Știri din industrie

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Wow, maybe they can turn the OC into an RPG.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by Mahdi »

This could be good. Dacă iese bine, o să fie material de Level Gaming Nights.
REMEMBER CITADEL
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Știri din industrie

Post by tnt »

Corectie: O sa fie material de "Candaparerevista Gaming Nights" thanks to your vote :roll:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Știri din industrie

Post by Magicake »

Man nu mai tin minte nimic din NWN, in afara de faptu ca Hordes of the Underdark are un main theme misto. O sa-l rejoc si eu, probabil.

LE:
Noptile Jucatului Cand Apare Revista
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Știri din industrie

Post by sebas »

TG wrote:Wow, maybe they can turn the OC into an RPG.
NWN OC e unul din cele mai slabe RPGuri pe care le-am jucat vreodată. Chiar nu știu cum ar putea să make it half-decent fără să revamp TOT ce ține de poveste, level și encounter design. :lol:
dump CHA
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Știri din industrie

Post by ciolan »

Chiar nu știu cum ar putea să make it half-decent
O să înlocuiască OC-ul cu A Dance With Rogues ;)
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Știri din industrie

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

:lol: Reminds me I have to play part 2 of that

OC e cum e dar expansion-urile sunt bune (inclusiv shadows of udrentide). Nu prea cred ca o sa se atinga de OC prea mult fiindca n-au decat de pierdut - OC are fanii lui (fie ca-l privesc prin nostalgie fie ca le place chiar si acum) care s-ar supara daca le-ar spune beamdog ca e naspa. Vanilla ar fi mai bun daca ar scoate 90% din encounter-uri, si mai bine daca ar taia unele zone (dar nu prea cred ca au cum) Would still be a pretty bland mess but better

ma intreb cate edit-uri am voie 20?
Last edited by Ferrrrrrrrrdinand on 21 Nov 2017, 17:50, edited 20 times in total.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Știri din industrie

Post by Magicake »

Nush ce v-a displacut atat de mult la NWN OC (acum m-am prins si eu ca inseamna "original campaign", seriously exista un termen pentru asta, "NWN vanilla", care nu se poate confunda cu original content sau original creation sau altceva). Nu mai tin minte nimic in afara de cateva secvente, dar tin minte ca mi-a placut sa joc, mi s-a parut ca era un fel de Baldur's Gate mai lejer. A nice and fun time.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by Mahdi »

Era o poveste extrem de generică, cu twisturi telegrafiate de la o poștă. Și dungeon-urile erau cam seci și copy paste, în comparație cu ce vedeai prin Infinity engine rpgs. Și în general era foarte lejer, băteai de unul singur dragoni & stuff. Dar avea și auto level up, iată un plus.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Da, aș fi putut suporta povestea, dar ca mecanici de joc e extrem de superficial și bland. Cum zice sebas, one of the worst, parcă am mai băgat duma asta, dar e un fel de hack and slash la care tu trebuie doar să te uiți și eventual să bei o poțiune.
Pătrunjelu' wrote:(acum m-am prins si eu ca inseamna "original campaign", seriously exista un termen pentru asta, "NWN vanilla", care nu se poate confunda cu original content sau original creation sau altceva).
Blame RPG codex.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by McWilliams »

Aha, poveste generica intr-un RPG - who woulda thunk it! Cu toti stim ca cele mai bune RPG-uri sunt never-before-seen-or-heard in materie de storyline, twist, plot, character arc or conclusion. Sau, in alta ordine de idei, the pinnacle of the RPG genre has been reached with Diablo 2, some years ago.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Ce?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by Mahdi »

McWilliams wrote:Aha, poveste generica intr-un RPG - who woulda thunk it! Cu toti stim ca cele mai bune RPG-uri sunt never-before-seen-or-heard in materie de storyline, twist, plot, character arc or conclusion.
False dilemma aka "dacă nu-ți place rocul du-te și ascultă manele lol!"
McWilliams wrote:Sau, in alta ordine de idei, the pinnacle of the RPG genre has been reached with Diablo 2, some years ago.
?
REMEMBER CITADEL
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by McWilliams »

Toate povestile sunt generice. Sau, na, de dragul statisticii, "aproape toate". Motivele pentru care iti place ceva sau nu are rareori de-a face cu faptul ca ceva este generic sau nu. Nu de alta, dar nu mi te pot inchipui drept marele hipster, care juca RPG-uri dinainte sa fie mainstream. False dilemma aka "the Ender's Game novel spoiled the film for me", mai degraba.

Si ce, nu era o lema a forumului ca Diablo 2 este cel mai tare RPG evah?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by Mahdi »

lal
REMEMBER CITADEL
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Știri din industrie

Post by DarthZombie »

Nu inteleg unde se duce conversatia asta, dar imi place.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by McWilliams »

Hai sa o sintetizam in "care a fost ultimul tau RPG jucat care nu avea o poveste generica?".
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Ți-a trebuit să zici ”generic ” Mahdi... Nu puteai să zici ”de căcat” ca orice forumist nerespectabil.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by McWilliams »

"De cacat" implica gust - si gusturile nu se discuta. "Generic" implica... mai stii postul lui Ola, cu entitatea aia umana care a scris 10 randuri de istorie a culturii cinematografiei inainte de a spune ca nu i-a placut Bladerunner-ul nou pentru ca a copiat din ceva deja existent, aka non-original, aka "generic"?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Aproape ai scris 5 posturi fără să zici ”ola”. Și ”gusturile nu se discută”, o dai în mintea copiilor măi, ce naiba?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests