Ultimul joc terminat, thread cu note

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by TG »

Trebuia să folosesc termenul de ”gaming journalist” ca să fie totul ok? Haide totuși... e ditamai diferența între oameni care au scris pentru LEVEL și AngryJoe. Cumva trebuie separat modul în care își desfășoară activitatea.

LE:
Există pe RPS articole în care redactorii oferă opinii contradictorii cu privire la jocuri populare. Eu îmi permit să îi diferențiez pe aceștia de o dronă GameSpot care scrie un articol de parcă face SEO.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by Stokkolm »

Imi place mult AngryJoe dar nu il consider reviewer, ci entertainer. TotalBiscuit cam tot pe acolo, desi ceva mai informativ. Youtube-ul in general nu e un loc unde review-erii care au succes sunt cei care spun publicului exact ce acesta vrea sa auda, "preaching to the choir".
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by MC »

Mie imi plac jocurile Blizzard.
Joc WoW de la lansare (cand eram clasa a 9-a) cu mici pauze intre expansionuri.
Am jucat Hearthstone ca disperatu'. Inca mai joc dar destul de rar.
Imi place la nebunie Overwatch.
Mi-am bagat putin nasul prin Heroes of the Storm, dar din lipsa de timp l-am uitat intr-un colt al desktopului.
Diablo 3 nu prea m-a prins ce-i drept. Gasesc mult mai misto Path of Exile daca ma loveste pofta de ceva de genul.

Sunt spurcat stiu. Dar ma simt mai bine ca m-am destainuit aici... :cry:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Tyranny

Am citit o afirmatie intr-un articol pe rps si cred ca descrie cel mai bine jocul: un rpg de 100 de ore care e facut sa incapa in doar 30.

Este lore dar nu destul. Personajele sunt interesante dar nu se schimba. Parca este aerul asta in tot jocul ca nu vorbesti cu oameni ci cu un fel de extraterestri deghizati. Nu stiu de ce dar nici un personaj nu este destul de convingator si jocul pare foarte restrained. Nu ma pricep sa explic dar uite de pilda: nu exista nici un moment in joc in care sa ma simt rau pentru ca sunt rau sau sa fiu dezgustat de implicatiile deciziilor luate. Nu este un joc cu moral choices. Alegerile sunt politice.

Nu este destula emotie. Cred ca la asta se rezuma de ce nu-mi plac personajele.

In fine, plusuri si nitpick-uri:

+ este un joc foarte frumos. Case and point: Blade Grave
-hartile sunt foarte mici ceea ce nu este neaparat o problema (mai ales ca mie imi convine fiindca jocul mi se incarca greu la doar 4gb RAM) dar da senzatia de linearitate si sunt momentele alea cand 'armata'=20 de baieti si fete. Nu exista nici un giant hub din pacate ca sa simuleze cat de cat viata. (Bastard City=Tunon's Court) :(
-Combat-ul: Where's my THAC0 and my AC? Aici cred ca variaza de la party composition, la item selection, la ce abilitati ati ales dar jocul mi s-a parut prea usor(pe hard). A fost un moment in care m-am lovit de zid la The Censor, Burning Library (hint: dai nuke la beastwoman) unde m-am blocat cateva ore bune si am fost fortat sa inteleg ce inseamna parry, dodge, armour, accuracy sa ma uit in combat box la damage dealt/taken. Dar dupa nu am mai avut nici o problema tot jocul. De la un punct in acolo am activat party AI-ul si am dat speed up fara sa fac nimic (asa l-am batut si pe Nerat). Primul punct a fost cand i-am dat lui Barrick un two handed weapon dar s-ar putea ca totul sa se traga de la Sirin. E un pic cam OP cantecul ei.
- zici ca-i Diablo :D :lol: cu gameplay-ul asta
-ce-i cu animatiile alea la portretele personajelor, arata groaznic. nu mai bine era in nwn,bg,iwd etc. cu portretul. chiar si fara era mai bine.
-nici text box-ul nu-mi place, de ce e transparent?
+tine cont de deciziile tale (mai ales cele din Conquest). chiar am fost placut surprins cand am gasit disfavored la lethian crossing fiindca eu i-am lasat acolo si chiar as fi curios cum se schimba acel quest daca ii lasi pe cei din brotherhood.
+anumite persoane vor fi placut surprinse de presenta multor femei in joc.
+mi-au placut glumele cu Kyros femeie/barbat.
+/- Jocul incearca sa fie 'epic'. Nu la asta ma gandeam cand am auzit: sometimes evil wins si cand am citit titlul Tyranny.
+/-De ce nu exista aligmenturi? Nu stiu daca ar trebui sa existe sau nu dar eu vroiam sa joc un lawful neutral si nu m-a lasat :( To his credit jocul a reusit sa ma transforme destul de organic dintr-un lawful neutral intr-un true neutral.
-- ending-ul - rushed
+ nu am gasit buguri
- Nu-mi plac wounds-urile, mai bine era cu spelurile memorate si cu hp neregenerabil ca sa-l fortezi pe player la rest. 6 rest bags e prea mult. 2 cel mult

In fine, mi-a placut jocul . S-ar putea sa fi avut asteptarile un pic denaturate fiindca am terminat P:T chiar inainte sa-l incep pe acesta. Ma mir dar chiar mi-a placut mult mai mult Siege of Dragonspear pe care l-am jucat acum cateva luni.

Nota: 10 negri mititei/Crima si pedeapsa
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by Magicake »

Deus Ex HR, late to the party :D Played it like a cyberpunk rambo, cool stuff. 8/10
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by TG »

Pătrunjelu' wrote:Deus Ex HR, late to the party :D Played it like a cyberpunk rambo, cool stuff. callofduty/10
Fixed that for you m8.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by Magicake »

There's plenty of truth to that :lol: Am ales rambo path pt ca tineam minte povestile cu bosii care necesita rambo play, am zis sa nu-mi bat prea mult capul.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by DarthZombie »

Bosii se pot bate si fara sa mergi pe un Rambo build, dar cert e ca pica precum nuca-n perete daca mergi pe stealth in rest.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by TG »

Witcher 3, jocul de bază

Am zis că scriu la articole dar momentan postez aici așa pe scurt, spre deosebire de Underrail, nu prea mă convinge să pun atâta efort, dar mai am expansion-urile care poate mă motivează.

Îmi era teamă înainte de lansare că open world-ul e cea mai nașpa chestie posibilă care se întâmpla seriei. Mi se pare că am avut doar pe jumătate dreptate. Ce îmi displace cel mai mult la el e și principalul lui punct forte, Witcher 3 e pur și simplu o expunere dezarmantă de joc AAA făcut cum trebuie. Diferențele între el și tot ce a scos Bioware sau Bethesda transforma situația într-o comedie și e clar că CDP au oameni talentați din toate domeniile la ei. Cu ocazia asta au intrat în mainstream și au asigurat faptul că următorul lor joc va beneficia de același hype și popularitate ca al marilor mizerii. A good game, despite itself.

Luat pe particulare, e indubitabil cel mai frumos joc pe care l-am jucat vreodată. Și o bună modalitate de a arăta celui care are impresia că grafica e doar ceva superficial, că e idiot. Nu, aici vizualul, sunetul, mediul, totul e lucrat într-un mod ce nu îl pot descrie altfel decât bizar. E bizar cât de fain poate fi realizată lumea față de orice alt joc 3D. Fiecare zonă are cromatica ei, particularitățile ei. Dungeon-urile sug e drept, dar în rest lucruri până la urmă de bază ca relieful sau vremea se simt într-un mod cum nu le-am mai simțit într-un joc.

Partea și mai bizară e că au făcut toate astea și tot au un nivel al quest-urilor secundare de lăudat. Tipul ăla random de care dai după ce ai căzut de pe munte în nu știu ce prăpastie are mai multe linii de dialog decât povestea principală din Skyrim.

Pentru prima dată, vocile în engleză sunt ok, nu am simțit nevoia să îl joc în poloneză ca pe primele două, dar nu e de mirare, Witcher 3 combină absolut tot ce e necesar ca un joc mainstream să aibă succes. Cum căcat face asta fără să fie mediocru e meritul CDP aici.

Story wise, e conflicted, sunt bucăți excelente, dar de obicei nu alea direct legate de povestea principală, ci lucruri secundare. De Bloody Baron știe toată lumea, în Novigrad dai de un film regizat de Guy Richie, apoi un thriller (singura parte ok a capitolului cu Dandelion). Skellige cu vikingii săi și quest-uri de vikingi, când am auzit de vânat giganți mi s-au aprins beculețele. P. gut, dar main story nu e chiar așa. Ultima parte e practic un joc Bioware, prea puține dialoguri relevante, adică despre Ciri sau Yen nu afli nici pe sfert din cât îți transmite jocul despre Baron spre exemplu. Personajele principale sunt extrem de superficial tratate, prea multe legături cu cărțile, codex semi-inutil și incomparabil cu jurnalul din Witcher 2 care făcea 10% din joc.

De altfel, comparațiile cu W2 la acest capitol sunt inutile, nu se compară, dar asta era de așteptat având în vedere dimensiunea jocului. Mi-ar fi plăcut însă să existe o integrare mai bună a alegerilor și consecințelor pe parcurs, stă mai prost decât ambele jocuri anterioare.

La gameplay e marele plus față de jocurile precedente. E fun, îmi place combat-ul, deși devine plictisitor după un punct, simplificat în draci, e îndeajuns de acaparant. Mă rog, mult prea ușor, am jucat aproape jumate din el fără să realizez că nimic nu folosesc abilitățile la care făcusem level up sau mutageni, pe ultimul nivel de dificultate... și nu aveam nici o problemă. În rest, paradoxal, e ok, pentru ca jocul dă pe din afară de chestii cretine specifice AAA. Dar dacă oprești indicatoarele de POI, începe să fie mișto și explorarea. A, te ține de mânuță cât cuprinde, mă amuz acum teribil la postările lui Fedaichin, Witcher 3 e un joc la fel de idiot proof ca Dragon Age sau Skyrim, atât doar că o face cu mai mult tact și pe cei obișnuiți cu astea nu îi va deranja deloc. Pe mine m-a cam deranjat.

De asemenea faptul că e ridicol de mare poate fi privit și ca un lucru bun, dar și ca ceva rău. Evident, e rău la mine, dar CDP au făcut, la fel ca și cu W2, un exemplu de cum se face când mergi până la capăt. Dacă acolo era vorba de dialoguri și un RPG aproape exclusiv axat pe poveste, aici e dimensiunea. Good marketing trick, dar și aduce în plan tot felul de lucuri neobișnuite. De exemplu, nu poți juca WItcher 3 fără quest markers. A fost fizic imposibil să îl joc cum joc RPG-uri de obicei, e prea mare. De altfel, am făcut tot felul de compromisuri ca să nu îmi fut experiența. Mod-uri, markere dezactivate la POI, fără fast travel, mers intenționat în main story când eram de nivel prea mic, ca să nu fie absurde dialogurile, și așa mai departe.

Mă rog, sunt enorm de multe de zis, e un joc care bubuie de conținut, înțeleg perfect aprecierea de care s-a bucurat, pentru că se adresează unui public țintă extrem de larg, fiind ridicol de bun comparat cu celelalte RPG-uri care fac asta. Dar ca și dorință personală, nu e direcția în care voiam eu să o ia.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by ne0lith »

^ Nu i-ai dat nota, tot textul ala e degeaba.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by TG »

8/10, ok dar blabla

There you go man. Like a pro. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by Azad »

Inside - E facut de tipii care au realizat Limbo acum cativa ani si mi s-a parut superior primului din punct de vedere al animatiilor si al atmosferei. Intr-o lume vag distopica in care esti vanat si trebuie sa supravietuiesti, Inside pune foarte mult accent pe sunet, vrand astfel sa intensifice senzatia de groaza pe care o ai in primele trei sferturi din joc. Linistea aparenta e sparta de zgometele pasilor tai, de gafaieli, de gloante etc. si trebuie sa fugi mancand pamantul prin campii, paduri, complexe industriale abandonate s.a.m.d. Lumea jocului e prezentata usor incetosat sau in intuneric iar personajul principal reprezinta doar o pata de culoare stearsa printre celelalte culori reci sau murdare. Soarele apare doar printre crapaturi si cu simplul scop de a amagi, in rest ai noroi din plin. Despre poveste nu vreau sa spun nimic din frica de a nu da spoilere. Dupa ce am citit mai multe interpretari si analize as spune ca tema principala a jocului este liberul arbitru si teroarea existentiala cauzata de lipsa acestuia.

Nu e lung, tine vreo 3 ore si ceva dar a fost o experienta foarte interesanta. Mai ales in anumite segmente cand animatiile fluente, peisajul si atmosfera dau nastere unor momente de poezie. Not bad.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by TG »

The Witcher 3 - Heart of Stone

Prety much un lanț de qeust-uri apropiat de Bloody Baron dar care are mult de suferit din cauza secvențelor cu Shani. I'm all for banging redheads and all that, dar partea cu nunta e atât de cringefull că a trebuit să o joc în două sesiuni. În rest, destul de mișto, personaje peste media celor din jocul de bază. M-a interesat mai mult de povestea cuplului de aici decât de Ciri & co, iar the bad guy e OP as fuck. Nu pot zice mare lucru că sunt spoilere.

O zonă nouă destul de mare de explorat, noi mecanici pe care nu le-am folosit pentru nu am nevoie de arme mai puternice, la fel și cu diagramele, o să le fac în Blood and WIne probabil, jocul tinde să fie ridicol de ez dacă stai la curent cu crafting-ul. Also, eu încă nu pot face poțiuni din alea de cel mai mare nivel, dar e ok, nu am nevoie. :lol:

Și quest-urile secondare au fost destul de mișto, pentru cât costa, Heart of Stone își face bine de tot treaba.

Next step: Blood and Wine and wrapping up this fucking timesink.

LE:
Thx Cristan for having my back.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by Magicake »

Nici mie nu mi-a placut nimic care avea legatura cu Shani. Worst character, m-a scos din sarite din W1 pana in W3, nici nu mai tin minte daca aparea in W2.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by caleb »

La mine W3 e abandonat undeva (presupun) pe la ~50-60%, am luat o pauză lungă de la el. E adevărat că e desenat absolut magnific și că au reușit 'production values' din punctul meu de vedere cu mult deasupra normei de blockbustere RPG mainstream (producțiile Beth sunt glumițe prin comparație). Mi-am bălit tastatură, gamepad, podea, masă, tot ce se putea holbîndu-mă.
Ce mi s-a mai părut fain este că spre deosebire de 2, pe care nu l-aș rejuca nici sub amenințarea armei, au reușit să dea un focus deosebit pe monster hunting.
Acum, din punct de vedere al relevanței, e altă poveste. Nu toate loot-urile sunt făcute egale, nu toate quest-urile duc la chestii satisfăcătoare (unul banal poate duce la ceva mult mai mișto decîț main-ul, cu siguranță, plus ceva contextual), iar lupta poate fi distractivă, aș zice, dar totul tinde să devină cam generic (prea mult loot, prea mult combat aiurea) și practic jocul nu are niciun fel de ritm.
Nu zic că e un joc rău în niciun caz, nu-mi pare rău că am jucat cît am jucat și că am dat banii pe el, e cel mai reușit exponent al unei culturi care a uitat unele chestii esențiale despre jocuri și game design și a perfecționat restul pînă la cer și înapoi. E mai mult vorba că aș vrea mai multă tensiune, modele mai puțin transparente și cît mai puțin conținut de tip 'balast făcut ok'. Nu mai vreau bife, N shrine-uri de devastat sau restaurat, valuri de strigoi de care să apăr baricada și alte chestii scoase direct din textbook generic game design.
Plus că și la partea aia cu alegeri și consecințe mi se pare că o duc cam departe cu 'orice ai face, totul e de kko'. Mai mult, în afară de stratul superficial, funcțional, din punct de vedere cultural e destul de ciudat ce se întîmplă ȘI cu seria witcher, unde se vede clar că reperele antropologice pleaca de la spațiul european în primul, ca apoi să se dilueze din ce în ce mai mult în fantasy generic, monștrii de legendă bifați cu de-a sila, organizații de hîrtie, 'spiritualitatea' se rezumă la un ordin deloc remarcabil și dezvoltat și la hoodoo... mă rog, e complicată expunerea idee, însă parcă nu mai bate cu nimic din moștenirea antropologică de pe bătrînul continent, e undeva pe nicăieri, ancorată într-un colaj generic. Cum să zic, toată enormitatea aia de lume de joc nu se simte ca o lume coerentă, legată, ci o grămăjoară de set pieces. Nu e vorba că-l face asta un joc mai slab, e doar un sentiment straniu să-ți fie mai familiare chestii nascocite de japonezi (Souls) decît ceva produs de polaci.
Cum să zic, ce-i al lui e al lui, dar nu m-a izbit ca fiind un joc per total mai reușit decît a fost Gotchic II Gold la vremea lui *și încă este*, doar o alternativă la open world-uri ca seria TES sau Fallout, una destul de bună, avînd în vedere că mie unuia mi s-a cam luat de ce fac Bioware și Bethesda.
Plus că, bine zice TG, deja de la nivelul ăsta nu m-aș mai aștepta la nimic deosebit de la CDP, din cauză că au așteptări financiare și de notorietate mult prea mari de satisfăcut acum. Deja și studioul s-a scalat dincolo de punctul unde, cred eu, mai pot apărea surprize plăcute. Đacă ne uităm la Troika, Black Isle și mulți alții, n-ai cum să-i condamni. Probabil vor bate și seria nouă Deus Ex, fiindcă nici nu-i foarte greu de bătut, cu Cyberpunk al lor. Dar pentru mine tot primul Witcher rămîne cel mai interesant joc pe care l-au scos.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by TG »

caleb wrote:Dar pentru mine tot primul Witcher rămîne cel mai interesant joc pe care l-au scos.
Chiar daca nu ne intelegem cu W2, asta e valabil si la mine. Acum am inceput Blood and Wine si pare facut din alt material decat jocul de baza, dar ramane de vazut daca va fi asa pana la final.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by sebas »

Eu am sorbit W1 și W2 la un playthrough anul trecut. Cu W3 am rămas în Skellige, după două încercări. Voi mai încerca să-l joc mai încolo, dar pentru un RPG este mult prea împrăștiat. Și spun asta deși am un real atașament față de personaje și storyline.
dump CHA
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by caleb »

Păi aia e pb cu 3, nu are deloc ritm. Nici 2 nu avea, mai ales dat fiind că este un joc destul de tunelar. Dar 3 are scuza open world. Numai că deja joci un TES mai bun, parcă nu mai e Witcher. Și partea nasoală pentru mine a fost că de prea multe ori mizeriile alea aruncate în editor cu pensula pe hartă, să fie belșug, au stricat un quest secundar altfel mișto (recunosc, am obiceiul să mă abat de pe cărările prevăzute de designeri pentru quest-uri în moduri tîmpite). Eu din 2 mai țin minte exclusiv misiunea aia de stealth unde zici că erai în Thief. Foarte mișto. Și că era desenat mișto pe acoluri, mai ales prima așezare. În rest? Pauză. Din 3 pînă acum țin minte cel mai bine cît de mișto arăta primul oraș în timp ce mă apropiam de el, dimineața pe răcoare. Și cîteva quest-uri, nu neapărat alea promovate care vor a fi memorabile. Dar știu că dacă-l pornesc mă voi distra puțin și după cîteva zile voi uita la loc majoritatea chestiilor. Adică l-aș recomanda ca time waster suprem, dar nu neapărat ca ceva nemaivăzut, chiar dacă este, din multe puncte de vedere, nu doar grafic.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by TG »

Sunt si quest-uri memorabile, dar cum ziceam, foarte putine legate de main story si doar in prima parte. De la jumatate incolo povestea principala devine incredibil de ieftina.

Witcher 2 avea doar ritm. Intr-un fel aia era si problema lui, ca ori intrai in ritm, ori nu iti placea. Acolo nu te puteai abate de la nimic, fiind un joc axat exclusiv pe poveste si modul in care se completeaza puzzle-ul evenimentelor. Orice altceva din el e doar o distragere (din fericire, scurta). Ori na, daca nu ai apreciat aceasta parte a jocului, evident ca ramai cu nimic.

3-ul trebuie lucrat bine, daca il joci efectiv asa cum este, da, devine doar un TES mai bun. Iar asta nu inseamna mare lucru.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ultimul joc terminat, thread cu note

Post by sebas »

Final Fantasy X HD

Muzica și art direction foarte bune. Sistemul de leveling este awesome și combatul lasă loc de ceva tactică, sau mai bine spus ar trebui să lase dacă nu ar fi atât de ușor. Povestea și personajele în schimb foarte șterse iar progresia liniară este incredibil de plicticoasă. Un 8 cu indulgență, am să încerc acum cu FF IX poate e ceva mai răsărit.
dump CHA
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests