Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

Geralt nu are parte de femei pentru ca arata bine, se lupta cu monstrii sau il dau banii pe-afara din casa. Ci pentru ca este steril. Deci nu raman "urme" atunci cand are parte de sex la tot pasul. Ceea ce este o MARE chestie, la nivel de Ev Mediu.

Daca hoardele lui Genghis Khan erau si ele sterile, acum nu ne mai bateam capul cu fituica de la Paris, pentru ca populatia planetei era oricum mai putin numeroasa cu 1-2 miliarde de asiatici.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

Plus ca nici boli nu cara, so even less strings attached.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

Mahdi wrote:Violurile nu se pun, Bogdan.
:lol: :lol: :lol:
dump CHA
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

McWilliams wrote:I call horseshit.

Te uiti la un film, for all intents and purposes. Nu ai absolut niciun control. La fel de bine, poti zice ca alegi jocurile dupa trailer-e. Pentru ca si alea prezinta gameplay si action dintr-un joc, intr-un anume punct, intr-un anume stil, fara input din partea ta. Deci te bazezi pe ce vezi la altul. Care poate fi producatorul jocului sau care poate fi alde AngryJoe.
In primul rand nu ma uit la Angry Joe pentru ca nu-mi place stilul lui, si nu a fost nici walkthrough de la producatorul jocului. De regula prefer walkthrough-uri fara comentarii si direct la subiect, si cu comentarii cand n-am de ales. Eu cand am explicat mai sus ca m-am uitat la un walkthrough de Uicer, am facut un rezumat, nu am stat sa dau detalii cum si cat am bibilit eu la filmuletu ala, ca se plictisea lumea pe aici. Nu era de la sine inteles ca am stat ceva la vizionat? Am apucat sa vad mai multe walkthrough-uri fata de cat am zis eu acolo, dar tot nu mi-a placut.
McWilliams wrote:Tu te plangi ca unul trecea prin mult dialog. La fel de bine, poti sa te plangi ca Saving Private Ryan are o portiune de expozitie nenorocita, in care se vara "sentimente", care intrerupe scenele de macel. Zero control.
Am precizat mai sus, avand in vedere ca am vazut mai multe filmulete pe youtube, am observat ca toti trec prin dialogurile alea, nu a fost doar o scena random.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

Boy, there was a series that had your name on it. Nu stiu daca mai exista in prezent, dar acum vreo... 5-7 ani, daca nu mai bine, The Escapist avea o serie numita "Unskippable". Unde tot ce se intampla era sa vezi intro-ul unui joc, cu doi insi care il comenteaza. Pe principiul "experienta mea, proprie si personala, cand trec prin ceva prin care trece toata lumea". The pun being that intros used to be un-skippable.

That is SO right up your alley!


Uite, ia de-aici:
phpBB [video]
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Finished the last joan of arc mission with this cheese today :lol: doar ca pe hard iti da trupe neupgradate iar burgundy are mult mai multi ostasi si siege/priests. Resursele de la burgundy le primesti doar dupa ce le distrugi town center-ul de dupa ziduri. In rest e la fel

phpBB [video]
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Sau cum mi-a stricat Heroes 2 tot weekendu. Mama ce m-a enervat. Vineri am inceput plansa numarul 8 din campania lui Archibald, se numeste Country Lords. Il am si pe necromancerul Brother Brax langa mine, ca doar am salvat Necomancerii intr-o misiune anterioara. Ma dezvolt eu ca tot omul, cuceresc cateva orase neutre, totul mergea finutz cand BANG VINE IMPLACABILA. Apar o gramada de eroi Knight cu super valori la attack si defense si o gramada de paladini si champions si restu de soldatei ai lor. Scot din joc unul, 2, 3 cat am putu si eu dar astia nu se mai opreau. Tot veneau cu miliardele. Era clar ca nu am nicio sansa. Iau plansa de la capat, zic sa atac mai repede, sa nu o mai frec atat de mult. Lulu. La fel, nimicire ca aia tot cu miliardele vin. Zic hai sa incerc altfel, Eroul meu incepe totusi cu o 10 minotauri, vre0 40 de centauri si 20 de gargoyles. Hai sa incerc ca exact din prima zi sa ma duc direct la castelele lor poate pun mana pe unul din prima saptamana. Si reusesc sa fac asta dar sunt socat de ce avea Knightu. Vreo 3 castele minim unu langa altu, mine de aur nu stiu cate puse foarte frumos pe o insula unde ajungeai printr-un portal pus foarte frumos langa castelul lui. Si un castel care incepe din prima zi cu toate cladirile. Nu-i de mirare ca shaul ma nimicea. Rezist si aici o vreme, mai mult pe vraji, dar nu era de viata lunga. Mai luam un castel al lui, mai lua el inapoi, eu cresteam in nivel la erou dar tot nu reuseam sa depasesc acesta stare. Nici el nu reusea sa ma omoare de tot, nici eu nu reuseam sa ies din corzi. Si m-am enervat. SI am iesit iar din joc. Duminica seara ma uit pe net. Ba ce dracu o avea plansa asta ma? Imi scapa mie ceva? Cand citesc pe un site: e util sa te aliezi cu dragonii existenti pe harta. pt ca ai dragons alliance din plansa precedenta. CE MA? A DAAAA BAAAAAA FUTUTIIIIIII UITASEM CA AM DRAGONS ALLIANCE SI DACA GASESC DRAGONI PE HARTA AIA VIN CU MINE. EU II EVITAM.

misto cum m-am enervat tot weekendul din propria prostie si neatentie. Mai multa atentie in jocuri dragi prieteni!

de abia astept acum sa o iau de la capat si sa prajesc niste taranoi de knights. come get some!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ciolan »

HARTĂ, ÎN PLM, HAAAARTĂĂĂĂĂĂ! NU PLANȘĂ!!!!
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Mapă.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

:lol: plansa ziceam cand eram mic si jucam heroes2. Si alte jocuri. Are o valoare nostalgica pt mine. Plansa = copilarie.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

am jucat vreo 4 ore de Planescape Torment si sunt inca in aproximativ aceeasi zona in care incepe jocul. TALK TO EVERY NPC, CHECK EVERY CORNER!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Let me guess. Pe tableta? :D
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

pai nu e nimic de ghicit
marvas wrote:entuziasmul e mare, deja am pus-o la treaba:

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

:D Te inteleg perfect. Si eu petrec 2 ore pe seara cel putin pe tableta.
Mai un joc, mai un serial pe netflix.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

ola small dickie wrote:Sau cum mi-a stricat Heroes 2 tot weekendu. [...]
Acum ai aflat si tu ce inseamna sa te bati cu psd in teritoriu. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Wings of Liberty
Spoiler for Is this fanfiction? (spoilers btw):
https://imgur.com/a/FjLUz

Image
Image
Image
Image
Image
Imi place povestea din wol dar nu-mi place partea de profetie/apocalypse, partea lui zeratul. Oricum it's no biggie I guess, toate chestia cu rebels si Hyperion e ok, au scos tot moral ambiguity din poveste (daca-l compari cu campania echivalenta din primul joc episode 1 terran) dar nu ma deranjeaza in momentul asta (din ce-mi amintesc povestea zerg din hots e wtf in privinta asta but it spawned some pretty nice fanfiction with kerrigan so I don't mind)
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

Povestea din WoL si restul campaniilor din SC2 este foarte lame. Asta nu neaparat pentru ca ea ar fi teribil de proasta [nu-i rasarita, asta e clar], ci pentru ca retcon-uieste o groaza din lucrurile extrem de importante pe care SC1 le stabilise. Mengsk e cel mai bad-ass dude din galaxie la doar 4 ani dupa ce a fost zdrobit. Raynor este indragostit lulea de Kerrigan si vrea sa faca tot ce poate pentru a o salva dupa ce la sfarsitul lui Brood War se jura pe ma-sa ca o va omori. Si tot asa.

Dar cea mai grava chestie cu povestea din SC2 este cate clisee baga Metzen in el. Nu zic nu, omul e foarte pasionat, dar doamne iarta-ma daca asta stie sa scrie mai mult de un singur tip de poveste. Overlord este Lich King, Kerrigan este Arthas si intreaga obsesie cu coruperea unora sau a altora este un tipar atat de obosit incat nici macar nu mai vezi partile bune ale povestii. Treaba cu Zeratul si Tassadar e ceva ce au facut cel putin de 2 ori doar in Wow, atat de cliseistic este.

Macar gameplay-ul campaniei in sine este faina, idem si pentru cea din Hots. Banuiesc ca e la fel si in cazul lui LotV, dar n-am mai avut curaj sa incerc campania dupa cati nervi mi-a facut povestea din Hots care e retcon pe steroizi.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Doki Doki Literature Club e free pe steam si am auzit ca e un joc foarte relaxant or smth

I'll give it a try
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by kensky »

vaporum - steampunk grimrock, misto feeling de bioshock, story interesant, combatul devine cam enervant spre final fiind cam nebalansat
Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests