Far Cry 5

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

phpBB [video]

Primul trailer! :) Cum nu era un topic pentru asta, am zis sa-l creez eu. Oricum, pe 26 vor fi afisate mai multe detalii.
Pana atunci, uite inca 3 video-uri:
Spoiler:
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Far Cry 5

Post by marvas »

si RDR2 tocmai a fost amanat pana in 2018. Oh well.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

marvas wrote:si RDR2 tocmai a fost amanat pana in 2018. Oh well.
Da... Dar daca are acelasi efect ca prelungirea lui Outlast 2, e spre binele tuturor.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Far Cry 5

Post by Taar »

Deci e pe bune ce s-a zis acum o saptamana. Credeam ca sunt niste plictisiti cu prea mult timp liber care inventeaza de plictiseala pentru a face o imagine proasta corporatiei. Se pare ca se bat cu cei de la Bioware pentru locul 1. Ma jur ca raufacatorul principal o sa fie un preot cu o politica de dreapta. La naiba, nu mai gasesc exact citatul acum printre toate fisierele astea insa era ceva de genul: Spokesperson for Ubisoft declared that "Ubisoft was never afraid to tackle delicate situations and through the next game they will tackle the most terrifying enemy that lurks in the shadows of today".

Ies teasere si inamicul asta terifiant sunt niste crestini indoctrinati. Ce va asteptati sa fie religia pacii la mijloc? Nah, nu se poate spune adevarul. Scuip pe tot ce reprezinta Ubisoft. Pacat ca inca au IPuri bune sub tutela. Doamne ajuta sa ne scape Vivendi de ei.
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Far Cry 5

Post by ola small dickie »

despre ce vorbeste Taar?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

Taar wrote:Deci e pe bune ce s-a zis acum o saptamana. Credeam ca sunt niste plictisiti cu prea mult timp liber care inventeaza de plictiseala pentru a face o imagine proasta corporatiei. Se pare ca se bat cu cei de la Bioware pentru locul 1. Ma jur ca raufacatorul principal o sa fie un preot cu o politica de dreapta. La naiba, nu mai gasesc exact citatul acum printre toate fisierele astea insa era ceva de genul: Spokesperson for Ubisoft declared that "Ubisoft was never afraid to tackle delicate situations and through the next game they will tackle the most terrifying enemy that lurks in the shadows of today".

Ies teasere si inamicul asta terifiant sunt niste crestini indoctrinati. Ce va asteptati sa fie religia pacii la mijloc? Nah, nu se poate spune adevarul. Scuip pe tot ce reprezinta Ubisoft. Pacat ca inca au IPuri bune sub tutela. Doamne ajuta sa ne scape Vivendi de ei.
Nu inteleg de ce atata hate pentru nimic... poate ca Ubisoft nu fac mereu cele mai excelente jocuri cu cele mai inspirate povesti, dar asta nu da dreptul nimanui sa dea cu noroi. Mie mereu mi-au placut jocurile Far Cry si normal ca am incredere si in asta. Plus, vorba aia, "Nu stii pana nu incerci". Eu zic sa mai astepti macar pana vineri cand va fi totul mai clar, dupa poti sa-i urasti cat vrei. :D
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Far Cry 5

Post by Taar »

ola small dickie wrote:despre ce vorbeste Taar?
Cam acum o saptamana-doua a aparut pe net un tip care s-a dat drept parte a unui "focus group" cu legaturi in Ubisoft. A dat detalii despre joc, despre perioada in care are loc, locatie, povestea, mecanici de joc etc. Discutia respectiva a continuat pana cand un alt tip a gasit un citat in ideea celui pe care l-am spus mai sus. A fost pe Twitter pus de o persoana "spokesman for Ubisoft". Pana sa ajung sa dau eu alaturi de multi altii click, a sters tweet-ul respectiv.

Mai mult, aceiasi persoana care ne-a spus despre citatul respectiv si despre tipul care a facut tweet-ul mentionat, a mai dat cateva detalii. Ubisoft se pare ca, a vrut cu Far Cry 5 sa creeze controversa astfel incat sa aiba vanzari mult mai mari decat Far Cry 4. S-a sugerat Vestul Salbatic, in care ai fi jucat cu un cowboy negru impotriva nenorocitilor de albi care sunt trimisii diavolului. A aparut intre timp pe piata informatii legate de RDR 2 si de MMO-ul ala tip western. Au trecut mai departe si ar fi vrut sa aleaga Orientul Mijlociu, in care ai fi jucat ca un musulman impotriva invadatorilor unei coalitii vestice. Dar din motive necunoscute (pe dracu, stim cu totii de ce) au renuntat la idee.

Asa ca au ajuns la un compromis. Vor religia si au ales crestinismul. Vor rasism, asa ca albii vor fi cei rasisti, parte a unui grup care v-a mima KKK. Setting-ul western la adus in zilele moderne, in Montana. Regiunea aduce a Western dupa cum sunt micile asezari americane create asa ca au rezolvat si partea asta. Din ce a zis tipul, raufacatorul v-a conduce un cult crestin si rasist, format numai din albi. Tu, mare erou ai sa opresti acel "high priest" care promoveaza o ideologie "nazista".

Daca este adevarat, e clar ce ma deranjeaza. Ce s-a adeverit pana acum din ceea ce a zis tipul este ca s-au jucat cu un mediu de joc western si prin trailere-le astea, ca au ales Montana moderna si crestinismul. Restul detaliilor vom vedea daca sunt pe bune sau nu in curand.
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

Eu nu am Twitter deci n-am stiut despre asta. Suna destul de credibil tot ce a spus tipul ala deci s-ar putea sa fie adevarat. Chiar si asa, sa speram ca n-o sa iasa ceva foarte sec si creat doar pentru a vinde.
In momente ca astea ma rog pentru mai multe jocuri facute din pasiune, cum a fost Outlast 2 care mi-a placut enorm tocmai pentru ca se vedea truda cu care au muncit cei de la Red Barrels.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Far Cry 5

Post by Taar »

TaikoKaira wrote:Eu nu am Twitter deci n-am stiut despre asta. Suna destul de credibil tot ce a spus tipul ala deci s-ar putea sa fie adevarat. Chiar si asa, sa speram ca n-o sa iasa ceva foarte sec si creat doar pentru a vinde.
In momente ca astea ma rog pentru mai multe jocuri facute din pasiune, cum a fost Outlast 2 care mi-a placut enorm tocmai pentru ca se vedea truda cu care au muncit cei de la Red Barrels.
Te cred si ai dreptate. Insa echipa Outlast este exact asta. O echipa, un studio mic si desi am ocolit jocul datorita tematicii cu care nu sunt de acord, ii respect pentru munca depusa. Se vede ca au lucrat din greu, nu se poate ignora asa ceva, sper sa le mearga cat mai bine, primul Outlast mi-a placut :D

Insa Ubisoft este dita mai corporatia care merg pe principul (de unde si comparatia cu Bioware de mai sus) "SJW and PC above all". Intr-adevar, daca imi doresc ceva, ca si tine, cu cat mai multe jocuri din pasiune cu atat mai bine! :)
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

E si destul de trist cand vezi niste companii asa instarite producand niste jocuri care puteau sa aiba asa mult potential. De asemenea, e interesant si cum producatorii indie reusesc asa multe pe asa putine fonduri. :)
Cel mai trist cred ca ar fi sa nu-mi placa mie FC5, in circumstantele in care eu chiar tin la serie si, in general, tratez in mod pozitiv mai toate jocurile pe care le joc. :lol:
Acum si eu inteleg ce ziceai inainte si sper sa iasa cat mai bine. Sau macar cat sa-si merite banii.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Far Cry 5

Post by stef »

Mie mi-a placut doar primul Far Cry, la vremea lui in 2004 a fost foarte bun. Cand a iesti 2-ul, l-am instalat si cand am dat sa joc, am descoperit o lume total straina cu ce jucasem in primul, adica nu mai avea legatura cu absolut nimic din mai toate punctele de vedere. O dezamagire care nu m-a mai incurajat sa incerc titlurile urmatoare. :|
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Far Cry 5

Post by .chester »

In caz ca e cineva care nu a inteles, Taar e suparat ca in Far Cry 5 nu va putea sa impuste musulmani.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Far Cry 5

Post by MC »

stef wrote:Mie mi-a placut doar primul Far Cry, la vremea lui in 2004 a fost foarte bun. Cand a iesti 2-ul, l-am instalat si cand am dat sa joc, am descoperit o lume total straina cu ce jucasem in primul, adica nu mai avea legatura cu absolut nimic din mai toate punctele de vedere. O dezamagire care nu m-a mai incurajat sa incerc titlurile urmatoare. :|
Joaca Far Cry 3 si chiar 4.
Daca ti-a placut primul nu prea ar avea cum sa nu iti placa si FC3. ;)
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

MC wrote: Joaca Far Cry 3 si chiar 4.
Daca ti-a placut primul nu prea ar avea cum sa nu iti placa si FC3. ;)
Approved. :D
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Far Cry 5

Post by DarthZombie »

Ce m-a dezamagit pe mine la FC3 este sistemul ala de vanatoare si cules piei, blanuri si mai stiu eu ce nebunii. La inceput este incitant dar sistemul devine destul de rapid un grindfest iar de la un anumit punct incolo il poti ignora complet. Pare aproape ca a fost gandit ca sa impresioneze reviewer-ii care joaca doar 2-3 ore, pentru ca spre finalul jocului efectiv nu ai ce sa faci in afara de misiuni.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Far Cry 5

Post by SnipeRulz »

pe mine in FC3 m-a disperat cand
Spoiler for FC3 ending/ish:
am vazut ca nu Vaas e main villain, ci ceva random dude.
Si sa nu uitam de vulturii din FC4. Modul jocului de a-ti lua o bucata din HP random, asa din senin.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

Image
Characters revealed. :D
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Far Cry 5

Post by Magicake »

Image

Pentru interpretat coperta, if you wanna, and think it's more than "we do this cause it's cool": https://en.wikipedia.org/wiki/Last_Supper

Though dupa Pagan Min parca mi s-ar parea prea tras de par inca un psihopat. Sa vedem ce iese :D Mi-a placut o gramada FC4.
Last edited by Magicake on 24 May 2017, 21:38, edited 1 time in total.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Far Cry 5

Post by TaikoKaira »

Sincer, cred ca fara psihopati n-ar mai fi Far Cry. :lol:
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Far Cry 5

Post by Magicake »

E drept, dar FC4 nu s-a simtit atat de samey, cel putin nu in cazul meu. Vaas a fost o noutate bine venita, si am avut asteptari mari de la Pagan. But do I want another Pagan? Eh not sure. FC 2 si 1 nu tin minte sa fi avut psihopati, Jackal era doar un "businessman" despre care nu prea stii nimic la inceput, iar FC 1 nu am jucat.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests