Game of Thrones

User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Game of Thrones

Post by zme-ul »

Ferrrrrrrrrdinand wrote:Postul tau m-a ajutat sa ma bag in seama cu o fata, mersi zmeule ;)
la 11:30?
unde era? in portbagj? :shock:
人は地獄を作った
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Ferrrrrrrrrdinand wrote:Postul tau m-a ajutat sa ma bag in seama cu o fata, mersi zmeule ;)
Tell her that Cersei did nothing wrong for extra points.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by TG »

zme-ul wrote:
Ferrrrrrrrrdinand wrote:Postul tau m-a ajutat sa ma bag in seama cu o fata, mersi zmeule ;)
la 11:30?
unde era? in portbagj? :shock:
Brothers and sisters usually live in the same house.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Game of Thrones

Post by zme-ul »

phpBB [video]
人は地獄を作った
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game of Thrones

Post by Stokkolm »

Oh boy. Inca vreo doua luni pana cand voi putea savura din nou criticile acide ale lui DarthZombie pe threadul asta.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Game of Thrones

Post by .chester »

:lol: :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by Mahdi »

În apărarea lui, ultimul sezon chiar a fost meh. Cred că e prima dată când nu sunt hyped pentru un nou sezon GoT. Nici următorul volum din serie nu-mi mai stârnește atât de mult interesul.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game of Thrones

Post by Stokkolm »

I know, dar e fizic imposibil pentru un serial sa pastreze acelasi nivel de calitate dupa ce ajunge la sezonul 5-6. Nu s-a intamplat niciodata. E o limitare a acestui format.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Game of Thrones

Post by ola small dickie »

fizic :lol:

eu nu am resimtit o scadere a nivelului calitatii in sezoanele 5-6 la Seinfeld si la Star Trek The Next Generation de exemplu. probabil le-am nimerit fix pe alea unde nu s-a intamplat asta.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Stokkolm wrote:I know, dar e fizic imposibil pentru un serial sa pastreze acelasi nivel de calitate dupa ce ajunge la sezonul 5-6. Nu s-a intamplat niciodata. E o limitare a acestui format.
Breaking Bad a tinut stindardul sus pana la capat imho. Pretty impressive tinand cont si cat de mult s-a schimbat tonul intre primul si ultimul sezon.

GoT nu are scuze, se intampla prea multe chestii tampite si personajele iau mult prea multe decizii inexplicabile si contrare cu dezvoltarea lor anterioara.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by Mahdi »

Lal. Cred că sunt singurul care nu a putut să se uite mai mult de un sezon la Breaking Bad.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game of Thrones

Post by Stokkolm »

Breaking Bad s-a oprit la 5 sezoane, exactly my point.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Game of Thrones

Post by Waaagh! »

Eu n-am mai vazut un serial misto de la Twin Peaks incoace.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Game of Thrones

Post by rdo »

Mahdi wrote:În apărarea lui, ultimul sezon chiar a fost meh
Mie ultimul sezon mi s-a parut singurul mai de Doamne-ajuta, restul labareala ieftina
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Mahdi wrote:Lal. Cred că sunt singurul care nu a putut să se uite mai mult de un sezon la Breaking Bad.
Adevarul este ca primul sezon este foarte lent, cel putin in prima sa jumatate practic nu se intampla aproape nimic. Dar incepand cu sezonul 2 lucrurile incep sa se miste intr-un ritm mai ok si merita cu prisosinta efortul vizionarii primului sezon.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Stiu ca va provoaca bucurie sa vedeti notificarea, asa ca purced.

Episodul e ok, e totusi primul din sezon asa ca nu ma surprinde ca nu se intampla prea multe lucruri. In afara de o singura chestie mare si lata.

Deci sa inteleg bine o treaba. Cersei si Jaime stiu ca Dragonstone este lasat gol. Jaime stie totodata ca acolo este cel mai probabil loc in care armata lui Daenerys urmeaza sa debarce. Ignor partea in care aia n-are niciun motiv sa debarce acolo [Dorne e mai aproape de unde a plecat ea iar Dragonstone e doar o stanca si nu are cu ce-si hrani armata aia imensa acolo] pentru ca este un fleac pe langa lipsa de logica din restul trebii asteia, si intreb o chestie simpla: stiind ca Dragonstone este nu doar locul probabil in care Daenerys va debarca ci si o baza foarte buna pentru atacarea King's Landing [precum a facut Stannis], ce-au pandit astia neducand nici macar o forta amarata sa tina castelul ala atat de important dpdv strategic? Inteleg ca Cersei nu are aliati, dar vreti sa-mi spuneti ca are destui soldati sa-i trimita pentru a calma situatia la The Twins dar nimic pentru a proteja un punct atat de important dpdv strategic? Ok, Cersei n-a luat nicio decizie pana la acea conversatie pentru ca ea nu stia acest aspect strategic, fair play on that. Dar Jaime ii comunica situatia si ea tot nu face absolut nimic legat de asta iar Jaime nu spune nici macar un cuvintel desi el este strategul militar din aceasta ecuatie.

Si treaba continua in absurditate. Euron Greyjoy vine cu ditai flota in King's Landing si pe urma pleaca. Asta a trecut de doua ori [sau macar o data pana la finalul episodului] pe langa Dragonstone si automat pe langa armada lui Daenerys. Doua flote imense sa treaca neobservate una pe alta intr-un spatiu atat de mic? Tot ce pot spera este ca in episoadele viitoare sa treaca ala cu flota pe langa Dragonstone cand iese din Golful Blackwater, dar la ce istoric are serialul asta cu logica sa nu ne mire sa-l vedem pe Euron teleportat la mama dracului fara nicio idee ca Daenerys era prin preajma rutei sale.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Ah, si am uitat o alta treaba. Sam citeste o carte ca sa-si aduca aminte de o conversatie pe care a avut-o cu Stannis in urma cu doua sezoane, in care ii spunea ca se gasea obsidian pe Dragonstone. Lul.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Game of Thrones

Post by Fular »

Man, Euron a știut să-și ascundă power level-ul.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Game of Thrones

Post by .chester »

I think it moved.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Seriale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests