Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

AC Revelations si ceva LA Noir. Also, Am incercat noul Catelvenia. Dar mai bine nu.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Bine-a venit Ploiesti-ul! :)

OnTopic: Cand te referi la noul Castlevania zici de 2 sau...?
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Lord of shadow 2. Fata de primul e mult inferior. Devin claustrofob repede aici.
User avatar
Vlad Dracul
Headcrab
Posts: 69
Joined: 2 Mar 2014, 16:39

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Vlad Dracul »

Am reluat o campanie cu ungurii în Medieval II, o campanie scurtă pe care am întrerupt-o prin noiembrie.
După vreo sută de ture (pe hard/hard) victoria-i doar o chestiune de timp, partea cea mai nasoală nefiind tătarii care-mi dau târcoale neîndrăznind să mă atace (încă), ci faptul că sunt obligat să distrug Sfântul Imperiu Roman de Naţiune Germană (deţinător a doar 6 provincii, faţă de cele 21 ale mele). Fighting against the Teutonic Knights always breaks my heart. :evil:
Eh, poate-i conving să-mi vândă vreo 3-4 provincii, iar restul să cadă repede, to ease the pain.
Sau poate reuşesc să le asasinez toţi membrii familiei imperiale şi câştig în felul ăsta (am mai făcut aşa ceva de-a lungul timpului, în alte campanii). :twisted:
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

Faster Than Light, HoMM V, Democracy 3.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3657
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

Rune. Am vrut doar sa vad daca merge CD-ul si nu m-am mai putut opri din jucat.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Stokkolm »

Kotor II cu restored content mod. Terrible terrible game, si chiar m-am straduit sa-l plac de data asta. :(
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

why that terrible? Intr-adevar are multe neajunsuri fata de primul dar eu m-am invatat sa-mi placa. soooo...why?
Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Stokkolm »

Mie greu sa-mi explic si mie. Are toate aparentele unui RPG bun, dar experienta overall se simte lispita de suflet. Poate e si din cauza nu ofera un scop jucatorului, si pe langa asta schimba toate regulile universului SW / Kotor: forta nu mai e forta, sith nu mai sunt sith, republica nu mai e republica. As least give me something worth fighting for.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

well for starters...to find out who tried to poison you in the kolto tank. Cat despre reguli nu pot decat sa fiu de acord cu tine...dar eu l-am gasit enjoyable chiar si dupa ani buni fata de jocurile care se scot acum.
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

Eu am jucat Kotor II la vreo 7-8 ani dupa primul joc. Mi-au placut ambele foarte mult la vremea la care le-am jucat, atat ca poveste cat si ca personaje. Desigur, se poate spune ca finalul de la II e cam tras de par [sau mai exact, the plot twist is kinda bullshit], dar mie mi-a placut, imho.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Guild Wars 2. E un event foarte mare in desfasurare zilele astea: https://www.guildwars2.com/en/the-game/ ... h-04-2014/
Sunt atat de multi jucatori in lupta simultan in zonele de interes incat e greu sa iti dai seama exact ce se intampla, dar feelingul de cooperare si acomplishment e acolo. Also, good loot.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Ma delectez cu Crysis Warhead, Metro Last Light pe ranger hardcore si Eurotruck Simulator 2. Vi s-a intimplat sa angajati toti soferii din lista in Eurotruck? Am ramas si cu ceva garaje goale, mi-a mai ramas sa descopar toate rutele si gata, cred ca e un fel de "the end of the game".
Image
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

M-am intors la Skyrim dupa ce, in sfarsit, am reusit sa fac un config bun pentru laptroaca, ~20-23 FPS (ceea ce nu e rau pentru un GMA4500MHD)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

stef wrote:....Vi s-a intimplat sa angajati toti soferii din lista in Eurotruck? Am ramas si cu ceva garaje goale, mi-a mai ramas sa descopar toate rutele si gata, cred ca e un fel de "the end of the game".
Cum doamne sa-i angajezi pe toti? La mine de fiecare data cand ies din recruiting agency imi improspateaza lista de soferi AI.
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Eu vroiam sa iau cate un garaj in fiecare oras si sa pun la treaba cate 5 gigei, dar m-am lovit de faza asta si acu am ramas in aer. Cred ca nu am descoperit eu toate agentiile de recrutare sa mi se faca si mie un refresh ceva.
Image
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

stef wrote:Eu vroiam sa iau cate un garaj in fiecare oras si sa pun la treaba cate 5 gigei, dar m-am lovit de faza asta si acu am ramas in aer. Cred ca nu am descoperit eu toate agentiile de recrutare sa mi se faca si mie un refresh ceva.
Nici eu nu le-am descoperit pe toate.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Hate Plus
E bine ca are mecanismul cu asteptat 12 ore IRL, altfel as fi terminat cele 4 ore de gameplay intr-o singura tura :) Sau nu.

Best 20 eur (prequel inclus) spent since AC2. I'm a cheap fuck.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sekaba »

Nu ma mai pot opri din Diablo 3...
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

Eu inca sunt in Mass Effect. Am ajuns in Artemis Tau si ma apropii de final.
Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest