Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1379
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Fular »

Pătrunjelu' wrote: 25 Dec 2019, 20:47 Mi-am facut un druidorazboinic badass in grim dawn.
Shaman+Arcanist, sau? Joci veteran? Pe mine m-a prins rău de tot GD. Momentan îl joc fără expansionuri. L-am și dus la capăt cu un witchblade(soldier+ocultist) cu care mai alternez veteran mode/elite și sunt în ultima treime cu un warder(soldier+shaman) și un demo pur. Are câteva momente ciudate: e mai lesne pentru un melee să facă față confruntărilor cu boșii decât un ranger, dar e dificil să menții un nivel de sustain decent pe perioade îndelungate. Cu warder-ul a trebuit să renunț la veteran mode după ce un boss m-a făcut asfalt de enșpe ori prin ruinele din Arkovia până să-l dovedesc și am zis că nu merită efortul de a mă chinui mai departe.

Din când în când mai întind și un mp cu un tovarăș dar el are și expansionurile și e mai degrabă încântat de santinela sa decât de commando pe care și-l crease pentru multi.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Warder am si eu, inca nu am terminat jocul :D joc normal cred.
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Rukifer »

Tot trag de AC: Origins de ceva vreme, dar nu prea găsesc timp să intru o dată şi să-mi fac de cap până-l termin. M-am hotărât să-l iau la mână după ce am jucat Odyssey şi am fost, surprinzător, plăcut surprinsă. Şi Origins mi se pare entertaining şi relaxing, că nu prea-ţi trebuie mare skill sau strategie. I just want some freeee tiiiiiime man!
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by joonior_bmf »

A durat un an pentru ca Hades sa ajunga pe Steam, dar a meritat asteptarea. Desi e inca in early access, arata foarte bine si are destul continut pentru a te tine in priza. Combinatia roguelite + arpg+ mitologie greaca ii sta foarte bine. Am ramas dezamagit dupa ce am intrat din nou in Titan Quest, dar am vazut ca Nordic nu au rezolvat problema cu "rubber-banding", care-l face foarte frustrant :( Hades umple golul lasat de TQ, and then some. Supergiant vor avea inca un hit in palmares. 2020 contender right here.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Tom Clancy's Star Wars: Rainbow Republic Commando Six
Image

M-am cam plictisit de Grim Dawn, ii lipseste ceva ce Diablo, Sacred, Torchlight si whatever altele au avut, can't put my finger on it. E in aceeasi situatie cu Titan Quest sau Path of Exile, hack and slash-uri cum trebuie dar care ma lasa rece. E ceva mai incitant decat Titan Quest, ii dau asta.

Bine ca am gasit o urma de self-control si nu am luat si DLC-urile ca aruncam vreo 20 eur degeaba.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Mi-am luat-o de la baietii care furau zestrea :lol: Angela carried me so far.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Asta e wasteland 2 nu? Era party customizabil in el?
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Da, te lasă la început să-ți faci custom party dacă vrei. Eu am făcut doi și-am ales doi premade. Tipa din dreapta sus e mamă a doi copii care a devenit ranger ca să poate ăia să trăiască în Citadel. Cool idea, am făcut-o medic/smart ass.

Mă distrez până acum. Am terminat cu orășelul atacat de raideri. Acum am ajuns (prea târziu!) la Ag Center. Am ajuns și mi s-a și infectat mama din party.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Am reluat seria Assassin's Creed si sunt acum la Syndicate. Am vreo 10 ore jucate pana acum si sunt impresionat. Dupa dezamagirea care a fost Unity, e un un recovery superb.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3051
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

L-am terminat doar pe primul si pe al doilea. 2-ul chiar a fost misto desi la un moment dat a devenit cam plictisitor, motiv pentru care nu am avut tragere sa continui si cu Brotherhood si Revelation. Planuiesc sa reiau seria, dar dupa ce termin cu Far Cry :D
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Ma lupt sa termin Fallout 4 in timp ce mai joc Fallout 76 (stiu, sunt un fraier) si astepta sa bage NPC-uri in el. Oficial este in alta liga comparativ cu 76, la absolut orice. Dar in alt ordine de idei, devine odios catre sfarsit. Nu stiu cum naiba am ajuns sa fiu prieten cu toate taberele din joc si am inceput sa am misiuni unde eu efectiv merg, oamenii se impusca inte ei, ajung la punctul X unde fac o actiune si primesc XP pe drum. Si eu tot ce vreau sa fac este sa termin cu Minutemen campania, atat.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Minutemen, lol. Another settlement needs your help.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Vreau sa fac cumva sa nu fiu the bad guy, si nu vreau sa il am pe Nick Valentine pe constiinta.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Tocmai, ca sa fii the good guy, haide in Fratia de Otel, sa purificam lumea de sintetici. :D
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Dude, cea mai buna chestie care se intampla in Fallout 4 este Nick Valentine. Mi se pare cel mai carismatic caracter din tot jocul si pare chiar un "om" bun. Nici nu ma gandesc sa il supar.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1379
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Fular »

Personaj
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Eu sunt all Cait. Dura la exterior, dar sensibila, odata ce ajungi sa o cunosti. Nu stiu man, daca e sa fac role play nu vad cum as alege un robot peste orice om a carui companie imi face placere. Si "romance"-ul e bonus.

Conversatia asta m-a facut totusi curios in legatura cu un lucru. Diseara il iau pe Nick la bordul lui Prdywen, just for shits and giggles.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Fular wrote: 8 Jan 2020, 16:07Personaj
În jocurile Bethesda? :lol: Se acceptă varianta lui.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Bogdan wrote: 8 Jan 2020, 16:10 Diseara il iau pe Nick la bordul lui Prdywen, just for shits and giggles.
Nu stiu cum sa faci sa il dai pe Paladin Danse in gat, care soc, este synth.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests