu happy end-urile astea siropoase care ni s-au oferit, ba din contra.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by McWilliams »

Daca era Crusader Kings 2, mureau toate personajele principale si titlul principal ajungea la un immortal imbecile.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Game of Thrones

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Da' dați și voi spoilere odată ca să știu despre ce-i vorba. :D
Last edited by Ferrrrrrrrrdinand on 20 May 2019, 23:49, edited 1 time in total.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by Mahdi »

Spoiler for spoilere:
Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Game of Thrones

Post by MC »

A fost destul de satisfacator finalul pentru mine. Nu ma asteptam dupa episoadele trecute.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Game of Thrones

Post by DANiel »

Bai sincer, si eu cred ca finanul a fost satisfacator, pentru ca efectiv are sens. Si nici ultimul sezon nu mi s-a parut prost, ci pur si simplu a concluzionat tot ce s-a intamplat in cele 7 sezoane.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by TG »

Erudiții wrote:DaR_caRtILE_eRau_MAI_bUnEE
:lol:

Eh, a fost un sezon în mare parte de căcat, la fel ca precedentul. Dar still fun to watch. E o fantezie să ai impresia că GoT reprezintă deconstrucția vreunui gen. E un serial tâmp, distractiv, iar pentru mine cele mai mișto părți au fost întotdeauna cele legate de nord, zid, etc. Faină partea de mister și mai ales estetica. Dacă fac ăștia prequel, sper să se lege de treburile astea.

În rest, intrigile politice sunt undeva sub nivelul Witcher și majoritatea actorilor care chiar erau capabili au dat viață personajelor omorâte rapid. Efectiv toți copii Stark au fost penibili jucați, cu Sansa în frunte, mi-ar fi plăcut să o văd coaptă.

Ultimul episod a fost cam cel mai bun din sezonul asta, deci n-am ce zice. Poate cam previzibilă soarta pesonajelor dar aia e, mi se pare că a închis într-un mod mai bun decât puteam spera. Bine că a fost un serial de succes, HBO și-au câștigat astfel banii meritați pe alte seriale mai puțin plebești.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by Mahdi »

Ei, lasă că iese serialul The Witcher și să vezi atunci DaR_jOcURiLe_eRau_MAI_bUnEE.
REMEMBER CITADEL
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Sper sa se concretizeze zvonul colaborarii Martin-Miyazaki pentru un joc de From Soft, sa vedem atunci care hateri vor rage mai tare.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game of Thrones

Post by Stokkolm »

TG wrote: 21 May 2019, 10:32 Eh, a fost un sezon în mare parte de căcat, la fel ca precedentul. Dar still fun to watch. E o fantezie să ai impresia că GoT reprezintă deconstrucția vreunui gen. E un serial tâmp, distractiv, iar pentru mine cele mai mișto părți au fost întotdeauna cele legate de nord, zid, etc. Faină partea de mister și mai ales estetica. Dacă fac ăștia prequel, sper să se lege de treburile astea.
Ce zici acolo nu e deloc adevarat legat de sezoanele mai vechi, in particular sezonul 1 care e texbook example de cum asteparile publicului in materie de narativa fantasy au fost date peste cap din multe puncte de vedere.

Personal partile legate de nord mi-au placut cel mai putin, asta pe de-o parte pentru ca Jon Snow mi s-a parut cam boring, inexpresiv, mereu indecis, iar pe de alta parte ca amenintarea white-walkerilor nu a fost abordata cum trebuie. La inceput, cand stiam putine despre ei, aveau o aura de mister, pareau o amenintare serioasa, implacabila. Dar in momentul cand am avut lupte directe si vedeam ca un ostean de la rondul de noapte casapea zece scheleti fara probleme ca si cum ar fi intr-un joc video cu god mode, si-au pierdut tot efectul.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by TG »

Stokkolm wrote: 21 May 2019, 14:12 care e texbook example de cum asteparile publicului in materie de narativa fantasy au fost date peste cap din multe puncte de vedere.
Asta spune mai multe despre public, decât despre serial. Ensemble cast nu e ceva nou și nici vreo mega idee cu cine știe ce substrat, doar o altă metodă de a expune povestea, mai puțin folosită. Dar de acord la partea cu Jon, nu pentru el mi-au plăcut secțiunile respective. Evident, luptele din ultimele sezoane cu undezii au fost penibile, nu la asta mă refer.

Mahdi wrote: 21 May 2019, 13:41 Ei, lasă că iese serialul The Witcher și să vezi atunci DaR_jOcURiLe_eRau_MAI_bUnEE.
În buna tradiție Witcher, nici nu trebuie să iasă pentru asta. N-ai auzit, au făcut downgrade lui Geralt. Cică ar avea barba și penisul mai mici, păi se poate așea?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Game of Thrones

Post by ne0lith »

A zis cineva penis?
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Game of Thrones

Post by Triggerix »

ne0lith wrote: 21 May 2019, 15:34 A zis cineva penis?
Image
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
Post Reply

Return to “Seriale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests