Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eu am luat de la inceput aoe2, sper sa trec prin toate campaniile, poate incerc si-un custom cine stie. Momentan sunt la misiunea a treia din campania franceza cu Jeanne d'Arc totally knew first hand how to spell that
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

Waaagh! wrote:N-am inteles nici pana azi cum a devenit o serie de succes.
Păi tocmai ai spus de ce, pentru că nu ești Rambo. Lumea din Witcher în general îmi aduce aminte de cea din BG2 în sensul că nu simți că se învârte toată în jurul tău, tu miezul din dodoașcă.
Apoi Witcher1 mai are și câteva momente memorabile cum ar fi Raymond twist sau întregul capitol Lakeside, capitol care pare rupt dintr-o poveste de-a noastră cu iele.

E foarte ciudat dar așa bășit cum e Witcher1 cu voice acting, engine și mecanici de rahat, tot mi se pare cel mai bun din serie.
dump CHA
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

Eu inca nu inteleg cum Waaagh! poate rezista la dialogul din Rome: Total War. Probabil ca da skip la speech-urile dinainte de lupte. Barbarul!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

McWilliams wrote:Nu. O forma de entertainment care poate fi modificata - intr-o masura mai mica sau mai mare, dupa caz - de catre jucator nu poate fi apreciata decat partial prin urmarirea de video-uri/let's play-uri. Pus in "romana simpla": daca te uiti la cineva care joaca un joc si nu-ti place, mai degraba nu-ti place ce face cinevaul decat nu-ti place jocul.
Eu nu ma refer la story line sau alte detalii, din acest motiv cred ca NU este valabila treaba cu "ce face cinevaul decat nu-ti place jocul". Consider ca prin vizionarea unei prezentari poti sa-ti dai seama de gameplay-ul si actiunea unui joc ca sa constati daca e ce cauti sau urmaresti tu de la un titlu anume. Au fost jocuri la care am vazut maxim 5 minute de gameplay dupa care le-am achizitionat fara retineri, nefiind dezamagit de alegerile facute in majoritatea cazurilor.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

I call horseshit.

Te uiti la un film, for all intents and purposes. Nu ai absolut niciun control. La fel de bine, poti zice ca alegi jocurile dupa trailer-e. Pentru ca si alea prezinta gameplay si action dintr-un joc, intr-un anume punct, intr-un anume stil, fara input din partea ta. Deci te bazezi pe ce vezi la altul. Care poate fi producatorul jocului sau care poate fi alde AngryJoe.

Tu te plangi ca unul trecea prin mult dialog. La fel de bine, poti sa te plangi ca Saving Private Ryan are o portiune de expozitie nenorocita, in care se vara "sentimente", care intrerupe scenele de macel. Zero control.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

sebas wrote:
Waaagh! wrote:N-am inteles nici pana azi cum a devenit o serie de succes.
Păi tocmai ai spus de ce, pentru că nu ești Rambo. Lumea din Witcher în general îmi aduce aminte de cea din BG2 în sensul că nu simți că se învârte toată în jurul tău, tu miezul din dodoașcă.
Apoi Witcher1 mai are și câteva momente memorabile cum ar fi Raymond twist sau întregul capitol Lakeside, capitol care pare rupt dintr-o poveste de-a noastră cu iele.

E foarte ciudat dar așa bășit cum e Witcher1 cu voice acting, engine și mecanici de rahat, tot mi se pare cel mai bun din serie.
Nici n-am pomenit felul in care sunt reprezentate femeile in uicier 1, cel putin in portiunile prin care am trecut eu, desi presupun ca-i valabil pentru tot jocul. I-as baga la cuptor pe toti producatorii, daca nu chiar si pe fanii titlului, pentru ca au putut sa aprecieze pozitiv un asemenea nivel de dezumanizare. Practic, toate personajele feminine din joc sunt un fel de fucktoys, niste alcatuiri de tzatze si boochi care intra in breeding mode din momentul in care isi incordeaza non-rambo guy muschii in preajma lor. Tocmai i-a murit shaveicii cel mai bun prieten? Nu-i nimic, ii baga uicier busteanul la castor si-i trec toate depresiile! O asteptau baietii pe tzaranusha, noaptea la rascruce, chititi pe viol in gang? No problem, le invarte uicier sabia peste cap, dupa care duce tzaranusha acasa si-i da pana se lasa pravalia intr-o parte! De parca n-ar fi asta visul oricarei femei bantuite de spectrul unei agresiuni sexuale. :lol:

amazing arta. am jucat cateva prostii cu continut misogin, de-a lungul timpului. uicier mi se pare de departe cel mai abject.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Waaagh! on point. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

But but but...they're collectible sex cards!!
dump CHA
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Just like the real deal, amirite sebas? Hifive!
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

bang em' and tag em'
dump CHA
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by juve3332 »

Nu inteleg, Waaagh!, e un simulator de Ev Medieval, la ce te asteptai? Singura componenta slab reprezentata mi se pare constructia catedralelor, in rest...
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

:lol:

Mai bine faceau GoG de doua ori, decat sa scoata uicier o data.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

Si mie imi pare rau cum o adunatura de pixeli care compun niste entitati fictive sunt tratate ca niste bucati de carne si nu ca niste oameni reali :(
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ne0lith »

^ Pai gandind asa, nici in Game Of Thrones nu trebuie ca personajele alea fictive sa actioneze intr-un fel care sa aiba sens. Acolo de ce ai pretentii? :lol:
"da" - chestrony, 2016
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

hahaha :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

DarthZombie wrote:Si mie imi pare rau cum o adunatura de pixeli care compun niste entitati fictive sunt tratate ca niste bucati de carne si nu ca niste oameni reali :(
:lol:

Aruncam cu bani in tirfele din Duke Nukem 3D inainte sa invat sa ma leg la sireturi. I can tell the difference since then. :lol:

E si asta un aspect al jocului care iese bine daca e realizat cu o oarecare maiestrie. In uicier mi s-a parut facut de niste adolescenti care n-au avut alt contact cu sexul feminin in afara filmelor artistice de pe xhamster.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

You mean to tell me guessing a girl's favorite flowers isn't enough for a shag in the hay?
dump CHA
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

ne0lith wrote:^ Pai gandind asa, nici in Game Of Thrones nu trebuie ca personajele alea fictive sa actioneze intr-un fel care sa aiba sens. Acolo de ce ai pretentii? :lol:
Touché
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Pai, nu stiu. Nu e plauzibil ca un exemplar masculin exceptional, cum e Geralt, sa aiba parte de sex la tot pasul? Think Terente.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Violurile nu se pun, Bogdan.
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests