Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Am reluat seria Assassin's Creed, in speranta ca o sa ajung cu ea la zi inainte sa apara urmatorul joc, in 2020. Sunt acum la oaia neagra a serieri - Unity. God help me.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

Bogdan wrote: 10 Jul 2019, 15:24 Am reluat seria Assassin's Creed, in speranta ca o sa ajung cu ea la zi inainte sa apara urmatorul joc, in 2020. Sunt acum la oaia neagra a serieri - Unity. God help me.
Lol. Toata seria aia e o oaie neagra. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Eh, măcar nu e toată seria un diavol. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Am inceput sa joc Hell Let Loose; am dat eu indicatii prin microfon la echipa la cate grade SV sunt nemtii, dar tot am pierdut drastic.

3.6/15000
Not great, not terrible. Am sa continui sa testez.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DarthZombie »

Waaagh! wrote: 10 Jul 2019, 17:49
Bogdan wrote: 10 Jul 2019, 15:24 Am reluat seria Assassin's Creed, in speranta ca o sa ajung cu ea la zi inainte sa apara urmatorul joc, in 2020. Sunt acum la oaia neagra a serieri - Unity. God help me.
Lol. Toata seria aia e o oaie neagra. :lol:
Origins si Odyssey sunt mai rasarite dintre alea noi imho, au mai rezolvat din bubele pe care le-au avut AC-urile de la 3 incolo
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Mda, am vrut si eu sa-mi iau Origins ca sa ma plimb prin Egiptul antic, dar am aflat ca jocul e un grind de no lifers sau MTX to skip it. The Ubisoft way. No, thanks.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Assassin's Creed e un fel de guilty pleasure pentru mine. Imi plac mult settingurile si faptul ca ma indeamna sa ma informez despre contextul istoric al fiecarui joc. De obicei sunt si foarte usoare si relaxante, cel putin cele clasice. MTX-uri exista de la Black Flag incoace, dar cred ca sunt total ne-necesare. Cele noi (Origins si Oddissey) sunt mai degraba RPG-uri; grind-ul ala e sistemul de progresie specific genului.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Mai degraba RPG-uri consolizate. Pentru ca pentru mine genul RPG nu e un joc unde faci acelasi gen de misiuni generice de 1000 de ori ca side quests aka grind: mergi la locatia cutare si omoara 10 trash mobs > mini recompensa. Mergi din nou la locatia cutare si omoara alti 10 trash mobs > mini recompensa. And so on and so on fighting against same dumb fucking AI for no reason. Iar grindul este necesar, este absolut necesar, jocul e gandit in jurul grindului, altfel nu ai nicio sansa in main story. Ori faci mega boring grind ore in sir, ori platesti MTX pt recompense ca sa poti avea o sansa in main story.

Deja stii ca un joc e de cacat cand trebuie sa platesti pentu a sari portiuni din el, cand a fost gandit pentru asta din start.
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Klamath »

Bogdan wrote: 10 Jul 2019, 15:24 Am reluat seria Assassin's Creed, in speranta ca o sa ajung cu ea la zi inainte sa apara urmatorul joc, in 2020. Sunt acum la oaia neagra a serieri - Unity. God help me.
Vai de capul nostru! :-)
Si eu m-am blocat la Unity... de 3 ani ma chinui sa-l termin.
E clar cel mai nasol.
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Eu sunt pe la jumate acum si e OK-ish. N-am dat de buguri majore, parkouru-ul e improved fata de jocurile precedente, Parisul e superb. Povestea.. destul de meh, pana acum. Spre sa se contureze in ceva mai interesant spre final.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Gata Firkraag, gata Kagaxx, gata Twisted Rune
Ready for chapter 3 :lol:

ah și a mai fost o întâmplare: some lich got killed by mountain bears off-screen
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by cg1700 »

Ca tot a primit review-uri excelente noul expansion de FFXIV, m-am decis pentru a treia oara sa ma apuc si eu de el. Sper ca de data asta ma tine.
Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 13 Jul 2019, 00:48 Gata Firkraag, gata Kagaxx, gata Twisted Rune
Ready for chapter 3 :lol:

ah și a mai fost o întâmplare: some lich got killed by mountain bears off-screen
Yes, yes - but the cheese, tell me which flavor of cheese was it?

edit. a lol, nvm, acum am vazut MCul. Tank'n'spank - got it. :evil:
dump CHA
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Nici nu cred că poți să-l faci pe Kagaxx altfel în forma lui de demilich :lol: că te folosești de spell immunity, de rage-ul lui korgan, de slayer form, de scroll pentru undead tot aia e. If you want to talk cheese m-am distrat cu staff of the magi și backstab în orașul de mindflayer din Underdark. Also, wtf is this item? (funcționează pe orice spell cu damage lol) Nu cred că am luptat cu nici un beholder fair and square but fuck that beholderi sunt printre cei mai cheesy enemies din tot jocul.

Ah, am uitat să mă plâng de asta: nu știu cum au reușit să strice și mai tare pathfinding-ul în versiunea actuală EE. Au fost faze când am stat un minut întreg să se dezlipească două personaje. Nu mi s-a întâmplat niciodată asta în versiunea de ee mai veche pe care am jucat-o prima dată.

also, mi-am căpătat primele hla-uri înainte să termin underdark. Acum tocmai am terminat cu Bodhi și mai am doar să plec spre Suldanessar, dar mai târziu, sunt puțin burned out.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Azad »

Ah goddammit Ferdinand, tu si Stranger Things mi-ati facut chef de niste D&D. Nu am pic de habar de cum sa-mi construiesc un personaj, nu am jucat niciodata vreunul din jocurile clasice (adica BG, IWD), dar what can go wrong?
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Parca m-as baga si eu la un BG 2, nu l-am jucat aproape deloc. Hmmm.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

E cireasa de pe tort, acum ma plimb iar prin Icewind Dale. Poate trec si prin 2 inainte de BG 2.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Azad wrote: 21 Jul 2019, 14:27 Ah goddammit Ferdinand, tu si Stranger Things mi-ati facut chef de niste D&D. Nu am pic de habar de cum sa-mi construiesc un personaj, nu am jucat niciodata vreunul din jocurile clasice (adica BG, IWD), dar what can go wrong?
E ok, just remember this: cu cât thac0 și ac sunt mai mici cu atât e mai bine.

also (în opinia mea) bg1 is better than bg2, să nu-l sari :lol:
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 21 Jul 2019, 14:15 Nici nu cred că poți să-l faci pe Kagaxx altfel în forma lui de demilich :lol:
Oh, in BG2 exista tot timpul variante. Din cauza asta e asa de fun. Poti sa 1shot trap him to death de exemplu. Sau drain all his spell in nspe moduri.
Ferrrrrrrrrdinand wrote: 21 Jul 2019, 14:15 Also, wtf is this item? (funcționează pe orice spell cu damage lol)
Shield of Balduran e cel care ii face easy peasy. Cloakul nu blocheaza flesh to stone. Dar, daca chiar vrei sa have fun with them, baga un poly in jelly pe tine si apoi have The Ultimate Ameba Death Fight!
Ferrrrrrrrrdinand wrote: 21 Jul 2019, 14:15 also, mi-am căpătat primele hla-uri înainte să termin underdark. Acum tocmai am terminat cu Bodhi și mai am doar să plec spre Suldanessar, dar mai târziu, sunt puțin burned out.
Aia e buba la EE sau jocul de baza cu Throne. Trebuie sa te limitezi la lvl cap si no HLA daca vrei sa ai ceva juca pe final de BG2, altfel nu vei avea nimic de lupta pana la timestop immune mobs.

Anyway, have fun! And dont foget to trick the Dragon!
dump CHA
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

sebas wrote: 21 Jul 2019, 23:10Shield of Balduran e cel care ii face easy peasy. Cloakul nu blocheaza flesh to stone. Dar, daca chiar vrei sa have fun with them, baga un poly in jelly pe tine si apoi have The Ultimate Ameba Death Fight!
Am încercat cu cloackul de polymorph, dar cred că rămâi vulnerabil la dispel magic. O chestie haioasă a fost că dacă nu îi dădeam eu click continuu pe ei nu-i ataca deloc fiindcă era prins în animația aceea când ești lovit de un atac. Nu primeam damage dar personajul nu apuca să atace că era resetat de razele lor. De aia spun că sunt extrem de cheese cu machine gun-ul. Dacă ar fi limitați la 3 raze pe round ar fi mai acceptabil.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests