Atomic Heart

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
Post Reply
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Atomic Heart

Post by joonior_bmf »

Atomic Heart next-gen gameplay. E in limba rusa, dar include subtitrari
phpBB [video]


Cred ca deja merita un thread separat

website

Steam page
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Atomic Heart

Post by joonior_bmf »

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Atomic Heart

Post by joonior_bmf »

Release window trailer
Candva in Q4. Cand a trasat ultima cifra, am oftat audibil dreq :lol:

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Atomic Heart

Post by joonior_bmf »

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Atomic Heart

Post by joonior_bmf »

User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Atomic Heart

Post by MC »

Abia astept! Daca nu va fi macinat de probleme tehnice la lansare cred ca o sa fie ce trebuie.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Atomic Heart

Post by joonior_bmf »

User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Atomic Heart

Post by sleepknot »

A jucat cineva de aici Atomic Heart? Luandu-ma doar dupa gameplay trailers, arata fabulos, da dincolo de contestarile mediatice si politice, n-am inteles daca jocul chiar e ceva sau nu.
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Atomic Heart

Post by MC »

L-am terminat eu..mai mult am tras de mine la un moment dat ca mi-a fost de cei 60 de euro dati pe el.

Grafica e frumoasă d.p.d.v tehnic, dar parcă fără simț artistic în outdoors. În schimb zonele de interior arată frumos și chiar au un level design mișto, dar devine cam repetitiv totul la un moment dat. Am dat și de câteva bug-uri clasice de tipul ''blocat în obiecte din decor" care m-au obligat să încarc de la ultimul checkpoint.

Gameplay-ul e mediocru pe partea de shooting, arme neinteresante, puzzle-uri cât de cât inspirate, dar repetitive si astea după o vreme. Partea de crafting pare să fi fost făcută cu doua zile înainte de lanasare și putea să lipsească cu desăvârșire.
Story-ul mediocru și el, deși pe final parcă mai are un pic de zvâc. În rest aproape că uiți care e menirea ta prin joc. Finalul e oarecum neașteptat și clar s-a lăsat loc de continuare.

Sunetul în schimb are niște momente sclipitoare pe partea de soundtrack, voice acting decent, dar armele sună banal și nu prea ai parte în general de sunete care să creeze atmosferă.

Per total un joc destul de fad și cu un univers interesant dar prea puțin exploatat. Cel mai mișto lucru din tot jocul sunt inamicii și comportamentul lor, deși nici la acest capitol nu debordează de varietate.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Atomic Heart

Post by Magicake »

sleepknot wrote: 27 Jun 2023, 12:48 A jucat cineva de aici Atomic Heart? Luandu-ma doar dupa gameplay trailers, arata fabulos, da dincolo de contestarile mediatice si politice, n-am inteles daca jocul chiar e ceva sau nu.
Ia-te dupa reviews mai bine.
User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Atomic Heart

Post by sleepknot »

MC wrote: 27 Jun 2023, 13:04 Per total un joc destul de fad și cu un univers interesant dar prea puțin exploatat. Cel mai mișto lucru din tot jocul sunt inamicii și comportamentul lor, deși nici la acest capitol nu debordează de varietate.
Multam de perspectiva. Ma asteptam sa nu livreze cate promitea (open world, interactivitate, rpglight, etc). Dar pentru ca sunt fascinat de distopii si mai ales sovietice, am sa-l infasc la un deep sale sanatos, cand va sa fie
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Atomic Heart

Post by MC »

Daca nu uiti sa lasi si aici impresii. As fi curios sa vad si alte opinii ca nu prea stiu pe nimeni care sa-l fi jucat. :D
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Atomic Heart

Post by joonior_bmf »

Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 15 guests