Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Crysis 3 și Cities Skyline. Mi-am dat seama că a trecut ceva vreme de când am jucat un city builder și din câte am văzut, pare să fi fost bine primit. M-ar interesa și Transport Fever, for that Transport Tycoon vibe, dar Cities era deja pe Origin access.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Klamath »

M-am apucat de Metro Exodus si imi place. Reprezinta o evolutie fata de primele 2, cu bune si cu rele... grafica este, ca de obicei, fabuloasa, cel putin pe un PC bine echipat (RTX).
Pe Xbox clasic ma joc Red Dead Revolver, iar pe PS1 joc Heart Of Darkness - cool game.
Pe PS4 m-am apucat de DLC-urile de la Spider Man.
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

In limba romana exista "evolutie" si exista "involutie". Cu bune si cu rele nu este nici evolutie, nici involutie.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Am mai facut cate un meci-doua de Starcraft 2 zilele astea, dupa ani de zile, dar m-am plictisit din nou destul de repede. In afara de 1v1 e o harababura totala in multiplayer, ii clar ca nu a fost gandit pentru asa ceva, la un 4v4 spre exemplu ori razi ori plangi, iar 1v1 devine prea repetitiv ca sa te tina interesat (nu inteleg de ce rahat tin sezon de sezon aceleasi 7-8 harti besite in map pool; daca tot e bazat pe static maps, baga in plm cat mai multe ca sa nu vedem totdeauna aceleasi 2-3 builduri rascopiate ca la prosti). Ma rog, inca e fain jocul, arata bine, se misca bine, e de fapt singurul care-mi place de la Blizzard (mai ales ca-i singurul fara eroi si alte cacaturi de level up, sau caricaturi de personaje care arata si se misca de zici ca-s pokemoni), dar tot la AoE2 ajung sa ma intorc. Ala, da, indeferent ca-i 1v1 sau 4v4, e joc de strategie, multisor superior.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Crackdown 3. Sunt contrariat. E foarte distractiv, dar nu inteleg cum si-ar imagina cineva ca jocul merita pretul de 60 de dolari, cat costa "la librer", fiind atat de scurt si repetitiv. Pe Xbox Gamepass, insa, totally worth my time.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Triggerix »

Alter Ego, de-abia m-am apucat de el, dacă îl termin rapid poate încerc și să scriu câteva rânduri despre el.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Triggerix »

Triggerix wrote: 19 Feb 2019, 11:02 Alter Ego, de-abia m-am apucat de el, dacă îl termin rapid poate încerc și să scriu câteva rânduri despre el.
Big mistake. Cea mai mare mizerie pe care am pierdut două ore jumate din viață. Nici măcar nu e vorba că e complicat game play-ul, e doar un joc de căcat și fără logică ok ms. Dacă l-a jucat cineva și i-a plăcut scz dar e nașpa tare. :lol:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Simpatica Drakonia

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

L-a bătut, nu?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

A luat o lejer pe cocoasa Drakonia
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Ma amuza si acum faza cu Luck: irish :)
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

:)

Si Morale: Blood!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Mai nou m-a prins Far Cry 3.
Mai joc seara inainte de culcare juma' de ora sau o ora de Hollow Knight pe Switch. Bestial
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Am inceput Shadow Of The Tomb Raider. Aidan zice a ca e super joc, dar dupa primele 3 ore, mi se pare sub Rise Of The Tomb Raider. Sper sa imi schimb parerea mai incolo.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

Dead Cells - am murit de vreo 5 ori pana acum, nu pare sa conteze, viata merge inainte.

Unravel - super relaxant si aratos, puzzle-uri simple, mi-e frica sa nu il termin prea repede.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

Dupa vreo 60 de ore de Dragon Quest Xi, am trecut si eu in actul 2 :lol:
dump CHA
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Am o tradiție cu un bun prieten - când ne mai vedem, o dată la câteva luni, jucăm câte un joc din seria Metal Gear Solid. Am terminat împreună cu el MGS 2 și 3, iar zilele trecute i-a venit rândul lui MGS 4: Guns of the Patriots. Prima impresie e că e ceva mai coerent și, deși sunt foarte lungi, cutscene-urile parcă nu întrerup așa de des flow-ul jocului. Bine, zic și eu coerent, tot batshit insane e. Drinking game idea: beți de fiecare dată când pomenește cineva „the war economy” sau „PMC”. Ca să nu zic „nanomachines”, că nu treceți de prima jumătate de oră. Încă n-am ajuns la infamul cutscene de două ore o oră, dar rămâne pe data viitoare.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

fate/stay night - visual novel-ul

Image

acum inteleg de ce era asa harem adaptarea din 2006. Nu ma innebunesc dupa fate path.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

M-a mancat in Uranus si am luat Fallout 4 pe PS4, dupa ce l-am butoat ceva timp pe PC. Ca orice joc din serie, nu am probleme de rejucabilitate, mereu ma distrez indiferent de cate ori incep genul asta de joc. But not here kiddo.
Pe scurt, jocul asta nu are ce cauta pe consola, punct. Este execrabil de prost configurat, arata ca un anus (bine, si cel pe PC fara cateva modificari tot arata naspa) si efectiv simti ca nu il poti controla cum trebuie cu controllerul. Este un joc rigid si lipsit de fluiditate, se simte static si mort, si singurele chestii bune la el realizez acum, erau mouseul si tastatura. Fara ele, fara posibilitatea de a iti pune X butoane cu X iteme, este nimic. Also, acum realizez, Bethesda chiar ar trebui sa schimba rahatul asta de engine si ce au ei aici, pentru ca vazut dupa cativa ani in comparatie cu multe alte jocuri vechi, jocul asta nu imbatraneste placut deloc.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by cg1700 »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 13 Apr 2019, 20:23 acum inteleg de ce era asa harem adaptarea din 2006. Nu ma innebunesc dupa fate path.
Eh, cam asta e parerea generala despre Fate path. Oricum, daca ai vazut deja anime-urile nu stiu daca mai merita citit VN-ul ca deja ai trecut prin tot ce are de oferit.
Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests