Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

Ha, tare. Daca te tii de ea tine ne la curent

Vezi ca sunt si niste remake uri pe acolo in caz ca nu le ai vazut
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Azad »

Yeah, King's Quest-ul din 2015 aparut episodic e pretty good. Recomand cu caldura.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cimitri »

@Azad: Ma refeream la seria veche din anii 80.
Image
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Azad »

Cimitri wrote: 28 Jun 2020, 00:25 @Azad: Ma refeream la seria veche din anii 80.
I know, eu doar am adaugat la ce a zis ola :D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Skyrim în varianta non-specială. I am ready!

Image

Dacă mai știți mod-uri mișto, lemme know.

Mai joc și Saints Row 2. Îmi place, dar merge oribil. Nu prea există fix din ce-mi dau seama, e un port prost. Am oprit dynamic lighting și shadows, e ok, arată cam ca Vice City give or take.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ciolan »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 28 Jun 2020, 14:05
Dacă mai știți mod-uri mișto, lemme know.
Requiem ;)
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

ciolan wrote: 28 Jun 2020, 18:00
Ferrrrrrrrrdinand wrote: 28 Jun 2020, 14:05
Dacă mai știți mod-uri mișto, lemme know.
Requiem ;)
updated my journal, o sa-l incerc dupa o excursie cu jocul asa
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Am început să joc cu un prieten Colt Canyon, prin remote play together. Un roguelite drăguțel plasat în Vestul Sălbatic, cu focus mai mult pe skill decât pe rng.

Am luat la summer sale și Heaven's Vault, pe care voiam să-l încerc de ceva vreme. M-a prins repede, e un adventure atipic, cu descifrat alfabete antice și navigat între planete pe râuri cosmice. Noice, se vede că 2019 a fost anul jocurilor indie.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Va-11 halla, m-a prins putin. E nice.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mărar »

Mahdi wrote: 5 Jul 2020, 19:04Am luat la summer sale și Heaven's Vault, pe care voiam să-l încerc de ceva vreme. M-a prins repede, e un adventure atipic, cu descifrat alfabete antice și navigat între planete pe râuri cosmice. Noice, se vede că 2019 a fost anul jocurilor indie.
From the same developers:
https://store.steampowered.com/app/381780/80_Days/

Vad ca il ai in librarie dar nu l-ai jucat. Il recomand cu caldura :)
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Sigur că-l am, doar de la tine l-am primit. :lol:

Dar da, îmi place Heaven's Vault, deci o să încerc și 80 days.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mărar »

Mahdi wrote: 6 Jul 2020, 00:44 Sigur că-l am, doar de la tine l-am primit. :lol:
Image

...ah da.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3657
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

Am jucat cam o ora de Super Mario 64 si juma' de ora de Banjo Kazooie si inteleg, ba, INTELEG ce ar fi insemnat sa am un Nintendo de asta cand aveam vreo 10 ani. Evident ca nu reusesc sa rezonez cu toti cei care au crescut cu astfel de jocuri, ca lipseste factorul nostalgie, dar parca acum ii invidiez putin.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3043
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

M-am apucat de Metro Exodus.
Pana acum am vreo 2 ore in el si n-am apucat sa "joc" mare lucru, mai mult m-am uitat la film. DAR imi place ca e foarte imersiv si atmosferic, mai ales ca nu ai absolut nici un indicator de HUD. Il joc pe hardcore ca si nivel de dificultate asa ca nu stiu daca treaba asta cu lipsa totala a hud-ului se aplica si pe celelalte nivele de dificultate.

Merge ca "joc de vara", mai ales ca in perioada asta nu prea am chef "sa-mi bat capul" cu joace mai...solicitante.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Quackers »

EUIV cu baietii, terminam o campanie, si intre timp ma dau in super flashy Othercide care inca nu stiu daca-mi place sau daca-l urasc.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Demon's Souls pe RPCS3. Foarte fain, cel mai atmosferic souls game. Și îmi place că lumea e mai intuitiv creată, se simte mai puțin ca un metroidvania scârbos (pleonasm, știu). Am jucat vreo 20 de ore dar nu am progresat foarte mult pentru că am stat să explorez mai amănunțit decât în celelalte. Faptul că checkpoint-urile sunt mai distanțate duce la o tensiune și mai mare.

În paralel mai bag Desperados 3 și am început Binary Domain pentru că ocazional aleg aleatoriu un joc dintre cele deținute. Seems like some brain dead fun, cu toate că aproape i-am dat uninstall când am văzut că dai comenzi vocale la coechipieri. Sure, I'll play a third person shooter as part of a team - ce urmează, o bere pe săptămână? :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Metro Exodus.

După 20 de minute, sunt foarte dezamăgit de lucruri ce nu se vor schimba în joc. Unu la mâna, partea de audio, voice acting și animațiile feței sunt teribile pentru un joc lansat in 2019. Știu că nu este un joc lansat de un studio foarte mare dar nu cred că mai ai scuză când scoți un joc și nu ești în stare măcar să te asiguri că sună cum trebuie. A doua chestie, buba din primele două, și mă așteptam aici să facă ceva in plus, este tot ce ține de ragdoll overall și modul în care creaturile se mișcă. La oameni este ok, animațiile par naturale, dar monștrii se simt ciudat, cel puțin când îi împuști. Nu simți neapărat că au o greutate, și când mor zici că se decontează de la o sursă de energie și pur și simplu cad. Oricum, nici asta nu mi se pare o chestie de iertat in ideea in care s-au bătut cum au putut să îl facă să arate foarte bine vizual, dar oarecum plasticos.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Eu cam tot vreo juma de ora l-am jucat, n-am putut mai mult. Nu stiu daca era din cauza jocului sau a mea, dar in orice caz, nu prea m-a atras.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Mă bucur că nu am dat mult pe el, dar în același timp ar fi trebuit să iau Doom Eternal, nu Metro :(
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3657
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

Wreckfest

Nu mai stiu cand a fost ultima oara cand am jucat ceva cu masini care sa ma prinda chiar asa.
Daca ati jucat pe vremuri Destruction Derby si v-a placut, o sa va distrati sigur si cu Wreckfest.
Pacat ca nu are splitscreen.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests