Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Thief Gold remasterizat. Sunt impresionat de noile texturi grafice scalate la rezolutia actuala. I'm preparing for a great adventure with a great story and very good ambiental stuff... :)
Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by kensky »

ass creed syndicate - foarte bun, ajunge acolo in varf langa ac2, nu ma asteptam dupa cacatul ala de unity :D
Image
adriano13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by adriano13 »

Darksiders WARmastered Edition, pe langa Kingdoms of Amalur si Hearthstone; jocul meu preferat a devenit perfect, nu ca nu era deja.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Damn ce jump in quality are loc de la primul la al doilea capitol in nwn2. Parca e din alt joc sau au schimbat developeri, nu stiu ceva s-a intamplat caci inainte muream de plictiseala si aveam dileme existentiale dar nu din alea bune
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Dacă te referi la WH, ăla e tutorialul/zona introductivă. :lol: Marea problemă din NWN2 e pace-ul, sunt zone care durează mult de parcurs for no fucking reason.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Pai am fost mirat cat by the books este introducerea, cum dialogurile sunt minimaliste si cat de urat arata character models-urile ceea ce este cu atat mai evident in cinematic cutscene-urile alea. :( Parca in primul erau mult mai frumoase portretele desenate si atunci simteai nevoia sa dai examine pe ele. Sau metoda ice wind dale la combat, enter room full of badies>loot and move on to the next 10 rooms

Dar cel mai minunat lucru este voiceactingul, especially Neeshka. Highlight-ul este atunci cand il intalnesti pe Sand. Cringe curve stuff

Ch2 ma refeream atunci cand esti acuzat de Luskan sau mai bine spuneam atunci cand te bati cu githkai. Este foarte posibil ca m-am obisnuit eu cu jocul :lol: dar mi se pare ca totul a devenit mult mai interesant. Parca si voiceactingul are momente chiar bune acum. Iar la gameplay acum folosesc magie toata ziua cu Quen si Sand.

Nu stiu dar acum imi place :) Pana la urma tot jocul e facut de Obsidian sau doar Mask of the Betrayer?
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Azad »

Atat NWN 2 cat si Mask of the Betrayer sunt facute de Obisidian dar MotB e cu mult peste campania originala. Dupa ce treci la MotB o sa ai parte de o experienta total diferita d.p.d.v. al povestii, atmosferei s.a.m.d.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Ferrrrrrrrrdinand wrote:Nu stiu dar acum imi place :) Pana la urma tot jocul e facut de Obsidian sau doar Mask of the Betrayer?
E un joc foarte mare, lol, mai are secțiuni bune și altele proaste. După ce joci și MotB să încerci și Mysteries of Westgate, ăsta nu e făcut de Obsidian dar e la același nivel cu porțiunile bune din campanie. Storm of Zehir e un expansion mult mai combat oriented.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

I am playing the shit out of Grim Dawn. Am incercat cateva combinatii, dar in principiu nu ma pot dezlipi de ideea de top-down hack'n'slash S.T.A.L.K.E.R.-like, omorand bestii din alte dimensiuni si adunand artefacte, cu PC-ul incadrat in clasa Demolitionist (cu orice alta combinatie). Pustile, unele armuri, skill-urile cu grenade/bombe/mortier - toate ma fac sa cred ca joc S.T.A.L.K.E.R.

Si, culmea, macar jocul asta nu se termina prin: "I want ALL the money", then you die, buried in money.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
daydr3am3r
Space Invader
Posts: 48
Joined: 2 Mar 2014, 16:25
Location: Bucuresti, Romania

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by daydr3am3r »

WOW. Toata lumea joaca chestii serioase :)) I'm a simple guy, I like to shoot zombies in the head asa ca joc Zombie Army Trilogy. Plus Outlast, The Wofl Among Us, Trine 2 si Defense Grid.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by .chester »

Eu am reinceput The Walking Dead. Mi-am dat seama ca n-am jucat sezonul 2, asa ca o iau de la inceput cu primul.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Eu bag la greu run-uri de Isaac Rebirth (cica mi-am luat concediu ca sa ma odihnesc si yada yada...yeah..right) si astept cu sufletul la gura poate intra la reducere witcher 3 expansion pass. Vreau sa joc si cele doua DLC si dupa aia sa dau drumul la new game plus cu tot continutul. La fel vanez si XCOM 2. By the way.. daca e cineva pe aici care are aceste doua key-uri/gift-uri for trade name your price!
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

In aceasta perioada cand fata mea e inca foarte mica am realizat ca nu mai pot sa joc adventure-uri sau rpg-uri. Din cauza intreruperilor dese nu ma mai pot conecta cum trebuie la ce inseamna un adventure sau un rpg, mult dialog, multa atentie la detalii etc.

ASA CA M_AM GANDIT SA JOC SHOOTERE!

De ieri am inceput sa joc Unreal Gold de pe GOG.

Mersi.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Well nu e cel mai mindless shooter pe care l-ai putea juca. Marius Ghinea a scris un review in care evidentia jocul ca spiritual

Oricum distractie placuta, ti-ai ales unul din cele mai bune shootere din acea perioada
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by .chester »

Baga Painkiller!
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Nu vreau neaparat ceva mindless, de obicei mindlessul ma cam plictiseste dar oricum nu mai puteam sa fac fata dialogurilor, detaliilor, numeroaselor lucruri de observat si retinut, de detaliu dintr-un adventure sau rpg.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Joaca Diablo.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

:lol: Nu voi juca Diablo nici cand voi avea 6 copii si 3 neveste!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by cg1700 »

Asta inseamna 2 copii per nevasta sau te gandeai la alt fel de imparteala?
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by .chester »

ola small dickie wrote:Nu vreau neaparat ceva mindless, de obicei mindlessul ma cam plictiseste dar oricum nu mai puteam sa fac fata dialogurilor, detaliilor, numeroaselor lucruri de observat si retinut, de detaliu dintr-un adventure sau rpg.
Asta e doar primul pas. In cativa ani n-o sa mai poti altceva in afara de un Minesweeper sau un Zuma's Revenge din cand in cand.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests