Binding of Isaac: Rebirth

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Binding of Isaac: Rebirth

Post by Mahdi »

phpBB [video]


Iese pe 4 noiembrie şi poate fi cumpărat cu un discount de -33% de către cei care au jocul de bază.

Pare să preia reţeta originală, cu îmbunătăţiri: no more flash, controller support, local co-op & so on.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by Mahdi »

E miştocuţ. Arată mult mai bine decât predecesorul: 60fps, lighting effects, animaţii mai vii, etc. În rest conţinutul e îmbogăţit considerabil, iar mecanicile sunt pretty much neschimbate. Se simte mult mai confortabil pe controller - pe k&m devenea obositor după 2-3 runuri.

Îmi place că au făcut curba de dificultate mai lină, dar nu chiar casual (de altfel în primul meu run, prima cameră în care am intrat avea un Super Envy miniboss. Am murit după 2 minute de dodging intens). Masochiştii, hardcoriştii şi compleţioniştii au şi un hard mode disponibil din start, plus o cârcă de challenges.

Nu am apucat încă să testez modul de local coop, dar cred că e fun.
REMEMBER CITADEL
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by Mahdi »

S-a dat drumul la preorders.

6.66 eur pentru cei care au deja jocul de bază.
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by cg1700 »

Sau alternativ ne duc de nas.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

Cred ca e primul joc pentru care imi doresc sa am concediu ca sa il rup toata ziua. Din pacate, nu am.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by cg1700 »

Credeam ca au nefuit Dark Bum-ul. Imi aduc aminte ca atunci cand aparuse Rebirth era foarte overpowered.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

E la fel, din cate stiu eu. Da un soul heart la fiecare 1.5 red hearts colectate. E misto ma, futu-i ceara ma-sii.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by cg1700 »

Care e personajul tau preferat? Mie imi place sa joc cu Samson fiindca e perfect pentru scrubs ca mine care iau mult damage.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

Imi place Eden, dar mai am doar vreo doua tokens, pentru ca in ~20 de ore de Afterbirth nu am reusit sa castig decat un singur run. In rest, joc doar cu Isaac sau ???, daca ma simt masochist (tot nu am deblocat D6 pentru Isaac). :D Nu prea-mi plac celelalte personaje. Mai joc din cand in cand cu Azazel, dar nu-mi place ca multe iteme nu au niciun efect si isi pastreaza acelasi atac. Meh.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by cg1700 »

Eu nici macar nu am ajuns inca sa-l deblochez pe ???, mai am inca de batut Mom's Heart o data sau de doua ori pana sa ajung acolo.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

Daca ai mad dodging skillz, nu mai e asa primordial health-ul si te poti concentra pe adunatul de iteme care iti dau damage sau fire rate, sau pe luat chestii din Devil Room. Easier said than done. :D
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by cg1700 »

De ani de zile ma chinui sa devin expert in bullet hells dar dupa atata vreme dodging skill-urile mele sunt tot shitty. Asa ca nu ajung sa iau items din devil rooms decat daca am strans ceva mai multe inimi inainte.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

Am facut un OC. M-a ajutat si Mahdi.

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

Futu-i pomana. Am fost ATAT de aproape sa il bat pe Isaac cu Blue Baby aseara.

Aveam Ipecac (bomb shots), Satanic Bible (o inima neagra la fiecare 6 camere), Charged Baby (mai da si el un charge la Satanic Bible), Dark Bum (inimi albastre all day every day) si alte rahaturi cu +dmg. Vietile nu erau o problema si faceam damage ca-n codru. Greseala mea a fost sa iau Cricket's Body. Fiecare bomb shot se transforma in inca 4 bombe care zburau all over the place. Nu exagerez cand spun ca grosul damage-ului primit mi-l faceam singur, dar era ok ca imi tot picau inimi cacalau. Am ajuns cu usurinta in Catedrala si am inceput sa-l bombardez pe Isaac, dar in acelasi timp imi faceau damage propriile explozii. Am murit cand Isaac mai avea o chiscatura de viata. Deci nu am fost in stare sa termin un run avand damage de neam prost si vieti nelimitate.

mfw

Image

Also, this:

Image

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by Mafio »

Am ieșit pe locul 46 la daily-ul de azi. Yaboiiiii! Dacă nu îi luăm în considerare pe cheater-ii de pe primele 10 poziții cu 2-3 milioane de puncte, mai mult ca sigur am ieșit pe o poziție mai bună, posibil top 20.

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

Image

E un miracol de Craciun. L-am batut in sfarsit pe Isaac cu Blue Baby si am deblocat D6. Aveam doua transformari, Guppy si Leviathan, plus Head of Krampus, Brimstone, Spirit of the Night, Cursed Eye, Daddy Longlegs si alte rahaturi pe care nu mi le amintesc. Praise the Lord!
I'm livin' in a love shadow
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Binding of Isaac: Rebirth

Post by .chester »

S-a mai produs un miracol de Craciun: l-am batut pe Lamb prima oara, cu Isaac. Yaboiiiii! Ce-i drept, am avut parte de un run overpowered: Brimstone cu quad-shot si o gramada de items cu +dmg, de am maturat in trei minute tot Dark Room-ul. One-shot la toti bosii si nici Lamb nu a rezistat mult mai mult. WITNESS MEEEEEE!
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests