Știri din industrie

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Știri din industrie

Post by Waaagh! »

VRul e p much terminat.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

S-ar putea spune că a fost mort din fașă.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Știri din industrie

Post by ola small dickie »

Existenta VR-ul va fi stearsa din memoria noastra precum Yezhov din poza cu Stalin.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Știri din industrie

Post by ne0lith »

Mama si ce sperante imi facusem.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4672
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Știri din industrie

Post by Magicake »

phpBB [video]


Noua gaselnita sa faca jucatorii sa dea bani pe itemuri din invidie. Pretty slimy move.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4672
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Știri din industrie

Post by Magicake »

About ^
Image
:lol:
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by joonior_bmf »

User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Știri din industrie

Post by sebas »

Oricum nu mai conta dupa ce a plecat Schaefer. Mai degrabă e trist că nu au scos un expansion la Rebel Galaxy. :D
dump CHA
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Știri din industrie

Post by kensky »

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Știri din industrie

Post by ola small dickie »

dupa moartea jocurilor vr era evident ca urmeaza moartea jocurilor in general :(
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Știri din industrie

Post by zme-ul »

phpBB [video]


ce ziceam eu acum ~2 ani cand CDPR a anuntat delays?! eh ...
人は地獄を作った
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Lol. Îmi place cum zmeul așteaptă și la o vreme după ce a zis ceva își dovedește singur contrariul apoi zice că a avut dreptate. It's an art. Acum urmează discuțiile despre cât de downgraded va fi Cyberpunk, abia aștept.

Normal că au anunțat întârzieri dacă dezvoltarea întârzia, credeai că făceau trolling? :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Știri din industrie

Post by zme-ul »

TG wrote:Lol. Îmi place cum zmeul așteaptă și la o vreme după ce a zis ceva își dovedește singur contrariul apoi zice că a avut dreptate. It's an art. Acum urmează discuțiile despre cât de downgraded va fi Cyberpunk, abia aștept.
tu chiar habar n-ai despre ce vorbesti :roll:
人は地獄を作った
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Știri din industrie

Post by DarthZombie »

Dar eu pana la urma nu inteleg ce-i asa de socant in filmul ala. Deci aia platesc prost pentru standardele vestice si au un management defectuos care duce la overtime si amanari, asa ca... ce? Daca CDProjekt avea obiceiul sa lanseze jocuri nefinisate ar fi fost mai alarmant filmul asta, otherwise it's not much.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Știri din industrie

Post by MC »

ola small dickie wrote:dupa moartea jocurilor vr era evident ca urmeaza moartea jocurilor in general :(
Pai cam da...avand in vedere ca
Ubisoft is reporting stronger-than-expected sales in its second-quarter at the company's mid-year financial check-in.
for the first time, microtransactions brought in more revenue than digital game sales alone.
si ca...
Notably, one of its top highlights for the quarter was a 66 percent year-over-year increase in net revenue from "recurrent consumer spending" -- that is, purchases of DLC, in-game currency, and other microtransactions.

Cu alte cuvinte cancerul industriei intra in metastaza, iar sansele de vindecare sunt infime.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Știri din industrie

Post by Waaagh! »

MC wrote: Cu alte cuvinte cancerul industriei intra in metastaza, iar sansele de vindecare sunt infime.
phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Știri din industrie

Post by MC »

Best movie ever! RIP Bill Paxton :(
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Știri din industrie

Post by ola small dickie »

hmmm acum ca si MC a confirmat cred ca e destul de clar. industria jocurilor va muri in curand de cancer.

ce bine de mine ca am nisa mea unde nu exista cancerul asta. genul adventure o sa ramana un supravietuitor intr-o pestera pe planeta post apocaliptica ce candva se numea Jocuri
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

DarthZombie wrote:Dar eu pana la urma nu inteleg ce-i asa de socant in filmul ala. Deci aia platesc prost pentru standardele vestice si au un management defectuos care duce la overtime si amanari, asa ca... ce? Daca CDProjekt avea obiceiul sa lanseze jocuri nefinisate ar fi fost mai alarmant filmul asta, otherwise it's not much.
Cine a lucrat vreodată la ceva ce implică dezvoltare software sau măcar a căscat ochii la dev log-urile kickstarterelor înțelege de ce se întâmplă anumite lucruri. Aproape toate proiectele au amânări și categoric toate nu se încadrează la planul inițial, e nașpa că și-o iau angajații în barbă și evident că entitățile mai mari cum e CDP își permit să facă măgării pe spatele lor, dar alternativa era să lanseze jocul într-un stadiu de căcat.

E o realizare incredibilă, amânările au loc pentru că jocul nu e gata.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Știri din industrie

Post by ola small dickie »

Da. Eu am inteles mult mai multe despre procesul de facere a unui joc de cand am contribuit la kickstarterul lui Tim Schafer pt Broken Age. Am urmarit fiecare videoclip pe care l-au postat de la inceputul productiei pana la sfarsit. Am inteles de ce s-a intamplat tot ce s-a intamplat cu jocul. Si de aia ma enervam cand multi din exterior care habar nu aveau de situatie huleau.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests