Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Prost a început ziua asta. :(
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

caya te
REMEMBER CITADEL
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Fular »

Welp, un wand decent cu două socketuri se găsește destul de lejer. Dol+Io și ești setat pentru o bună parte din joc.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Ei, Pătrunjelu' e încă în act 2 pe normal, mai are până la Dol+Io. Care btw, a fost wand-ul cu care am terminat pe hell, so yeah, it's p good. Dar cred că pentru un summoning oriented necro există wand-uri mai bune, gen Arm of King Leoric.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Naaaah, p sure ca arbaleta e superioara. Cand nu castezi nimic snaiperesti inamici, experienta de joc enhanțuită, alea alea. Tocmai am gasit o arbaleta cu nice stats si fast attack, fun.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Stokkolm »

Si eu sunt cu Diablo 2 in ultimul timp. Incerc un challange masochist, sa vad cat de departe pot ajunge cu un personaj fara sa aloc vreun skillpoint. So far sunt aproape de a termina nightmare cu o sorceress, dar nu-mi fac sperante pentru hell.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cristan »

Am făcut și eu ceva asemănător acum câțiva ani - am terminat un run de Path of Exile - doar pe dificultate Normal, pe vremea când avea doar 4 acte - cu un Ranger fără să bag niciun skillpoint.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Throne of Darkness ar fi usor de facut asa cu arcasul, kiting e easy acolo.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ciolan »

Pătrunjelu' wrote: 1 Jul 2019, 10:03 Mai, wand-ul e cool and all da necro e cam weak ca sa stea in mijlocul inamicilor, nu cred ca as putea juca cu wand fara anxiety level 99 :lol: Asa cu arbaleta stai la distanta si in caz de urgenta poti sa faci kiting.

Maximum nostalgia cand ajungi in Lut Gholein si incepe muzica. Mai ales ca ultima oara cand am fost pe-aici cu un build similar eram prin a 6-a :lol:
Image
Ai ajuns pe acolo și ai doar 3 șcheleți la summon? Also, no skeleton mages? Sau cu atîți ai mai rămas cînd te-ai întors în oraș ?

Început și eu acum ceva timp d2 cu un pet build de necro. Cum zice Mahdi. Bagi în summons la greu (în Lut Gholein aveam deja șase ciolănoși, trei magi și golemul de rigoare), stai departe și dai cu Amplify Damage și Dim vision pe ranged :) However, am renunțat. M-a răsfățat Grim Dawn (și acolo am un pet build), unde nu doar că puteai spune sclaveților unde și pe cine să atace, da îi puteai mișca tu. În D2 am turbat de draci că ăia dădeau în cine voiau ei și se rătăceau ca proștii pe hărțile cu multe coridoare. Asta cînd nu-mi blocau mie calea. So, no pet builds for me in D2. Pentru asta am Grim Dawn :)) Pe care-l joc de ceva vreme, da mă enervează, că orcît de fain ar fi (și e) itemizarea tot n-o atinge pe aia din D2 ...
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Fular »

Mahdi wrote: 1 Jul 2019, 10:53 Ei, Pătrunjelu' e încă în act 2 pe normal, mai are până la Dol+Io. Care btw, a fost wand-ul cu care am terminat pe hell, so yeah, it's p good. Dar cred că pentru un summoning oriented necro există wand-uri mai bune, gen Arm of King Leoric.
Mi-am verificat char-ul cu ATMA V că încă mai am salvările. Bonemancer, lvl 86. Câte un punct în curse-uri până la Decrepify și Lower Resist, restul în bone magic. Nu știu de ce eram setat că wand-ul respectiv era mai de low level că văd că și eu am terminat jocul tot cu White(Dol+Io), după care am avut Rhyme(Shael+Eth) și Lore(Ort+Sol), două bucăți din Trang-Oul(armura și mânușile), Caleidoscopul Marei, Ciubotele călătorului războinic și o păreche de n*ger rings.

Un build onorabil dar oarecum ineficient împotriva fulgerelor. Tot îmi amintesc cu groază de world stone. M-au pișat în freză bilele de curenți că eram cât pe ce să trebuiască să cumpăr alt mouse.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Dau și eu un copy/paste la build-ul cu care am terminat Hell împreună cu colegul Waaagh:
Spoiler for Stats:
Image
Spoiler for Skills:
Image
Image
Image
Spoiler for Gear:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Adunaserăm o grămadă de chestii la cutie, inclusiv un set aproape complet de Trang Oul, dar din păcate au fost rase toate într-un wipe în afara celor periodice practicate de Blizz. Doar Waaagh cred că a fost prevăzător și s-a logat zi de zi, să nu rămână fără Arreat's Face.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

Mahdi wrote: 1 Jul 2019, 17:58 Dau și eu un copy/paste la build-ul cu care am terminat Hell împreună cu colegul Waaagh:
Tin sa completez colegul si sa metionez ca era Hell pe h a r d c o r e. Si da, eu inca am lucrurile mele bagate la cutie si pregatite. Ar mai fi trebuit sa radem faimosul Uber Tristram, dar e nevoie de o loterie sinistra la horoscopul runelor pentru asta. Poate reluam candva provocarea pe-un ladder, ca sa avem voie sa craftam rune din cubuletzul fermecat.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Fular »

Cât de fezabil e un Venomancer? Face față cu succes lower resistul pe Hell pentru imuni?
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

În solo nu prea e așa bun, mai degrabă aș face build cu menajerie de summons. Dar dacă joci împreună cu altcineva, ca să nu îi omori pingul cu scheleții, merge mai bine un venomancer ca rol de suport. Poison nova curăță sau slăbește trash mobii, apoi chain corpse explosion și gg. Și în general dădeam cu decrepify, nu cu lower resist; e mult mai util.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

ciolan wrote: 1 Jul 2019, 16:34 Ai ajuns pe acolo și ai doar 3 șcheleți la summon? Also, no skeleton mages? Sau cu atîți ai mai rămas cînd te-ai întors în oraș ?
Am cateva puncte bagate in teeth si explode corpse din cauza ca nu eram sigur la inceput ce build o sa fac. Daca apare vreo problema o sa dau un respec si o sa bag punctele respective in summoning.

Dar da, 3 skeleti momentan, 1 blood golem si 0 skelemages sau altceva, cu amplify damage si support de la follower si arbaleta mea. Habar n-am cum o sa fie Duriel — daca reusesc sa-mi fac follower-ul (defense desert guy in care am bagat so far cele mai bune armuri) si golemul sa fie suficient de tanky incat sa reziste mai mult de cateva secunde. Presimt ca va fi un hit & run fest :lol:

Cred ca legat de Duriel am facut primul meu forum post ever, acum multe generatii. Era pe jucaushii.ro si thread-ul era ceva gen "Cum il bat pe Duriel?" :lol: Postat de la ceva internet cafe pentru ca nu aveam net la bunici. Tot cu necro build cu arbaleta, dar ceva mai stupid (sigur era) dezvoltat in rest.
Last edited by Magicake on 1 Jul 2019, 18:51, edited 1 time in total.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Pe Duriel îl bați destul de ușor cu un punct investit în Iron Maiden și stând pe fază să îți refaci clay golem-ul când pică. Probabil printre puținele momente din joc când e util Iron Maiden.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Nice idea, am unu sau doua puncte in iron maiden dar nu i-am acordat pesemne atentia cuvenita. Il foloseam cand veneau pe mine mase de inamici si party-ul era outnumbered serios.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

Oricum, iti recomand sa te lasi de prostii, sa-ti faci un cont pe battle.net si sa ni te alaturi ca sa terminam treaba. h a r d c o r e Uber Tristram.

Inca am o gramada de chestii la cutie pentru twinking si caractere bune pentru farmat, ca sa cresti intr-un run precum altii in 7.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Poate dăm un hardcore ladder. Ultimul reset pe ladder a fost acum două săptămâni. Cred că avem suficient timp să facem rost de runewordurile și unicele alea blană până se termină.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Dorks
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests