Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

Nu inteleg cum toata lumea il aclama a fi unul dintre cele mai cele, pentru ca cel putin in opina mea, nu are treaba cu Assassin's Creed.
Cu partea boldata ti-ai raspuns singur la intrebare :lol:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

E un joc misto ca si atmosfera si setting in principal.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

E un joc cu o idee NOUA intr-o serie in care notiunea de "noutate" este la fel de prezenta ca inteligenta la Veorica.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Eu am jucat unul dintre Assassin's Creed-urile mai noi (nu stiu exact ce nume de cod avea) la cineva pe consola aproximativ juma' de ora si nu mi-a starnit interesul in nici un mod posibil. Pentru altii insa se pare ca e un joc foarte bun.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Oblivion:

Momentul ala cand devii vampir dar ai fost dat afara din mage's guild si acum trebuie sa farmezi items pentru pedeapsa, ca sa poti incepe sa cauti un leac :lol:
Sunt freaking arch-mage de ce sunt dat afara, daca vreau pun lege noua in ghilda ca poti omora membri, fuck off.

A fost misto quest-ul din thieves' guild in care a trebuit sa fur de la arch-mage... dar arch-mage eram eu :lol:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

După ce-am terminat (finally!) main campaign-ul din Alien Isolation mi-a venit cheful să joc un joc pe android. Am găsit Buriedbornes :lol: Arată bine, exact ce căutam. O să revin poate cu impresii.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by joonior_bmf »

Candies & Curses pe android e p. fun. Merge in reprize scurte, cand esti pe autobuz/tren, sau ai pauza de 5-10 minute.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Folosesc un a5 allview smiley cu procesor dual-core și 700MB memorie interna. Nici nu se deschide :lol:
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by joonior_bmf »

Pacat. Cred ca e mai RAM-intensive.
Dungelot 1 si 2 sunt iarasi faine in reprize scurte. Din pacate au fost scoase de pe Google Play, ca sa faca loc sequel-ului Shattered Lands. Dar se mai gasesc apk-uri in alte parti. Dungelot 1 e si pe PC: https://www.thefreebundle.com/indiegame ... /game5.php
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Eu n-am rabdare sa ma joc pe telefon, imi da mereu senzatia ca sunt limitat din mai toate punctele de vedere. Stiu ca in deplasari e bun si Androidul, dar totusi prefer sa fac orice altceva.
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Mersi de recomandări :)
Oricum plănuiesc să scot la un moment dat un 300-400 de lei să iau un alt telefon. Chiar la prețul ăla ar fi o îmbunătățire. Sincer, mai mult mă arde un pic că nu-mi merge hearthstone pe telefon. Parcă nu îmi mai vine să-l deschid deloc din calculator dar la telefon ar merge în autobuz. Deși mă dezgustă un pic cât de pay to win a ajuns cu un expansion la care dai cât aș da eu pe un telefon și tot nu ai toate cărțile (bine, eu oricum nu aș da nici un ban pe așa ceva). Eh, arena might still be fun.
Probabil aș încerca și Diablo Immortal dacă ar fi free to play :lol:

Apropo, eu mai am instalat acum Unblock Me. Destul de fun și nu e resource hog. (reclamele acelea sunt groaznice totuși dar sunt rare dacă nu ai conexiune la internet)
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by joonior_bmf »

Am primit cadou Hot Lava de la cineva drag (pwp btw), si cred ca va deveni staple pe hdd. Really good time. E ca Mirror's Edge, dar traseele sunt mai scurte. Si mai dificile :D Imagine literally "The floor is lava", the video game. Controlul pare prea 'split-second' la inceput, dar te inveti repede cu platforming-ul. Multiplayer online-only, dar nu e ceva deranjant pentru genul asta de joc, imo. Scenele ce servesc ca overworld hubs sunt impartite in cateva sectiuni, sub forma de "instante" (traseele). Sunt si cateva collectibles de adunat, ce deblocheaza accesorii cosmetice. Chiar si lootboxes, dar pot fi cumparate doar cu bilete primite ca recompensa pentru trasee si 'challenges'. Personajele jucabile (4 deocamdata) sunt action figures inspirate din GI JOE (in joc se numeste Global Action Team). Exista oarecum si un storyline, desi nu are campanie single player (inca; fingers crossed, tho). All in all, very fun. Recomand.

phpBB [video]
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Rukifer »

Am intrat în The Last Guardian aseară - încă n-am trecut de feelingul "am PS4 şi pot să mă joc chestii", aşa că îi dau în continuare cu exclusivele. E ciudăţel, puţin agasant când vezi câinele că se comportă atât de...normal, controlul mi se pare puţin cam anapoda, dar e interesant. N-am decât vreo oră de gamplay, nu mă plâng încă.

Şi am luat o pauză de la AC:Odyssey. Am terminat main story şi quest line-ul CU CUltul şi am rămas într-un boss fight extrem de lung şi agasant care m-a frustrat prea tare. O să mă întorc. Cândva.
User avatar
omega
Space Invader
Posts: 6
Joined: 21 Nov 2018, 12:05

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by omega »

Tocmai am reinceput (pentru a 3 a oara) Witcher 3. Nu am avut niciodata rabdare sa il joc pana la capat. Sper sa reusesc acum.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Bafta! Daca nu esti familiar cu lore-ul si personajele, Witcher 3 te poate pierde usor. Eu recomand oricui ghidul asta:
https://kotaku.com/a-beginner-s-guide-t ... 1704506152


Eu am reinceput Assassin's Creed 3. Vreau sa vad cum se termina povestea din prezent, cea cu Desmond.
L-am mai jucat pana aproape de final acum vreo 2 ani, dar Uplay-ul mi-a facut o surpriza neplacuta si mi-a corupt salvarea. Iar salvari de la alti oameni aparent nu se pot pune pentru ca sunt criptate cu ID-ul de Uplay.

Acum l-am inceput din nou pe Xbox One (via 360 backward compatibility).
User avatar
omega
Space Invader
Posts: 6
Joined: 21 Nov 2018, 12:05

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by omega »

Chiar aveam nevoie de un guide pentru witcher 3, dar tot ce gasiesem erau kilometrice si nu aveam timpul necesar. Asta pare exact ce imi trebuie. Merci mult.

Legat de Assassins Creed, eu unul nu am mai reusit sa tin pasul cu povestea din prezent a seriei.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Pe mine Wicer m-a pierdut inca din intro-uri, ca nu prea am apucat sa joc ceva intr-o ora de filmulete, parca ma uitam la un serial sau ceva. Si cand ma lasa sa ma joc, trebuia sa port dialoguri si sa aleg replici. Ma bucur ca n-am dat banii pe el.
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

Stiai ca este RPG cand l-ai instalat, nu?
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by stef »

Din fericire l-am jucat la cineva pe consola care-l avea deja instalat.
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am impresia că dacă ai abandonat un open-world game nu prea mai are rost să-l încerci pe ideea poate poate de data asta. E o investiție de timp prea mare. Ai să mergi să spunem 20 de ore după iar va începe să te râcâie ce te-a deranjat prima dată și gata 20 de ore pierdute. Double so dacă nu are jocul nimic deosebit să-ți placă la el.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests