Don't Starve

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Don't Starve

Post by Soarecu »

Inca mai cochetez sa fac niste iteme in CSGO, sa le vand pe market si sa mi-l iau, dracu sa-i ia pentru ce au facut cu chrome (si eu in aceeasi oala cu reV)
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: Don't Starve

Post by ailailou »

Măi deci nu știu ce să zic. Îs super de treabă devs pe forum, cu siguranță mai este lume în situația voastră. De multe ori am văzut devs de la Klei răspunzând pe topicuri deschise de oameni cu buba asta cu chrome. Habar nu am cu ce se mănânca versiunea standalone pe chrome, dar nu văd de ce nu v-ar ajuta dacă ați trimite un PM pe forumul oficial sau un email cu cât mai multe detalii posibile. I'd give it a shot, și eu zic că sunt șanse mari să vă ofere un key pt steam a jocului. Dacă sunteți careva dispuși, vă pot da profilele de pe forumul oficial la care merită încercat un PM.

JoeW
Corey
Bigfoot
Alia

În ordinea aia.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Don't Starve

Post by reV »

Sapasem la un moment dat prin forum-ul de la Klei si zicea lumea ca nu se dau key-uri de Steam celor care au versiunea de Chrome (care nu mai pupa update-uri de acuma). Merita de incercat, totusi
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Don't Starve

Post by Soarecu »

Sa vedem ce iese.
User avatar
Generalul
Headless Kamikaze
Posts: 327
Joined: 31 Mar 2014, 14:06
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Don't Starve

Post by Generalul »

Cu Reign of Giants m-am apuc si eu sa mai joc jewel-ul asta dupa o pauza lunga si am vrut sa vad care e experienta de baza, fara nici un fel de DLC. Well, sunt placut impresionat, jocul e muuuuult mai complex acum, chiar sadic, poti muri de la orice, daca inainte iubeam o vara lunga acum overheat-ul te poate ucide, baza iti poate lua foc de la caldura, crop-urile se pot usca etc. O, sa nu mai zic de ploaia de broaste & all that :P
Zic ca expansion-ul merita toti banii, e 5 euro acum pe Steam, iar la o reducere sigur se poate lua cu 2-3 euro...
Cadoul ideal pentru orice ocazie: www.comanda-caricaturi.ro
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: Don't Starve

Post by ailailou »

După aproape 2 luni de pauză, am început ieri un world nou. O băgat de la ultimu' update opţiunea de Random character când începi un joc nou şi mi-o picat Webber. Folosesc vreo 2-3 moduri, printre care cel cu barele de health etc (ii foarte mişto că poţi să le mişti şi să le fixezi unde ai tu chef) şi Tardis (cică din Doctor Who, pe care nu l-am văzut, so meh), chestia aia interesantă din susul bazei. Foarte mult îmi place cum o integrat moder-ul aspectul vizual al structurii cu cel al jocului (bine... e un loc de depozitare echivalent a 9 chest-uri, dar după nşpe mii de ore de joc n-aş avea nevoie mai mult de 4-5 chest-uri late-game pe care le-aş putea înghesui cam pe aceeaşi suprafaţă de 1 petic de pământ).
Spoiler:
Image
De când joc expansiunea, pot zice că asta e prima bază de care sunt mulţumit cum arată. :D În vreo 2 zile va începe primăvara timp în care trebuie să-mi construiesc un summer camp.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Don't Starve

Post by Soarecu »

Se va lansa si multy-ul, eu inca nu am farmat destule iteme pentru el :D
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Don't Starve

Post by vulp »

poti sa faci tractoare si/sau combine? sau sa prinzi maimute sa-i antrenezi sa-ti faca farmingu?

pare tare
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Don't Starve

Post by Soarecu »

vulp » 21 Jun 2014, 15:25 wrote:poti sa faci tractoare si/sau combine? sau sa prinzi maimute sa-i antrenezi sa-ti faca farmingu?

pare tare
Partea cu maimutele imi pare ca e chiar in joc, prima parte insa nu prea cred.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Don't Starve

Post by SnipeRulz »

L-am luat si eu daca tot era la summer sale.
Any starter tips? :D
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Don't Starve

Post by McWilliams »

Yes. Die a bunch of times, then search the wikia. :grin: N-am sa uit niciodata cum alergam pe harta ca habaucul, fugarit de doi frati de-ai lui Maokai.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Don't Starve

Post by SnipeRulz »

well.. am murit de 2 ori..
si apoi am aflat care e treaba cu sanity.
Daca am sanity ridicat, mai is sanse sa sa apara creaturi noaptea?
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: Don't Starve

Post by ailailou »

Cu sanity-ul scăzut apar creaturi (shadow creatures le zice) indiferent că e zi sau noapte. Cu sanity-ul la nivel decent nu mai apar. Cred că faci referire la creaturile ce te omoară dacă stai în beznă, alea (aia de fapt, ca e doar "o" creatură) îs tot timpul acolo pe timp de noapte, deci ezită să rămâi în beznă mai mult de 4-5 secunde. :D Mi dor şi mie de primele ture când l-am jucat, fun times.

Apropo @Snipe, poate merită să joci câteva world-uri cu vanilla game, cu expansiunea Reigh of Giants dezactivată la creation screen. E mai blând jocul.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Don't Starve

Post by SnipeRulz »

asa am si inceput. cu xpac dezactivat, pana prind elementele de baza ale jocului.
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: Don't Starve

Post by ailailou »

Damn, Summer season mi se pare al dracului de greu. Mi-am terminat a doua bază cu nişte măsuri de precauţie mai mult decât decente (un fridge aproape full de gheaţă, Flingomatic pentru incendii, ferme cu lebeniţă pentru quick cooldowns). Am Ice Cube pe post de pălărie, însă dupa 20 de secunde Wetness-ul mi la jumate şi mă trezesc că-mi scade Sanity-ul exagerat de repede. Tot fug ba la Main Camp ba la Summer Camp după una alta. M-am pus să vânez nişte koelephant iar după ultima urmă m-am trezit cu Warg-ul după mine chemându-şi haitele de hounds, vreo 10 la număr. Am un cluster de fishing pounds în apropiere dar p**a că era dupămasă şi broaştele s-au retras. Noroc cu spider den-ul personal că o ajuns de level 3 şi am reuşit să atrag haita pe-acolo. Warg-ul o rămas în spate, o dispărut, nici nu l-am mai băgat în seamă, deşi is curios ce loot are.

În timp ce mai dădeam şi eu cu Spear-ul în puzderia de păianjeni şi lupi care explodau în flăcări după moarte, mă trezesc că nivelul de temperatură al corpului a atins limite critice (opusul Freezing-ului). Am avut construit un un thermal fire pentru cazuri ca aste şi a trebuit doar să-l aşez undeva. Cu greu am făcut-o că era harababură pe câmpul de luptă. Într-un final l-am construit, lupii erau pe urmele mele, mă învârteam în jurul "focului" să-mi scadă temperatura, numa' să mă trezesc că după o juma' de an în care lumea plângea după Shadow Hands (nişte mâini care se apropie încet din întuneric pe o muzică sinistră şi îti "fură" din puterea focului) care nu-şi mai făceau prezenţa datorită unui bug, mă trezesc nu cu una ci cu 2 mâini din două direcţii diferite.

Mno dă-i tu pe fugit de lupi si păianjeni, stat în jurul Thermal Pit-ului pentru răcoare şi în acelaşi timp avut grijă ca mâinile să nu se apropie prea mult de foc. Aşa bătăi de cap n-am mai avut demult. Una peste alta însă, Summer mi se pare enervant. O trecut deja 5 zile şi nu sunt în stare cu toate pregătirile mele să mă îndepărtez de bază. Măcar Ice Cube-ul dacă n-ar produce wetness ar fi fost mai ok, dar aşa, pe viitor mi-oi pregăti materiale pentru Tents şi Siesta-o-leans şi oi face fast forward peste zilele de vară. :(
cezarica
Space Invader
Posts: 1
Joined: 6 Jan 2015, 16:00

Re: Don't Starve

Post by cezarica »

Salut,

Summer e de departe cel mai enervant sezon, dar nici cu Spring nu imi e rusine, mai ales cand ploua la greu sau si mai frumos cu broaste. :shock:

Nu am folosit Ice Cube din cauza la wetness care in timp iti strica si produsele perisabile (mancarea de exemplu) si mai ales de pierderea de sanity.

Eu folosesc Thermal Stone pe care o racesc in frigider dar cum nu ma tine foarte mult timp ca se incalzeste incerc sa ma limitez in distanta parcursa. Dar, daca aduni 12x Blue Gem il faci pe Chester in Snow Chester cand e luna plina si il porti pe asta ca frigider dupa tine si rotesti 2 Thermal Stone una la tine si una la el. :) Numai ca trebuie sa ai grija sa nu moara ca altfel il primesti iar ca Chester si trebuie sa refaci smecheria cu cele 12x Blue Gem. Alte 12.. :D

Mai poti folosi si Floral Shirt care ar trebui sa te tina un sezon intreg. Iarna cand il omori pe Deerclops ii ei ochiul Deerclops Eyeball si iti faci Eyebrella cu el care e buna si vara si primavara.

Don't Starve Together joaca cineva pe beta? Eu incerc dar am lag..
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Don't Starve

Post by joonior_bmf »

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Don't Starve

Post by joonior_bmf »

Hamlet DLC s-a lansat in Early Access. Full release in decembrie.
Costa 5,69€, dar daca aveti base game + Reign of Giants + Shipwrecked, pretul e redus la 4,27€ in Don't Starve Alone Pack Plus. Sau 3,81€ in Don't Starve Mega Pack Plus, daca aveti si Together.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Don't Starve

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]


L-am jucat putin. Pretty fun. Quaint little community :)
Daca nu aveti sursa de lumina noaptea (sau vreti sa economisiti torte, sau ce aveti in inventar), puteti sta pe langa lampile din Hamlet.
Ce am observat destul de devreme, e ca minereul de aur e foarte rar (eu, unul, nu am reusit sa gasesc nici un nugget in salbaticie), deci trebuie sa amanati Science Machine pana cand strangeti destui "oincs" (10/nugget) pentru a cumpara aur de la magazinul din Hamlet. Banii se fac usor, daca sunteti intreprinzatori. Sunt mai multe tipuri de porci comercianti in orasel, si mai multi indivizi de acelasi fel (ca sa nu pierdeti prea mult timp cautand un anumit merchant). Sau puteti culege balega :lol:
Full details: http://dontstarve.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve:_Hamlet
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Don't Starve

Post by Triggerix »

Joaca cineva Don't Stare Together? Mi-ar placea sa joc mai mult, dar n-am cu cine :mrgreen:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 15 guests