Recomandari

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Recomandari

Post by sebas »

Eu am vreo 500 de jocuri in lista de care inca nu m-am atins. Le las nepotilor.
dump CHA
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Recomandari

Post by Bogdan »

Si eu am la fel pe Steam, GOG si Xbox. Dar avand o platforma noua acum (iPad) vreau sa evit lucrul asta.
User avatar
Morrick
Space Invader
Posts: 3
Joined: 27 Sep 2017, 21:44

Re: Recomandari

Post by Morrick »

ola small dickie wrote:Rage Of Mages 2: Necromancer
Old school, nice. :D

Eu recomand pentru PS2 (daca nu a facut-o cineva deja) Persona 3 si Persona 4, pe cel nou nu l-am jucat inca pentru ca nu am un PS3/PS4, dar o voi face la un moment dat.
JRPG-urile sunt superbe pentru ca este depusa o cantitate enorma de efort si grija in ele, eu prefer oricand sa strang peste 100 de ore de gameplay la un joc decat sa joc 10 de cate 10 ore.
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Recomandari

Post by Edgar »

Morrick wrote: 27 Sep 2017, 21:49 Eu recomand pentru PS2 (daca nu a facut-o cineva deja) Persona 3 si Persona 4
Same pentru Persona 4. Are o structurăciudată dar îmbină bine Pokemon cu Final Fantasy și cu dating sims(???). Devil Summoner tot din aceeași meta-serie e la fel de bun cu mențiunea că povestea nu m-a captivat cum a facut-o în Persona 4. Poate tre să fi jucat eu mai multe Shin Megami Tensei-uri :( .
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Recomandari

Post by MC »

A venit iarna si e timpul sa ma apuc de un nou RPG din care sa storc untul.
Timpul liber nu e la discretie asa ca vreau sa aleg unul din urmatoarele:
Sa rejoc Divinity: Original Sin, insa de aceasta data varianta EE.
Underrail
Wasteland 2

Decizii.....decizii.....
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Recomandari

Post by Magicake »

Wasteland 2
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Recomandari

Post by sebas »

Underrail e de departe cel mai bun joc dintre cele 3, dar merita asteptat expansionul pentru un playthrough. Asa ca votez si eu W2.
dump CHA
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Recomandari

Post by TG »

Dacă ai jucat deja Original Sin, atunci și eu aș zice W2, pe care nici eu nu am apucat să-l joc serios. La Underrail cum zice și sebas, va apărea un expansion care e plasat din păcate mid game. Nu aș nota Underrail ca mult mai bun decât OS, ambele sunt cu un tier peste aproape toate RPG-urile recente (și nu numai), cu Underrail ceva mai sus plasat, e drept, dar și cu potențial mai mare de hit or miss.

Pe de altă parte, dacă nu ai jucat ELEX, aș zice să schimbi macazul. :P
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Recomandari

Post by marvas »

W2 este si pe Switch, il poti plimba cu tine.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Recomandari

Post by MC »

hehe mersi!

Adevarul este ca si eu oscilez mai tare intre Underrail si W2. Original Sin l-as fi reluat pe versiunea EE doar pt ca mi s-a facut o pofta nebuna vazand ocazionale discutii despre OS2 :)
ELEX e primul pe lista scurta de 3rd person Action/RPG sau RPG pe care vreau sa le joc in viitorul mai apropiat. Dar inca mai bantui prin time sink-ul ce se numeste Witcher 3

Cat despre jucatul lui W2 pe Switch...nu stiu ce sa zic. Parca nu ma prea incat ideea pt ca genul asta de joc imi place sa il joc la PC cu o cana de ceva pe birou si aruncand din cand in cand o privire pe geam la neaua de afara...gen...

Probabil ca W2 va fi, desi Underrail imi face tare rau cu ochiul.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Recomandari

Post by Magicake »

Joaca W2, apoi joci Underrail si apoi mai joci o data W2 pentru ca are niste quest paths destul de bine separate, inca din primele 5 ore observi ca ar merge inca un playthru :-D
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Recomandari

Post by Bogdan »

Ma tenteaza sa iau The Division doar pentu solo play, campaign. Worth it? Ma refer la cat de fun e sa il joci in modul asta; altfel e foarte ieftin la oferta.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Recomandari

Post by cg1700 »

Daca vrei ti-l dau eu gratis ca il am de la Humble Monthly si nu am nici un interes sa il joc.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Recomandari

Post by MC »

Bogdan wrote: 22 Jan 2019, 12:01 Ma tenteaza sa iau The Division doar pentu solo play, campaign. Worth it? Ma refer la cat de fun e sa il joci in modul asta; altfel e foarte ieftin la oferta.
Unde l-ai gasit şi cu cât? :D
La un moment dat înţelesesem că după nush ce update ar fi devenit mult mai mişto.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Recomandari

Post by Bogdan »

Eu il iau pe Xbox One daca ma decid, dar va ca e si pe Humble store mega reducere, atat la standard cat si la gold edition:
www.humblebundle.com/store/tom-clancys-the-division
https://www.humblebundle.com/store/tom- ... ld-edition

(sau Humble Monthly, care include si Yakuza 0, pt 12 dolari)

Inca nu mi-am facut reasearch-ul sa vad daca merita gold edition pt single player.

Gamer pro tip: www.cheapshark.com (sale tracker, cu notificati)
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Recomandari

Post by Quackers »

Hai sa intreb si eu aici. Deci sunt eu si eu inca doi oameni cu care dau niste multiplayer din cand in cand. Pana acum ce am jucat impreuna si am tot revenit asupra lor a fost Gloomhaven (terminat) si Spirit Island (40+ jocuri) pe Tabletopsimulator, Stellarris (cateva campanii), Factorio, Total War si Europa Universalis IV (doua duse la final). Si caut si eu acu niste alte joace sa dam. Desi nu stam neaparat in grand strategy-uri si 4x-uri, exista o cerere pentru real-time pause sau simultaenous turn based, sau macar ceva gameplay care sa nu necesite wristflicks sau reaction time. Ah da, obligatoriu mereu dam co-op, nu jucam versus aproape niciodata si cu totii preferam mecanici in multiplayer versus story per se; cu cat ne obliga sa lucram impreuna mai mult, cu atat mai bine. Nu cred ca am fi impotriva la ceva sandbox dar nu survival sims cu freeplay, am facut un experiment de Terraria la un moment dat, dar acolo particularitatile s-au evidentiat, unu mai action, altu mai inginer, si altu mai pe exploration, si nu prea a mers dinamica. Adica avem nevoie de un real threat sau un challenge, ceva to fight against, nu doar asa freeroam. Preferam ceva 'thinky' si sa facem brainstorming/problemsolving ca grup. Ati crede ca e usor, dar sa mor daca gasesc jocuri. Deja am intrat in deep Steam diving la d-alea obscure de 4 euro 99.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Recomandari

Post by juve3332 »

S-au deschis terasele...
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Recomandari

Post by Cristan »

Poate un space sim ca No Man's Sky? Sau Stardew Valley? Și nu știu dacă se încadrează la „reaction time”, dar poate arunci un ochi și la Unrailed!. Gameplay-ul e puțin rapid, că ești sub presiunea trenului care se mișcă, dar nu e overwhelming, și în funcție de coordonarea voastră poate fi mai greu sau mai ușor.

Ar mai fi și Death Squared - puzzle game de cooperare, dar nu necesită reacții rapide ca Overcooked, doar coordonare. L-am jucat în 4, e distractiv.

Also, să urmărești jocul ăsta pentru când apare: https://store.steampowered.com/app/977650/DwarfHeim/
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Recomandari

Post by Quackers »

juve3332 wrote: 22 Jul 2020, 12:40 S-au deschis terasele...
Stai asa sa-mi teleportez amicii astia din Seattle si Helsinki.
Cristan wrote: 22 Jul 2020, 12:55 Poate un space sim ca No Man's Sky? Sau Stardew Valley? Și nu știu dacă se încadrează la „reaction time”, dar poate arunci un ochi și la Unrailed!. Gameplay-ul e puțin rapid, că ești sub presiunea trenului care se mișcă, dar nu e overwhelming, și în funcție de coordonarea voastră poate fi mai greu sau mai ușor.

Ar mai fi și Death Squared - puzzle game de cooperare, dar nu necesită reacții rapide ca Overcooked, doar coordonare. L-am jucat în 4, e distractiv.

Also, să urmărești jocul ăsta pentru când apare: https://store.steampowered.com/app/977650/DwarfHeim/
Mersi de recomandari dar nu sunt foarte sigur ca or sa fie pallatable. No Man's Sky n-am mai verificat de ceva timp ce-au mai facut cu el, arunc un ochi.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Recomandari

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Fallout 76

și alte mmo-uri actually, SWTOR a apărut pe steam recent.

Puteți încerca și Heroes 3, dar nu știu dacă găsiți jucători să joace împotriva echipei voastre. Poate doar împotriva calculatorului.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 8 guests