Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Mehehehhe, suna fix ca FarCry 5 doar că în antichitate.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Stokkolm »

juve3332 wrote: 3 Apr 2020, 01:13Am terminat probabil a sasea-opta oara Quake2 in single
L-am terminat doar de vreo patru-cinci ori. Cred ca e mai tare ca Unreal. La Unreal primele doua-trei nivele sunt mai bune, dar apoi isi cam pierde din avant, asa imi aduc aminte.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by juve3332 »

Campania din Q2 mi se pare foarte solida, dar sta slabut pe partea de prezentare narativa si univers fictional si tot ce tine de astea. Unreal parca crea un intreg univers mult mai elaborat si era mai indraznet ca gameplay. O sa ma lamuresc pe parcurs. Intr-un fel, e paradoxal. Din cauza multi-ului, am avut Q2 la dispozitie mult mai usor si asa am ajuns sa ma bucur de single mai des si mai consistent, inclusiv fiindca eram mult mai bun si n-aveam nevoie de acomodare. Am inceput Unreal pe God-like sau cum ii zice ultimului nivel, sunt curios daca rezist pana la final.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

am jucat unreal prima data acum cativa ani. nu se cumpara cu quake 2 la prezentare narativa si univers fictional. unreal chiar avand ceva interesant aici, quake 2 mai spre deloc. de altfel shooterele de la id nu m-au impresioant deloc la partea narativa, nici nu cred ca si-au propus asta, ele exceland la alte capitole (cel putin alea vechi pe care le-am jucat eu)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3050
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Si astea noi sunt excelente pe partea de gameplay, Wolfenstein The New Order, New Colossus, Doom 2016 si Doom Eternal, chiar si Rage 1 si 2
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Wolfenstein TNO si NC are si ceva story, unul chiar bunicel. Mie mi-au placut, le-am terminat pe amandoua. Dar gameplay-ul nu se ridica la nivelul Doom 2016.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3050
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Nici nu are cum. Doom are alta gena. Nu poti sa ai haosul din Doom in Wolfenstein pentru ca nu ar avea nici un sens.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Pai da, Wolfenstein chiar a fost axat pe story, iar Doom pe platform style - mai ales ca la scurt timp dupa ce s-au facut niste update-uri la joc, au implementat si Arcade mode, mediul in care poti excela si deveni un professional demon killer :lol:
Image
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Si eu m-am apucat de un film nou...asta...joc. Shadow of the Tomb Raider. Nice movie...erm..game. Am sentimente mixte. Rise of the Tomb Raider parea joc in primele 15 minute. La Shadow in primele 15 minute 9 sunt cutscenes. GG Square Enix.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Cimitri wrote: 4 Apr 2020, 12:55 Si eu m-am apucat de un film nou...asta...joc. Shadow of the Tomb Raider. Nice movie...erm..game. Am sentimente mixte. Rise of the Tomb Raider parea joc in primele 15 minute. La Shadow in primele 15 minute 9 sunt cutscenes. GG Square Enix.
Spoiler alert: tot jocul o să fie așa.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

Maybe she'll become a woman after THE THIRD FUCKING GAME. N-am mai vazut asemenea ostilitate la pubertate de la Ponta incoa.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Pai tehnic, astea sunt ultimele trei jocuri din franciza deci.....YOU WILL NEVER KNOW!!! :)
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

Era un apropo la cum selling-point-ul si raison d'etre-ul fiecaruia dintre cele 3 jocuri din noua franciza, de prequels, ar veni tocmai de la faptul ca n-am aflat niciodata cum Lara Croft a devenit THE Lara Croft. Nimeni nu reuseste sa asimileze corect teorema Darth vader i.e. we don't fucking care how he physically got in the robot suit; we only care about the character's arc.


In other news, sunt atat de bashtan, incat deschid GOG Galaxy care imi deschide Steam care imi deschide Uplay ca sa pot face grind in Odyssey. Such capitalist debauchery!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

Mi-a ajuns carantina. M-am apucat de Persona 5 in emulator, din imposibilitate de cumparat un PS3 fara sa ies din casa... whoop dee doop.

Din putinele jRPG-uri pe care le-am jucat, Persona cred ca e singura serie pe care chiar o suport (dupa 1500+ ore de Persona 3 Portable pe PSP, cred ca pot zice ca-s fan)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Duuuude... ce ai facut 1500+ ore in jocul ala?
Image
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

Cimitri wrote: 7 Apr 2020, 21:09 Duuuude... ce ai facut 1500+ ore in jocul ala?
completionist. toate persona, toate relatiile, etc. Singuru' alt joc care mi-a luat aproape lafel de mult a fost Morrowind, la vreo 1000 si ceva de ore pentru completionist (asta prin 2004) - excludem MMO-uri din discutie.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4667
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

1500 dureaza p3? P5 completionist e pe la 200 ore max.

Vreau sa joc si eu p3p, trebuie sa setup pt el cumva.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

Pătrunjelu' wrote: 8 Apr 2020, 12:00 1500 dureaza p3? P5 completionist e pe la 200 ore max.

Vreau sa joc si eu p3p, trebuie sa setup pt el cumva.
Sincer, nu m-am grabit. Cel mai mult dureaza sa duci toate Persona la maxim. Daca nu, e pe la 150-200 de ore, depinde de noroc/skill.

Eu mi-am luat PSP special pentru P3p, dar poate fi jucat si emulat pe Android (PSPP).

Deocamdata ma chinui cu P5 din cauza emulatorului care crapa prea des
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Uncharted 4, care cred că până acum ar fi unul dintre cele mai bune jocuri exclusive Sony. Nu poate cel mai bun, dar este lucrat foarte fin și se simte foarte plăcut. Se simte că este lucrat atent și finisat cum trebuie ca să de bine pe PlayStation. It feels good.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4667
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

reV wrote: 8 Apr 2020, 13:03 poate fi jucat si emulat pe Android (PSPP).
Zici bine, si turn based e bun pt on screen controls. Sau invers.

Image

Fain, am ce juca on the g... nvm.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests