Ce jocuri au fost atat de grele incat le-ati abandonat?

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jocuri au fost atat de grele incat le-ati abandonat?

Post by TG »

Ai citit numai prima propoziție? Partea cu 3D Diablo nu a fost destul de sugestivă? :lol: Tehnic e un joc ok.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Ce jocuri au fost atat de grele incat le-ati abandonat?

Post by Rukifer »

Dacă tot vorbim de jocuri neterminate, eu am renunţat la AC Black Flag că m-am enervat la un ship battle şi mi s-o dus tot cheful. În aceeaşi notă, Lucius pare foarte simpatic, dar e super low FPS şi mi-a luat cheful. Am înţeles că face d-ăstea indiferent de specs şi că se poate rezolva, but I feel like I don't need to put up with this much shit dacă vreau să mă joc.

Cineva care a jucat Lucius, merită?
User avatar
mahri726
Headcrab
Posts: 92
Joined: 18 Apr 2014, 17:12
Contact:

Re: Ce jocuri au fost atat de grele incat le-ati abandonat?

Post by mahri726 »

Sonny - Remake-ul, varianta de Android. In Sonny, pe parcursul jocului, puteai sa iti alegi pana la 3 skilltree-uri, fiecare avand anumite avantaje si dezavantaje fata de un anumit tip de inamici. Din pacate, nu am ales Skilltree-urile care trebuie, iar pe la zona 6 a jocului, am dat de niste inamici super OP. Erau niste "fantome de la Opera", care atunci cand tipau, isi dadeau o gramada de heal. Ok...am inteles, trebuia sa folosesti pe ele skilluri care sa le reduca capacitatea de vindecare, dar skilltree-urile alese de mine nu prea aveau asa ceva. Pe langa asta, Fantomele de la Opera deveneau din ce in ce mai puternice cu fiecare tura care trecea. In cateva ture, ajungeam sa dau damage considerabil ca apoi imediat sa se vindece complet, ba chiar sa ii vindece si pe ceilalti inamici. Iar, cireasa de pe tort, daca nu activai un skill de scut, de fiecare data cand atacai o fantoma, damage-ul pe care il dadeai il primeai si tu. Scutul mai atenua ceva. Cred ca fantomele astea sunt cel mai unfair oponent pe care l-am intalnit vreodata intr-un joc video. Pe langa fantome, mai erau cativa care dadeau si poison, cu foarte mult damage. Pana la urma, am dezinstalat jocul. Cand l-am inceput, ma gandisem sa-i fac si un review, dar m-am razgandit.

phpBB [media]
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jocuri au fost atat de grele incat le-ati abandonat?

Post by ola small dickie »

Mama ce am mai butonat sonny pe nu stiu ce site la precedentul loc de munca. Pe armor games sau kongregate parca. Si 1 si parca a fost si 2. Terminat ambele. Chiar mergeau de past time la serviciu. Good times
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests