The Mandalorian

User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

The Mandalorian

Post by Magicake »

Boi ultimul episod (adica 7 daca citesti asta in viitor... wait) a fost BOMBA. Bine ca l-am vazut cu ~1 zi inainte sa apara urmatorul :lol:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Mandalorian

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Wait, a apărut episodul 8? Unde?!

Googled, apare pe 27 :lol: Oricum, super tare episodul 7. Și episodul dinainte a fost bun.
Last edited by Ferrrrrrrrrdinand on 25 Dec 2019, 16:53, edited 1 time in total.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: The Mandalorian

Post by Magicake »

Nu a aparut, apare in ~1 zi, nu mai stiu exact.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: The Mandalorian

Post by Magicake »

Fainut ultimul episod... Desi a fost mai lung ca restul s-au petrecut parca prea multe chestii intr-un timp prea scurt. Cateva secvente cheesy dar trecem cu vederea.

Sa vina sezonul 2 si filmul promis :-D
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by Cristan »

Băăă... Grogu?!?! WTF? :(
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by Mahdi »

N-am văzut încă episodul, dar am râs. Mai bine îi spuneau Yeed, cum îi ziceau în meme.
REMEMBER CITADEL
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: The Mandalorian

Post by juve3332 »

O traducere?!
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by Cristan »

E doar numele... unui personaj, ca să nu dăm spoilere. Remarcam doar cât de ridicol e numele, cine a văzut deja episodul o să știe la ce mă refer. Și nu doar pentru noi, în română, că seamănă cu Gogu, dar și în engleză avem grog, groggy... sigur trebuie să sune stupid și pentru vorbitorii nativi. Și chiar și fără asocierea cu alți termeni, tot are o sonoritate tembelă, având în vedere personajul ce poartă numele.
Spoiler:
Grogu e numele lui Baby Yoda :(
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: The Mandalorian

Post by juve3332 »

Pai si care e numele exact in engleza al personajului Grogu?! Sau asta e?
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by Cristan »

Ăsta e.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by joonior_bmf »

Sunt putini indivizi cunoscuti din specia lui Yoda. Nici denumirea speciei nu e cunoscuta. Lucas a mentinut-o secreta. Cred ca avea de gand sa extinda lore-ul inainte de tranzitia IP-ului. In afara de Yoda, mai sunt cateva personaje numite in univers: Yaddle (femela) apare in cateva carti si benzi desenate; Vandar e maestrul de pe Dantooine in KOTOR 2; Oteg apare in MMO-ul TOR; iar Minch apare intr-un numar dintr-o serie de benzi desenate. Cam toate numele din SW sunt altfel. Grogu nu mi se pare anormal in privinta asta.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by Cristan »

joonior_bmf wrote: 30 Nov 2020, 17:12Cam toate numele din SW sunt altfel. Grogu nu mi se pare anormal in privinta asta.
Da. Dar asta nu-l face mai puțin ridicol.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: The Mandalorian

Post by juve3332 »

Ah, whatever, guys, it's Star Wars. :D
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: The Mandalorian

Post by Quackers »

Eu ii zic Gogu si las' asa.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: The Mandalorian

Post by Mahdi »

Hai că am terminat și eu de văzut sezonul 2. N-o fi cel mai sofisticat serial, dar a fost drăguț. Chiar și sub forma asta de serial de aventuri de inspirație nouăzecistă, mi s-a părut mai interesant și mai memorabil decât ultima trilogie din cinemauri.
REMEMBER CITADEL
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: The Mandalorian

Post by marvas »

Mahdi wrote: 15 Jan 2021, 14:06 Chiar și sub forma asta de serial de aventuri de inspirație nouăzecistă
hah, funny, chiar asta ziceam si eu ca parca ma simt ca atunci cand ma uitam la Xena si Hercule. Fiecare episod e o povestioara de sine statatoare, dar parte dintr-o intriga mai larga.

A, da, si are si un iz de Firefly din cauza cadrului in care se desfasoara.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: The Mandalorian

Post by Quackers »

Yep, same thing. Saturday morning breakfast cartoon which grew up. Si mi-a placut intotdeauna ca era usurel asa, chiar ma bucuram cand iesea un episod nou, nu simteam ca 'trebuie sa ma pregatesc' sa-l vad. Gen barfbag inainte de un episod nou de Star Trek Discovery. Cine si-ar fi imaginat ca e un vid pe piata de, cum a zis Mahdi, 'serial de aventuri'.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: The Mandalorian

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Disney's Lucasfilm ditches 'The Mandalorian' star Gina Carano over social media posts

Image
“Gina Carano is not currently employed by Lucasfilm and there are no plans for her to be in the future,” a Lucasfilm spokesperson said in a statement.

“Nevertheless, her social media posts denigrating people based on their cultural and religious identities are abhorrent and unacceptable,” the statement added.
E bine? E rau? Hai sa discutam (nu doar pe discord).

Eu sunt ambivalent: pe de o parte, nu-mi pasa prea mult de certurile de pe twitter si-am senzatia ca multi oameni acolo cauta scandal, dar pe de alta parte, din ce-am vazut aluneca si-n mesaje anti-masca. so idk
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: The Mandalorian

Post by Quackers »

Personal, i don't give a flying fuck ce zice sau ce face un artist in afara muncii lui. Dar chiar si, mi se pare o actrita foarte slaba, si sunt alte actrite mai bune cu aceasi masa si poate e bine ca s-a intamplat asta, ca tot era in plan spin-off-ul cu personajul ei.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: The Mandalorian

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Mi-a plăcut în sezonul 1 (n-am văzut încă sez 2 so no spoil). Mi s-a părut adecvată comparația cu Schwarzenegger, ține mult de aspectul ei fizic și șarm.
Post Reply

Return to “Seriale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests